Komunikaty PR

Bitfold rusza z ofertą publiczną

2023-12-06  |  14:06

Bitfold AG, założona i prowadzona przez Polaków spółka realizująca unikalny w skali świata projekt technologiczny na rynku aktywów cyfrowych, 6 grudnia  br. o godz. 10:00 rozpocznie przyjmowanie zapisów na akcje w ramach oferty publicznej. Emisja akcji ma na celu sfinalizowanie kolejnego etapu prac nad stworzonym przez zespół Bitfold portfelem sprzętowym nowej generacji. Urządzenie jest obecnie na etapie działającego, wczesnego prototypu, którym można wykonywać już bezpieczne transakcje w wygodny sposób. Spółka zamierza pozyskać do 4,2 mln zł. Bitfold AG posiada patenty w wielu krajach, m.in. w USA i UE autorskiego rozwiązania technicznego opartego o air gap, stanowiącego serce tego innowacyjnego hardware’u. Zamknięcie urządzenia w docelowej obudowie planowane jest na kwiecień 2024 r.

Bitfold AG, spółka zarejestrowana w znanym z tzw. „Doliny Krypto” - wiodącego na świecie ekosystemu technologii Blockchain i kryptograficznych – kantonie Zug w Szwajcarii, planuje wprowadzić na rynek portfel sprzętowy nowej generacji dla kluczy kryptograficznych, przeznaczony do zabezpieczania cyfrowych aktywów. Rozwojem innowacyjnego urządzenia zajmuje się zespół 20 doświadczonych, wysokiej klasy inżynierów i programistów Bitfold R&D, polskiej spółki zależnej (100%) Bitfold AG. Dzięki implementacji autorskiego rozwiązania technicznego opartego o air gap, własnego systemu operacyjnego i zaawansowanej kryptografii tworzony przez Bitfold produkt odpowiada na jedno z największych obecnie wyzwań na rynku aktywów cyfrowych – bezpieczeństwa tych aktywów.

Rozwój technologii Blockchain nie idzie w parze z zapewnieniem bezpieczeństwa aktywom cyfrowym. Najnowsze dane z rynku potwierdzają, że rośnie liczba ataków oraz wartość skradzionych środków.  Tylko w III kwartale 2023 r. straty w ekosystemie web3 w wyniku włamań i oszustw wyniosły 685,5 mln USD - to wzrost o 59,9% w porównaniu z III kwartałem 2022 r. Działalność cyberprzestępców oraz kolejne upadki giełd kryptowalut zmuszają posiadaczy cyfrowych aktywów do poszukiwania skuteczniejszych zabezpieczeń. Stworzone przez nas urządzenie - zewnętrzny, samodzielny, bezpieczny oraz intuicyjny portfel sprzętowy - trafia w potrzeby rynku portfeli sprzętowych, którego prognozowana wartość w 2030 r. wyniesie ok.2,5 mld USD. Dzięki pracy naszego doskonałego zespołu oraz zaufaniu akcjonariuszy, którzy wspierają już Bitfold w drodze do wejścia z produktem na rynek, jesteśmy już bardzo blisko zakończenia prac nad finalną wersją urządzenia. Wierzymy, że technologicznie i biznesowo zbudowaliśmy fundamenty, które pozwolą wykorzystać sprzyjające nam otoczenie rynkowe, by w niedalekiej przyszłości stać się beneficjentem zmian zachodzących wraz z rozwojem technologii blockchain – komentuje Kamil Rafał Gancarz, Przewodniczący Rady Dyrektorów Bitfold AG.

Opatentowana przez Bitfold AG technologia “System and a Method for Signing Transactions Using Air-Gapped Private Keys”, czyli implementacja sprzętowego air gap, odpowiada za bezprecedensowe bezpieczeństwo podczas korzystania z autonomicznego portfela sprzętowego stworzonego przez spółkę. To śluza danych, dzięki której możliwe jest fizyczne oddzielenie modułów urządzenia: komunikacyjnego oraz przechowującego klucze prywatne, przy zachowaniu przepływu informacji między nimi. Unikalne urządzenie było rozwijane od stycznia 2021 roku m.in. w ramach dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju kwotą 21,34 mln zł projektu „Bitfold - innowacyjny portfel sprzętowy dla kluczy prywatnych w technologii Blockchain i w innych zastosowaniach asymetrycznej kryptografii” realizowanego przez Bitfold R&D sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi.

Pierwszym obszarem, w którym planowane jest zastosowanie portfelu sprzętowego jest segment kryptowalut. Wiadomo jednak, że potencjał urządzenia jest większy i będzie można go używać również do potwierdzania cyfrowej tożsamości oraz autoryzacji dostępów czy tokenów reprezentujących cyfrowe aktywa - konstrukcja i zabezpieczenia portfela Bitfold umożliwiają wykorzystanie oferowanych przez blockhain możliwości. To zasługa wieloletniego, zdobywanego w Polsce i zagranicą, doświadczenia zespołu w projektach technologicznych.

- Jako członkini stowarzyszenia Crypto Valley i anioł biznesu od lat obserwuję rozwój technologii oraz projektów z obszaru web3. W segmencie portfeli sprzętowych Bitfold jest projektem unikalnym, którego istotną przewagą konkurencyjną jest opatentowana technologia odpowiadająca za wyróżniające nasz hardware na rynku połączenie bezpieczeństwa z wygodą użytkowania. Doświadczenie i wysokie kompetencje zespołu Bitfold pozwoliły nam zgodnie z planem przeprowadzić w trzy lata projekt od strony technologicznej, zabezpieczyć prawa własności intelektualnej, zdobyć zaufanie inwestorów i opracować rzetelny plan sprzedażowo-produkcyjny. Dotychczasowy rozwój spółki pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość – komentuje Katarzyna Pieniądz, członkini Rady Dyrektorów Bitfold AG.

Zapisy na akcje serii A w ramach oferty publicznej Bitfold AG rozpoczną się 6 grudnia br.
o godzinie 10:00. Będą one przyjmowane za pośrednictwem strony oferty publicznej Bitfold AG pod adresem https://emisja.bitfold.com do dnia 22.12.2023 r. godz. 18.00. Czas trwania zapisów może ulec skróceniu w przypadku prawidłowego złożenia zapisów i opłacenia wszystkich akcji serii A objętych ofertą publiczną przed upłynięciem wyznaczonego terminu zakończenia przyjmowania zapisów na akcje. Liczba akcji objętych emisją wynosi nie mniej niż 88 i nie więcej niż 36 829 akcji. Cena emisyjna jednej akcji wynosi 114,04 zł, a minimalna wartość zapisu na akcje wynosi 10035,52 zł (88 akcji).

 

Harmonogram oferty publicznej Bitfold AG:

Od 6.12. 2023 r. godz. 10:00 do 22.12.2023 r. godz. 18:00 - przyjmowanie zapisów na akcje i wpłat

O pierwszeństwie przydziału decyduje kolejność wpłat, a w przypadku braku możliwości jednoznacznego ustalenia tej kolejności Emitent zastrzega sobie możliwość podjęcia decyzji w sposób uznaniowy. Zasady dystrybucji akcji serii A zostały opisane w Dokumencie Informacyjnym, w dziale II. Emisja akcji serii A dojdzie do skutku w przypadku prawidłowego złożenia zapisu i opłacenia minimum 88 akcji.

 

Strona internetowa Emitenta: https://bitfold.com

Strona internetowa zapisów na akcje Bitfold AG serii A: https://emisja.bitfold.com/zapisy

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Dostrzegła lukę na rynku. Stworzyła aplikację, która pomaga przedsiębiorcom. Biuro prasowe
2024-02-23 | 11:00

Dostrzegła lukę na rynku. Stworzyła aplikację, która pomaga przedsiębiorcom.

Po przeszło czterech latach spędzonych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wróciła do Polski i… nie obyło się bez zaskoczeń. Okazało się, że w przeciwieństwie do
Firma Designerskie lampy Lena Lighting w Nice Experience Center w Katowicach
2024-02-22 | 13:00

Designerskie lampy Lena Lighting w Nice Experience Center w Katowicach

Nice Group to jeden z wiodących producentów w obszarze smart home, którego rozwiązania są doceniane w ponad stu krajach na całym świecie. Marka otworzyła kolejną przestrzeń w
Firma 9 na 10 startupów upada
2024-02-22 | 12:00

9 na 10 startupów upada

Najczęstszymi przyczynami bankructwa są brak kapitału na rozwój biznesu oraz niedopasowanie produktu, usługi do potrzeb rynku. W jakie pułapki wpadają początkujący

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Coraz gorsza kondycja psychiczna polskich nastolatków. Szkoły potrzebują narzędzi, żeby reagować na depresję i kryzysowe sytuacje

Stan psychiczny dzieci i młodzieży w Polsce się pogarsza. – W polskich szkołach brakuje psychologów, często też wrażliwości i wsparcia. A jeśli dziecko nie będzie mieć go w domu, to tym bardziej powinno mieć je w szkole – mówi Barbara Nowacka, ministra edukacji. – Statystyki pokazują, że w Polsce na depresję cierpi 2 proc. dzieci w wieku 6–12 lat i aż 20 proc. w grupie młodzieńczej – mówi Katarzyna Dubno, członkini zarządu Fundacji Adamed. Na te niepokojące dane w ostatnich latach wpłynęły m.in. izolacja spowodowana pandemią, sytuacja geopolityczna zaburzająca poczucie bezpieczeństwa. To dodatkowo nakłada się na sytuacje kryzysowe w domu czy szkole. Fundacja Adamed nawiązała współpracę z ekspertami serwisu Życie warte jest rozmowy, a efektem tego partnerstwa program Wspierająca Szkoła, którego celem jest profilaktyka zachowań samobójczych.

Zagranica

Dwa lata po wybuchu wojny zainteresowanie Polaków pomocą dla Ukraińców jest dużo mniejsze. Potrzeby się zmieniły, ale wciąż są poważne

Po dwóch latach wojny w Ukrainie zainteresowanie Polaków pomaganiem jest dużo mniejsze niż na początku konfliktu. Jednak ta pomoc wciąż jest bardzo potrzebna, ponieważ z każdym dniem rośnie liczba poszkodowanych i strat wywołanych wojną, a w Polsce nadal pozostaje około miliona ukraińskich uchodźców. – Istotnym wyzwaniem są w tej chwili zagadnienia związane z ich integracją. Koncentrujemy się też na pomocy tym uchodźcom z Ukrainy, którzy są osobami naprawdę potrzebującymi, czyli na matkach samotnie wychowujących kilkoro dzieci, osobach starszych czy z niepełnosprawnościami – mówi Michał Mikołajczyk, członek zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Firma

Polski rynek IT cierpi na niedobór specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Podnoszenie kompetencji cyfrowych kobiet mogłoby częściowo zaradzić tym brakom

Branża IT, która cierpi na niedobór pracowników, wciąż ma słabą reprezentację kobiet. 40 proc. respondentek podkreśla, że ich firmy w ogóle nie zatrudniają kobiet w działach IT, a tylko 15,5 proc. wskazuje, że kobiety zajmują w nich stanowiska kierownicze lub zarządzające – wynika z badania „Wyzwania kobiet w zakresie cyfryzacji i bezpieczeństwa cyfrowego”. Czynnikiem, który mógłby zwiększyć udział kobiet na tym rynku jest podnoszenie ich kompetencji cyfrowych i szkolenia umożliwiające przebranżowienie. Bez tego trudno będzie spełnić cel z rządowego programu, by do końca dekady co trzeci pracownik na rynku ICT był kobietą. Szczególnie ważnym obszarem takich działań powinno być cyberbezpieczeństwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.