Biurowe ewolucje: nowa przestrzeń w CitySpace Tryton
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
CitySpace kończy przygotowywać w Gdańsku sekcję biurową, którą wyposaża w mobilne kabiny akustyczne do pracy w pojedynkę i do spotkań w niewielkim gronie. To sposób na wydajną pracę w całkowicie bezpiecznych warunkach. Bezpieczeństwo gwarantuje specjalna nanopowłoka i wydajna wentylacja.
Nowa przestrzeń powstaje w położonym w centrum Gdańska biurowcu Tryton Business House, gdzie dotychczas elastyczne biura CitySpace znajdowały się na dwóch piętrach. Od nowego roku będą dostępne także na parterze. Dzięki temu będą widoczne z ulicy i staną się łatwo dostępne dla wszystkich firm obecnych w budynku.
Nowa sekcja jest tworzona w formie Hushoffice. To projekt firmy Mikomax Smart Office – jednego z głównych partnerów CitySpace. – Dodajemy do naszych biur nowe rozwiązania elastyczne. Tym razem są to kabiny od firmy, która może pochwalić się 30-letnim doświadczeniem w projektowaniu nowoczesnych stanowisk pracy – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający CitySpace. – Wybraliśmy Gdańsk, ze względu na dynamiczny rozwój lokalnego rynku oraz z uwagi na dużą popularność biur elastycznych w tym mieście, gdzie firmy często decydują się na wynajmowanie całych sektorów zamiast małych biur. Duże znaczenie ma także położenie biurowca w pobliżu Centrum Solidarności – wyjaśnia.
Praca w kabinach
W nowej przestrzeni CitySpace w Tryton Business House do dyspozycji klientów zostaną oddane kabiny akustyczne: jednoosobowe do pracy w pojedynkę, modułowe dla dwójki pracowników, a także budki telefoniczne oraz kabiny do spotkań i wideokonferencji nawet dla 10 osób. Przydatnymi dodatkami będą biurka z ruchomymi blatami – przeznaczone do pracy w pozycji siedzącej i stojącej – oraz wielozadaniowe, mobilne stoły do mniej formalnych spotkań i pracy projektowej. Różnorodność przestrzeni i narzędzi tworzy miejsce przyjazne kooperacji, co jest szczególnie ważne przy rosnącym rozproszeniu zespołów. – Nowa przestrzeń to biuro na nowe czasy – twierdzi Lisa Zettlin, Head of Business Development w CitySpace. – Przede wszystkim chodzi o zaspokojenie różnorodnych potrzeb: bezpieczeństwa, komfortu, różnorodności i prywatności – wymienia. – Bezpieczeństwo zapewnia modułowy sposób organizacji przestrzeni, komfort i prywatność uzyskujemy dzięki nowym biurkom i akustycznym kabinom, natomiast sam koncept ułatwia pracę zdecentralizowanym firmom, potrzebującym miejsca do codziennego wykonywania obowiązków, ale i cyklicznych spotkań i współpracy – wyjaśnia.
Z elastycznych biur CitySpace w całej Polsce korzystają firmy różnej wielkości, także te najmniejsze, czyli jednoosobowe. To właśnie z myślą o nich, jak również o freelancerach, operator przygotowuje sekcję z kabinami firmy Mikomax Smart Office. – To miejsce dla pracowników mobilnych, którzy ciągle są w drodze i do biura zaglądają na krótko od czasu do czasu. Dzięki naszym rozwiązaniom osiągną maksymalną wydajność w krótkim czasie pracy. W kabinach Hush panują doskonałe warunki do pełnej koncentracji na zadaniach i celach – argumentuje Piotr Świtoński, Key Account Manager w Mikomax Smart Office/HushOffice. – Wybraliśmy biura CitySpace, ponieważ, podobnie jak my, mają doświadczenie w kreowaniu zróżnicowanych przestrzeni dla wymagających firm – uzasadnia. Część kabin będzie do wynajęcia na godziny (za dodatkową opłatą tak jak w przypadku salek spotkań), a część do dyspozycji najemców w ramach miesięcznego abonamentu za biuro.
Kabiny są pokryte na wszystkich często dotykanych powierzchniach nanopowłoką fotokatalistyczną, która przeciwdziała rozwojowi wirusów i mikrobów. Pod wpływem światła, zarówno naturalnego, jak i sztucznego, osiąga ona właściwości dezynfekujące. Bezpieczeństwo maksymalizuje dodatkowo wydajna wentylacja, która oprócz tego wpływa na samopoczucie i efektywność pracy. Powietrze w kabinie jest zawsze świeże i pozbawione zanieczyszczeń.
Większa potrzeba elastyczności
Kabiny w CitySpace mają być odpowiedzią na nieustannie zmieniające się potrzeby środowiska pracy. Oprócz zaspokojenia różnorodnych potrzeb, takich jak bezpieczeństwo, komfort i urozmaicenie, kabiny dają dużą możliwość modelowania przestrzeni biurowej, co wpisuje się w ideę biur elastycznych. – Nasze biura prywatne oraz inne pomieszczenia są doskonałą bazą do modyfikacji pod specyficzne wymagania klientów. Z jednej strony mamy doskonale i w pełni wyposażone przestrzenie wspólne, a z drugiej wygodną i elastyczną przestrzeń stricte do pracy – mówi Jarosław Bator.
Nowa przestrzeń z kabinami na parterze będzie trzecią strefą CitySpace w Tryton Business House. Oprócz produktów Mikomax Smart Office zostanie wzbogacona o inne nowości: biurka do wynajęcia na godziny oraz pomieszczenia do organizacji wydarzeń okolicznościowych i strefę eventową. Po wszystkich modyfikacjach powierzchnia zajmowana w biurowcu przez CitySpace powiększy się do ok. 2,2 tys. mkw., natomiast liczba stanowisk pracy wzrośnie do 274.
CitySpace zarządza biurami elastycznymi w 5 miastach: Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Dysponuje łącznie 10 lokalizacjami (z czego 5 w Warszawie). W 2021 operator uruchomi 11. lokalizację w Polsce, w biurowcu Face2Face w Katowicach (drugą w tym mieście).

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.