Komunikaty PR

Biurowe ewolucje: nowa przestrzeń w CitySpace Tryton

2020-12-12  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

CitySpace kończy przygotowywać w Gdańsku sekcję biurową, którą wyposaża w mobilne kabiny akustyczne do pracy w pojedynkę i do spotkań w niewielkim gronie. To sposób na wydajną pracę w całkowicie bezpiecznych warunkach. Bezpieczeństwo gwarantuje specjalna nanopowłoka i wydajna wentylacja.

Nowa przestrzeń powstaje w położonym w centrum Gdańska biurowcu Tryton Business House, gdzie dotychczas elastyczne biura CitySpace znajdowały się na dwóch piętrach. Od nowego roku będą dostępne także na parterze. Dzięki temu będą widoczne z ulicy i staną się łatwo dostępne dla wszystkich firm obecnych w budynku.

Nowa sekcja jest tworzona w formie Hushoffice. To projekt firmy Mikomax Smart Office – jednego z głównych partnerów CitySpace. – Dodajemy do naszych biur nowe rozwiązania elastyczne. Tym razem są to kabiny od firmy, która może pochwalić się 30-letnim doświadczeniem w projektowaniu nowoczesnych stanowisk pracy – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający CitySpace. – Wybraliśmy Gdańsk, ze względu na dynamiczny rozwój lokalnego rynku oraz z uwagi na dużą popularność biur elastycznych w tym mieście, gdzie firmy często decydują się na wynajmowanie całych sektorów zamiast małych biur. Duże znaczenie ma także położenie biurowca w pobliżu Centrum Solidarności – wyjaśnia.

Praca w kabinach

W nowej przestrzeni CitySpace w Tryton Business House do dyspozycji klientów zostaną oddane kabiny akustyczne: jednoosobowe do pracy w pojedynkę, modułowe dla dwójki pracowników, a także budki telefoniczne oraz kabiny do spotkań i wideokonferencji nawet dla 10 osób. Przydatnymi dodatkami będą biurka z ruchomymi blatami – przeznaczone do pracy w pozycji siedzącej i stojącej – oraz wielozadaniowe, mobilne stoły do mniej formalnych spotkań i pracy projektowej. Różnorodność przestrzeni i narzędzi tworzy miejsce przyjazne kooperacji, co jest szczególnie ważne przy rosnącym rozproszeniu zespołów. – Nowa przestrzeń to biuro na nowe czasy – twierdzi Lisa Zettlin, Head of Business Development w CitySpace.Przede wszystkim chodzi o zaspokojenie różnorodnych potrzeb: bezpieczeństwa, komfortu, różnorodności i prywatności – wymienia. – Bezpieczeństwo zapewnia modułowy sposób organizacji przestrzeni, komfort i prywatność uzyskujemy dzięki nowym biurkom i akustycznym kabinom, natomiast sam koncept ułatwia pracę zdecentralizowanym firmom, potrzebującym miejsca do codziennego wykonywania obowiązków, ale i cyklicznych spotkań i współpracy – wyjaśnia.

Z elastycznych biur CitySpace w całej Polsce korzystają firmy różnej wielkości, także te najmniejsze, czyli jednoosobowe. To właśnie z myślą o nich, jak również o freelancerach, operator przygotowuje sekcję z kabinami firmy Mikomax Smart Office. – To miejsce dla pracowników mobilnych, którzy ciągle są w drodze i do biura zaglądają na krótko od czasu do czasu. Dzięki naszym rozwiązaniom osiągną maksymalną wydajność w krótkim czasie pracy. W kabinach Hush panują doskonałe warunki do pełnej koncentracji na zadaniach i celach – argumentuje Piotr Świtoński, Key Account Manager w Mikomax Smart Office/HushOffice. – Wybraliśmy biura CitySpace, ponieważ, podobnie jak my, mają doświadczenie w kreowaniu zróżnicowanych przestrzeni dla wymagających firm – uzasadnia. Część kabin będzie do wynajęcia na godziny (za dodatkową opłatą tak jak w przypadku salek spotkań), a część do dyspozycji najemców w ramach miesięcznego abonamentu za biuro.

Kabiny są pokryte na wszystkich często dotykanych powierzchniach nanopowłoką fotokatalistyczną, która przeciwdziała rozwojowi wirusów i mikrobów. Pod wpływem światła, zarówno naturalnego, jak i sztucznego, osiąga ona właściwości dezynfekujące. Bezpieczeństwo maksymalizuje dodatkowo wydajna wentylacja, która oprócz tego wpływa na samopoczucie i efektywność pracy. Powietrze w kabinie jest zawsze świeże i pozbawione zanieczyszczeń.

Większa potrzeba elastyczności

Kabiny w CitySpace mają być odpowiedzią na nieustannie zmieniające się potrzeby środowiska pracy. Oprócz zaspokojenia różnorodnych potrzeb, takich jak bezpieczeństwo, komfort i urozmaicenie, kabiny dają dużą możliwość modelowania przestrzeni biurowej, co wpisuje się w ideę biur elastycznych. – Nasze biura prywatne oraz inne pomieszczenia są doskonałą bazą do modyfikacji pod specyficzne wymagania klientów. Z jednej strony mamy doskonale i w pełni wyposażone przestrzenie wspólne, a z drugiej wygodną i elastyczną przestrzeń stricte do pracy – mówi Jarosław Bator.

Nowa przestrzeń z kabinami na parterze będzie trzecią strefą CitySpace w Tryton Business House. Oprócz produktów Mikomax Smart Office zostanie wzbogacona o inne nowości: biurka do wynajęcia na godziny oraz pomieszczenia do organizacji wydarzeń okolicznościowych i strefę eventową. Po wszystkich modyfikacjach powierzchnia zajmowana w biurowcu przez CitySpace powiększy się do ok. 2,2 tys. mkw., natomiast liczba stanowisk pracy wzrośnie do 274.

CitySpace zarządza biurami elastycznymi w 5 miastach: Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Dysponuje łącznie 10 lokalizacjami (z czego 5 w Warszawie). W 2021 operator uruchomi 11. lokalizację w Polsce, w biurowcu Face2Face w Katowicach (drugą w tym mieście).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony” Biuro prasowe
2024-04-29 | 12:13

Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”

Zarówno aktywność regulatorów, jak i rosnąca świadomość społeczeństwa napędzają zmiany w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dotyka to także deweloperów
Nieruchomości Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach
2024-04-29 | 11:15

Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach

Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita, które powstanie na zielonych Maślicach, to projekt dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych
Nieruchomości Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
2024-04-29 | 11:00

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.