Bizin.pl i Kaczmarski Inkasso odzyskują należności dla przedsiębiorców
Firmy z sektora MŚP mogą czekać średnio miesiąc na zapłatę od swoich kontrahentów, zanim zaczną tracić płynność finansową. Ale aż 17 proc. z nich traci grunt pod nogami już po upływie 10 dni - wynika z badania „Jak MŚP korzysta z windykacji” Kaczmarski Inkasso. Niestety kontrahenci często nie regulują należności za towary i usługi w ustalonym czasie. Część z nich nie czeka i sięga po nowoczesne rozwiązania, jak windykacja online. Od kwietnia korzystają z niej także klienci Bizin.pl.
Usługę dostarcza Kaczmarski Inkasso, które ma blisko 30-letnie doświadczenie w polubownej windykacji. Bizin.pl działa od kilkunastu lat na polskim rynku i dostarcza przedsiębiorcom kompletne oprogramowanie do prowadzenia biznesu, zawierające m.in. możliwość fakturowania czy kontrolowania stanów magazynowych on-line. Obie firmy zintegrowały swoje systemy operacyjne, aby mikro i małe przedsiębiorstwa mogły prosto i szybko odzyskiwać od kontrahentów zarobione przez siebie pieniądze.
Płynność finansowa na wagę złota
Pilnowanie dyscypliny finansowej kontrahentów nie jest łatwe, a samodzielne dochodzenie zapłaty od partnerów mało komfortowe. Tymczasem firmy windykacyjne mają wysokie kompetencje negocjacyjne oraz dobrą znajomość poszczególnych branż gospodarki.
- Dzięki wsparciu firmy windykacyjnej przedsiębiorcy są w stanie zwiększyć swoją płynność finansową, co w dobie pandemii jest na wagę złota. Mikro i małe firmy nie odkładają pieniędzy, aby tworzyć rezerwy finansowe na czarną godzinę, bo zwyczajnie je na to nie stać. Ze względu na skalę działalności, przeznaczają środki na bieżące funkcjonowanie. Dlatego tak ważny jest dla nich regularny dopływ gotówki. W sytuacji, gdy kontrahent nie płaci, konieczne jest zlecenie odzyskania należności profesjonalistom, co oszczędza czas i pozwala zachować dobre kontakty z partnerami. W dodatku jest dużo bardziej skuteczne niż działania prowadzone samodzielnie – mówi Jakub Kostecki, prezes Zarządu firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso.
Badanie Kaczmarski Inkasso pokazuje, że negatywny wpływ na działalność małych i średnich firm ma płatność opóźniona już o 21-30 dni. Ocenia tak 43 proc. z nich. Dla 1/3 poziom wrażliwości finansowej jest niższy i wynosi maksymalnie 20 dni. Ankietowani przedsiębiorcy deklarowali, że w ciągu ostatnich 2 lat skierowali do profesjonalnej windykacji od 1 do 500 faktur.
Pieniądze zamrożone w fakturach można uwolnić, zlecając ich odzyskanie profesjonalnej firmie windykacyjnej. To bezpieczne, a przede wszystkim wygodne rozwiązanie. Dzięki integracji systemu Kaczmarski Inkasso i platformy Bizin.pl jej użytkownicy dwoma kliknięciami przekazują sprawę do windykacji. Następnie na bieżąco kontrolują, na jakim etapie znajdują się prowadzone działania.
Prowizja tylko za odzyskane pieniądze
Mocnymi stronami Kaczmarski Inkasso są doświadczony zespół negocjatorów, kompleksowy proces oparty na różnorodnych narzędziach, ścisła współpraca z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej, gdzie można upublicznić dane dłużników, a także publikacja oferty sprzedaży długu na giełdzie wierzytelności oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Google.
Kaczmarski Inkasso nalicza opłatę prowizyjną tylko w przypadku skutecznej windykacji, czyli kiedy pieniądze zostaną odzyskane dla klienta.
Dla wierzyciela dochodzenie należności może być bezpłatne – wystarczy, że skorzysta z opcji obciążenia dłużnika kosztami windykacji. Pozwala na to Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. W tym przypadku Kaczmarski Inkasso wyegzekwuje ten koszt od kontrahenta.
----------------------
Kaczmarski Inkasso to ekspert z zakresu kompleksowego zarządzania wierzytelnościami. Od 1992 roku obsługuje na masową skalę zarówno klientów strategicznych: banki, firmy pożyczkowe, leasingowe, telekomy, ubezpieczycieli, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa ze wszystkich branż. Zapewnia kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony transakcji handlowych, gwarantując wysoki standard zarządzania wierzytelnościami. Działania prowadzone są zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk opracowanymi przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych, którego firma jest członkiem.
Bizin.pl to nowoczesny, darmowy program do wystawiania faktur online, wspomagający codzienną działalność przedsiębiorcy, całkowicie zgodny z najnowszymi wymogami Ministerstwa Finansów. Początki funkcjonowania systemu sięgają roku 2009. Dzięki niemu w prosty i niezwykle szybki sposób można wystawiać faktury i inne dokumenty przychodowe, zarządzać wieloma magazynami, monitorować sytuację finansową swojej firmy, czy automatyzować niektóre czynności, jak chociażby comiesięczne wystawianie dokumentów stałym klientom. System udostępnia również szeroki wachlarz integracji e-commerce. Dla naszych klientów gotowe są rozwiązania z systemami: Allegro, WooCommerce, PrestaShop, PayU, Przelewy24, BaseLinker itp. Wszystko to i wiele więcej, za pośrednictwem bezpiecznego połączenia SSL z dowolnego miejsca na świecie.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.