Bogata oferta nowych mieszkań i domów od ROBYG
Kameralne domy w szwedzkim stylu, prestiżowe apartamenty nad morzem, osiedle otulone kwitnącymi wiśniami – ROBYG wzbogacił swoją ofertę o kolejne etapy wyjątkowych osiedli.
Lagom — Kameralne domy z ogrodami w szwedzki stylu
- Oferowane przez nas domy Lagom, to kameralne osiedle inspirowane skandynawską stylistyką i filozofią lagom. Wyposażone zostaną m.in. w takie udogodnienia jak kominki. Do każdego z domów przynależeć będzie prywatny ogródek o powierzchni nawet do ok. 200 m2. W ofercie posiadamy budynki w różnych metrażach, w tym od ok. 120 m2 do ok. 160 m2. Ceny rozpoczynają się 1 451 000 zł — mówi Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu.
Domy Lagom, to domy szeregowe i bliźniaki. Każdy z nich to funkcjonalny i przemyślany rozkład pomieszczeń, dające poczucie przestrzeni wnętrza o ponadstandardowej wysokości, tworzące atmosferę ciepła i przytulności kominki oraz charakterystyczne elewacje i przeszklenia, które wraz z tarasem sprawiają, że ogród staje się częścią domu, a przyroda wnika do wnętrza. Zastosowane rozwiązania architektoniczne pozwalają zrelaksować się i żyć w harmonii z otoczeniem jednocześnie ciesząc się prywatnością własnego domu.
Inwestycja powstaje w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ujeścisko przy ul. 11-go Listopada. Blisko stąd zarówno do centrum Gdańska czy biznesowej części Wrzeszcza. Niecałe 10 minut samochodem zajmuje dotarcie do obwodnicy Trójmiasta czy trasy W-Z. Otoczenie Lagom to także liczne tereny zielone i rekreacyjne. Okoliczne ścieżki rowerowe i spacerowe oraz oczka wodne będą sprzyjać wypoczynkowi na łonie natury, a kameralne otoczenie inwestycji skłoni mieszkańców do odnalezienia harmonii i chwili wyciszenia w domowym azylu. W inwestycji powstanie w sumie 41 domów.
PORTO — Ekskluzywne apartamenty nad morzem
- W ramach nowych etapów inwestycji PORTO w sprzedaży dostępne są apartamenty 1-,2-,3- i 4-pokojowe, o powierzchni od ok. 29 do 132 m kw. Ceny mieszkań zaczynają się od 456 300 zł — mówi Anna Wojciechowska.
Niewątpliwym wyróżnikiem PORTO jest jego nadmorskie położenie, a także kameralne, przestronne balkony. Osiedle położone jest na granicy Brzeźna i Letnicy, w pobliżu parku w Brzeźnie i pięknej gdańskiej plaży. Dzięki architekturze odnoszącej się do nadmorskiej lokalizacji ogromnym przeszkleniom oraz zagospodarowaniu ternu, skupionym na zapewnieniu prywatności, PORTO jest idealnym miejscem na odpoczynek i chwilę relaksu. Unikalny mikroklimat zagwarantują ogrody deszczowe, które nie tylko zapewnią odpowiednią wilgotność powietrza, ale i przechowają deszczówkę, wykorzystując ją w późniejszym czasie do nawadniania zieleni, którą bogato obsadzone będą zewnętrzne części wspólne inwestycji.
Specjalnie zaprojektowane miejsca przeznaczone do wypoczynku i aktywności na świeżym powietrzu są niekwestionowanym atutem tej inwestycji, zaś atrakcyjna okolica, w tym sąsiedztwo malowniczej ścieżki rowerowej prowadzącej pasem nadmorskim, aż do Gdyni, stanowi dodatkowy walor dla amatorów wycieczek rowerowych.
Wiśniowa Aleja – urokliwe osiedle kwitnących wiśni
Wiśniowa Aleja to inwestycja, która swoją premierę miała w styczniu tego roku. Teraz przyszedł czas na odsłonę kolejnego etapu. Osiedle zlokalizowane jest na gdańskim Ujeścisku. Stanowi kameralny kompleks willi miejskich z przestronnymi i słonecznymi mieszkaniami o ponadstandardowej wysokości około 280 cm. Każdy lokal został zaprojektowany z myślą o komforcie mieszkania jego mieszkańców — panoramiczne okna, duże balkony lub przestrzenne ogródki, z których widok rozpościerać się będzie na przechodzącą przez środek osiedla aleję kwiatów wiśni. Na terenie osiedla przewidziano liczne tereny rekreacyjne wypełnione różnorodną zielenią oraz strefami relaksu i placem zabaw.
- Mamy nadzieję, że Wiśniowa Aleja stanie się cichym miejscem, gdzie możliwa będzie przyjemna rekreacja oraz relaks mieszkańców na świeżym powietrzu. Ogromną zaletę osiedla z pewnością stanowić będą posadzone drzewa, które wiosną ozdobią je kwiatami, a latem cieszyć będą owocami. To jednocześnie zaleta dla oczu, jak i inicjatywa na rzecz środowiska i bioróżnorodności — mówi Anna Wojciechowska.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.