Bolt uruchamia program edukacji studentów w zakresie korzystania z hulajnóg
Bolt rozpoczyna współpracę z uczelniami w całej Polsce. Celem programu jest kształtowanie pozytywnych nawyków i nauka odpowiedzialnego korzystania z hulajnóg elektrycznych. Spotkanie inaugurujące Bolt Academy Project miało miejsce 1 marca 2023 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Pierwsze spotkanie w ramach Bolt Academy Project odbyło się 21 marca 2023 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Podczas spotkania zespół Bolt omówił przepisy obowiązujące podczas jazdy hulajnogą elektryczną, w jaki sposób poruszać się bezpiecznie oraz jak prawidłowo parkować jednoślady. Ważnym momentem spotkania było przygotowanie wspólnie z Samorządem Studenckim Uczelni specjalnej strefy parkowania hulajnóg Bolt. To właśnie w tym miejscu studenci przyjeżdżający na zajęcia na hulajnodze mogą zaparkować ją tak, aby nie przeszkadzała innym korzystającym z chodnika.
- Zagadnienia związane z elektromobilnością są bliskie całej społeczności Akademii Leona Koźmińskiego. Z jednej strony dbamy o promowanie pozytywnych postaw w kontekście zrównoważonego rozwoju w zatłoczonych aglomeracjach miejskich, takich jak Warszawa. Z drugiej natomiast, współpraca z Bolt Academy oznacza dodatkową przestrzeń edukacji w obszarze minimalizowania śladu węglowego, a więc odpowiedzialności za nasze wspólne, zdrowe funkcjonowanie - mówi Mariusz Łopaciński, Dyrektor, Pion Administracyjny.
W ramach programu [nazwa] Bolt planuje odwiedzić uczelnie w całej Polsce, aby szerzyć wśród młodych osób wiedzę o prawidłowym korzystaniu z hulajnóg elektrycznych.
- W Bolt głęboko wierzymy, że edukacja użytkowników jest skuteczna- potwierdzają to również nasze statystyki, które pokazują, że z roku na rok liczba zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu spada. Studenci chętnie korzystają z rozwiązań mikromobilności, dlatego postanowiliśmy w tym sezonie skupić nasze działania właśnie na współpracy z uczelniami - mówi Bartosz Małecki, Senior Operations Manager, Bolt Rentals w Polsce.
W najbliższym czasie podobne spotkania odbędą się na uczelniach w całej Polsce.
***
Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.
Bolt ma 100 milionów klientek i klientów w ponad 500 miastach w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg i rowerów elektrycznych oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.