Bolt uruchamia program edukacji studentów w zakresie korzystania z hulajnóg
Bolt rozpoczyna współpracę z uczelniami w całej Polsce. Celem programu jest kształtowanie pozytywnych nawyków i nauka odpowiedzialnego korzystania z hulajnóg elektrycznych. Spotkanie inaugurujące Bolt Academy Project miało miejsce 1 marca 2023 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Pierwsze spotkanie w ramach Bolt Academy Project odbyło się 21 marca 2023 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Podczas spotkania zespół Bolt omówił przepisy obowiązujące podczas jazdy hulajnogą elektryczną, w jaki sposób poruszać się bezpiecznie oraz jak prawidłowo parkować jednoślady. Ważnym momentem spotkania było przygotowanie wspólnie z Samorządem Studenckim Uczelni specjalnej strefy parkowania hulajnóg Bolt. To właśnie w tym miejscu studenci przyjeżdżający na zajęcia na hulajnodze mogą zaparkować ją tak, aby nie przeszkadzała innym korzystającym z chodnika.
- Zagadnienia związane z elektromobilnością są bliskie całej społeczności Akademii Leona Koźmińskiego. Z jednej strony dbamy o promowanie pozytywnych postaw w kontekście zrównoważonego rozwoju w zatłoczonych aglomeracjach miejskich, takich jak Warszawa. Z drugiej natomiast, współpraca z Bolt Academy oznacza dodatkową przestrzeń edukacji w obszarze minimalizowania śladu węglowego, a więc odpowiedzialności za nasze wspólne, zdrowe funkcjonowanie - mówi Mariusz Łopaciński, Dyrektor, Pion Administracyjny.
W ramach programu [nazwa] Bolt planuje odwiedzić uczelnie w całej Polsce, aby szerzyć wśród młodych osób wiedzę o prawidłowym korzystaniu z hulajnóg elektrycznych.
- W Bolt głęboko wierzymy, że edukacja użytkowników jest skuteczna- potwierdzają to również nasze statystyki, które pokazują, że z roku na rok liczba zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu spada. Studenci chętnie korzystają z rozwiązań mikromobilności, dlatego postanowiliśmy w tym sezonie skupić nasze działania właśnie na współpracy z uczelniami - mówi Bartosz Małecki, Senior Operations Manager, Bolt Rentals w Polsce.
W najbliższym czasie podobne spotkania odbędą się na uczelniach w całej Polsce.
***
Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.
Bolt ma 100 milionów klientek i klientów w ponad 500 miastach w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg i rowerów elektrycznych oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.