Komunikaty PR

Borowiecka Park z precertyfikatem ZIELONY DOM dla 28 budynków

2024-09-30  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl

Borowiecka Park to warszawska inwestycja mieszkaniowa składająca się z 28 budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, którą realizuje Vanguard Properties. Osiedle zostało zaprojektowane z myślą o rozwiązaniach energooszczędnych i wpływających na komfort mieszkańców. Takie podejście inwestora pozwoliło na uzyskanie precertyfikatu ZIELONY DOM, stworzonego i nadawanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Inwestycja Borowiecka Park uzyskała precertyfikat ZIELONY DOM, spełniając warunki i wymogi Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. 28 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni ok. 5000 mkw. PUM jest realizowane przez Vanguard Properties w Warszawie przy ul. Borowieckiej. Osiedle zaprojektowała pracownia DA Dziuba Architekci.

- Uzyskanie precertyfikatu ZIELONY DOM to dla nas ogromne wyróżnienie, które potwierdza nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ekologiczne podejście do budownictwa. Dla nas, jako firmy deweloperskiej jest to wieloetapowy proces, w którym, oprócz przedstawicieli generalnego wykonawcy, uczestniczą również architekci, konsultanci ds. planowania przestrzennego, specjaliści od modelowania energetycznego, eksperci ds. bioróżnorodności, architekt zieleni, ekolodzy oraz audytor certyfikujący. Precertyfikacja oznacza nie tylko docenienie naszych dotychczasowych starań, ale również zobowiązanie do dalszego wdrażania innowacyjnych i przyjaznych środowisku rozwiązań - mówi Arkadiusz Kownacki, CEO, Vanguard Properties.

- Certyfikat ZIELONY DOM powstał z myślą o inwestorach, którzy bez względu na to, czy zdecydują się na precertyfikację, a następnie certyfikację po zakończeniu budowy, planują swoje inwestycje mieszkaniowe w sposób przemyślany. Pracujemy z deweloperami nastawionymi na długoterminowe korzyści dla mieszkańców, które przejawiają się w oszczędności energii i mądrym zarządzaniu wodą. Wiele z tych rozwiązań wcale nie zwiększa kosztów budowy, ponieważ wymagają jedynie wysokiej świadomości i zdefiniowania potrzeb na wczesnym etapie myślenia o projekcie, co wymaga dobrej współpracy z architektami - Dorota Bartosz, Dyrektorka ds. zrównoważonego budownictwa w PLGBC oraz autorka założeń certyfikatu ZIELONY DOM.

Największą liczbę punktów w ramach precertyfikacji ZIELONY DOM przyznano za optymalizację zużycia energii dzięki m.in.: zaprojektowaniu systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła czy ogniw fotowoltaicznych. Dodatkowo inwestor zadbał o elementy architektury zacieniające okna, co pozwoli na mniejsze nagrzewanie się wnętrz oraz oświetlenie zewnętrzne wyposażone w czujniki ruchu i oświetlenie LED przy podjazdach każdego budynku. Do budowy zostaną użyte materiały z deklaracją EPD, czyli ze zbadanym i potwierdzonym wpływem na środowisko. Inwestycja jest położona w pobliżu przystanków autobusowych i różnorodnych usług, co również wpłynęło pozytywnie na punktację do precertyfikacji ZIELONY DOM.

- Budownictwo zrównoważone nie jest proste, na szczęście coraz więcej podmiotów rozumie jego ideę i jest gotowa podjąć wyzwanie. Inwestycja Borowiecka Park to jeden z tych przykładów. - podkreśla Łukasz Dembski, akredytowany audytor certyfikatu ZIELONY DOM, Członek Zarządu/Partner Zarządzający, Dembski-Nowak.

- Dla naszych klientów precertyfikat jest gwarancją, że tworzymy przestrzenie sprzyjające zdrowiu i wysokiej jakości życia, dbając jednocześnie o minimalizację wpływu na środowisko. To również świadectwo, że wybierając Vanguard Properties nasi klienci inwestują w przyszłość opartą na równowadze ekologicznej i odpowiedzialnym podejściu do zasobów. Wpisuje się to w naszą długoterminową strategię oferowania mieszkań i domów, które spełniają najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa, promując zdrowe, bezpieczne i komfortowe środowisko do życia – dodaje Arkadiusz Kownacki.

Więcej o certyfikacie ZIELONY DOM:
https://zielonydom.plgbc.org.pl/

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:10

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.