Budownictwo modułowe w Polsce: Przyszłość sektora budowlanego?
Infomedia Group Sp. z o.o.
ul. Fredry 6
30-605 Kraków
kkucia|markethub.pl| |kkucia|markethub.pl
+48 503666166
https://markethub.pl/
Budownictwo modułowe to coraz bardziej popularna metoda konstrukcji, choć w Polsce nadal nie jest powszechne. Niemniej jednak, według ekspertów, to przyszłość branży budowlanej. Ta innowacyjna technologia łączy w sobie kilka kluczowych zalet, które przyczyniają się do jej rosnącej popularności. Dowiedz się więcej z przeglądu rynku firmy MarketHub.
Trendy i perspektywy na rynku
Na świecie zainteresowanie domami modułowymi utrzymuje się na względnie stałym poziomie, ale niektóre kraje coraz bardziej przekonują się do tej formy budownictwa. W Polsce również można zaobserwować wzrost zainteresowania, choć nie jest on tak dynamiczny jak w innych krajach. Międzynarodowe trendy wskazują na rosnącą popularność budownictwa modułowego m.in. w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Australii czy Stanach Zjednoczonych.
Globalny rynek konstrukcji modułowych rośnie z roku na rok. Przewiduje się, że jego wartość wyniesie 131,58 mld USD do 2030 roku, co oznacza roczną stopę wzrostu na poziomie 6,5%. w Europie rynek budynków prefabrykowanych szacowany jest na 54,90 mld USD w 2023 roku i ma osiągnąć 71,43 mld USD do 2028 roku, co oznacza roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 5,41%.
Domki modułowe w Polsce?
W Polsce zainteresowanie budownictwem modułowym rośnie, szczególnie w miastach, gdzie skracanie czasu realizacji projektów jest kluczowe. Perspektywy rynku wydają się obiecujące, ale wymagają ciągłego dostosowywania się do zmieniających się oczekiwań klientów i regulacji branżowych. Rozwój technologii oraz konkurencja w sektorze budownictwa modułowego zapowiadają dynamiczny rozwój tej branży. Ponadto, budownictwo modułowe ma szanse pomóc w rozwiązaniu problemu luki mieszkaniowej, który w 2022 roku wynosił od 1 do 1,5 mln mieszkań.
Podsumowując, budownictwo modułowe to obiecująca przyszłość sektora budowlanego. Zyskuje ono na popularności zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, dzięki swoim licznie atutom, takim jak krótki czas realizacji, ekologiczność i wysoka jakość wykonania. Perspektywy rynku wydają się obiecujące, a dynamiczny rozwój tej branży jest już zauważalny.
Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat analizy rynku domków modułowych, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej https://markethub.pl/analiza-rynku-domkow-modulowych/, gdzie znajdą Państwo bardziej szczegółowe informacje na ten temat oraz dostęp do aktualnych danych i analiz rynkowych. To cenne źródło wiedzy dla inwestorów, firm budowlanych oraz wszystkich zainteresowanych tym dynamicznie rozwijającym się sektorem.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.