Komunikaty PR

Budynek Adgar Renaissance Tower z certyfikatem LEED na poziomie Platinum

2023-11-09  |  10:45
Biuro prasowe

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/dacc7ec22da4a27ee67df9671cb2204c20231109082953/5c2ea6582f5e8e5b348d0294e00c8d6420231109083048/cc6fc8

 

Adgar Renaissance Tower, zlokalizowany na warszawskiej Woli, został zakupiony przez spółkę Adgar Poland w drugiej połowie zeszłego roku. W związku z tym, że zielona certyfikacja jest standardem w biurowym portfelu spółki, zdecydowano się na nawiązanie współpracy z firmą doradczą JWA, specjalizująca się w zrównoważonym budownictwie. Efektem było zdobycie certyfikatu LEED v4.1 Operation and Maintenance na najwyższym możliwym poziomie – Platinum. 

 

Certyfikacja jest kolejnym elementem długofalowej strategii Adgar Poland, polegającej na modernizacji biurowców znajdujących się w portfelu spółki pod kątem zminimalizowania ich wpływu na środowisko naturalne oraz efektywnego zarządzania energią.

 

Zdecydowaliśmy się na certyfikację LEED v4.1 Operation and Maintenance, podobnie jak w większości naszych nieruchomości, gdzie od lat w tych procesach aktywnie wspierają nas konsultanci z firmy JWA – mówi Michał Chodkowski, Head of Property Management w Adgar Poland. Jesteśmy inwestorem, który świadomie buduje strategię opartą na podnoszeniu wartości nabywanych budynków poprzez liczne inwestycje wpływające na komfort ich użytkowania, jak i zmniejszających ich negatywny wpływ na środowisko. Dotychczas dowodem powyższego były wyniki na poziomie LEED Gold naszych biurowców, jednak po wstępnej analizie ART i konsultacjach z firmą JWA okazało się, że możemy starać się o najwyższą ocenę - LEED Platinum. W związku z tym rozpoczęliśmy wdrażanie zarekomendowanych działań i po końcowym przeglądzie, dokonanym przez jednostkę certyfikującą, przewidywany wynik został osiągnięty.

 

Współpraca z JWA zaowocowała implementacją skutecznych rozwiązań i rekomendacją dobrych praktyk w zakresie zarządzania budynkiem na każdym poziomie jego funkcjonowania. Kluczową kwestią była ograniczenie zużycia wody i energii. Dokonano m.in. optymalizacji harmonogramu pracy wszystkich dostępnych urządzeń, dostosowując czas i moc ich pracy do potrzeb najemców i zewnętrznych warunków atmosferycznych. W częściach wspólnych wdrożono natomiast inteligentne systemy oświetlenia LED, które w połączeniu z czujnikami ruchu znacząco wpłynęły na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

 

Ponadto, wdrożono politykę zakupową, remontową i dotyczącą zarządzania terenem zewnętrznym. Przeprowadzono również ankietę dotyczącą transportu i satysfakcji wśród użytkowników budynku, w której uzyskano maksymalną liczbę punktów w każdej kategorii.

 

Certyfikacja LEED v4.1  Operation & Maintenance ocenia nie parametry infrastruktury certyfikowanego obiektu, a rzeczywiste zużycie energii i wody, jakość powietrza wewnętrznego oraz komfort użytkowników i sposób ich dojazdu do budynku – mówi Alicja Bielańska, Green Building Specialist z firmy JWA. Dzięki wysokim wynikom we wszystkich tych kategoriach mieliśmy szansę starać się o najwyższy poziom certyfikacji. Podczas przeprowadzonego audytu energetycznego wydaliśmy również rekomendacje, które pomogą jeszcze bardziej ograniczyć zużycie energii w przyszłości. Usystematyzowane zostały też działania zarządcze w zakresie ochrony terenów zielonych oraz zrównoważonych działań: zakupów, remontów i sprzątania.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.