Cachet pozyskało 5.5 mln euro na rozwój swojej platformy usług ubezpieczeniowych
- Cachet, firma z branży InsurTech z siedzibą w Tallinnie, podpisała właśnie nową umowę inwestycyjną. Głównym inwestorem jest Truffle Capital. Razem ze wsparciem Uniqa Ventures oraz Icebreaker.vc runda zamknęła się kwotą 5.5 miliona Euro.
- Platforma ubezpieczeniowa Cachet obniża ceny ubezpieczeń dla niezależnych usługodawców dzięki agregacji danych i dopasowaniu do indywidualnych użytkowników.
- Pakiety ubezpieczeniowe Cachet obejmują ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenia komunikacyjne i dla sektora mikromobilności, a także ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe dla freelancerów.
Platforma ubezpieczeniowa Cachet pozyskała 5.5 miliona euro na rozwój swojej oferty dla osób pracujących w ramach tzw. gig economy w całej Europie. Wpisuje się to w strategię i misję firmy - wprowadzenie zdrowych zależności i bezpieczeństwa do całego sektora.
Firma z siedzibą w Tallinnie dostarcza rozwiązania ubezpieczeniowe dla stale rosnącego sektora osób współpracujących z platformami internetowymi. Szacuje się, że do roku 2025 w Unii Europejskiej 1 na 5 osób będzie pracować właśnie w takim modelu.
Tradycyjni ubezpieczyciele nie potrafią w pełni dopasować się do unikalnych problemów tego typu klientów. Dla przykładu, trudno jest efektywnie kosztowo objąć ochroną i ubezpieczeniem kierowców świadczącym usługi przewozu osób za pośrednictwem różnych platform takich jak Bolt i Uber.
Cachet rozwiązuje problem jakim jest rozsianie danych dotyczących pracy zarobkowej po wielu różnych systemach i platformach. Dane są agregowane z wielu źródeł, co pozwala na lepsze profilowanie danego usługodawcy. Dzięki temu ubezpieczyciele mogą tworzyć elastyczniejsze oferty dopasowane do faktycznych potrzeb tych typu klientów.
Firma już dostarcza przystępne cenowo ubezpieczenia komunikacyjne dla kierowców przewozu osób oraz klientów indywidualnych. Kurierom i dostawcom oferowane są ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, uszkodzeń mienia i zdrowia. W ramach rozwoju portfolio produktów, planowane są także ubezpieczenia OC zawodowe i ubezpieczenia od wypadków i uszczerbku na zdrowiu dla pracowników platform.
Cachet będzie także pionierem ubezpieczania flot pojazdów w oparciu o dane na rynkach bałtyckich i Europy Środkowo-wschodniej. Te produkty pozwolą lepiej zarządzać ryzykiem komercyjnych flot samochodowych i operatorów flot w sektorze mikromobilności, redukując koszty zarówno dla użytkowników, jak i właścicieli flot.
Obecnie firma współpracuje z ponad 12 znanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi takimi jak Allianz, PZU, czy grupa VIG.
Hedi Mardisoo, współzałożycielka i CEO Cachet: “Gospodarka platformowa sprawiła, że firmy takie jak Deliveroo czy Bolt są jednymi z najszybciej rosnących na kontynencie, ale jednocześnie wywołała poważne debaty dotyczące praw pracowników funkcjonujących w nowych modelach biznesowych.
Bierzemy udział w rozmowach dotyczących regulacji rynku pracy dla takich platform na szczeblu unijnym. Spotkaliśmy się z opiniami, że rozwiązaniem problemu jest po prostu sklasyfikowanie wszystkich jako pełnoetatowych pracowników. Nasze zdanie jest następujące: używanie starego toku myślenia do nowych problemów może spowodować, że wylejemy dziecko razem z kąpielą.
Proponujemy użycie nowoczesnych narzędzi do rozwiązywania problemów, które technologia częściowo stworzyła. W ten sposób możemy zachować elastyczność i wolność jaką oferują platformy, a jednocześnie oddać kontrolę i prawa ich współpracownikom.”
Rundę o wartości 5.5 miliona Euro prowadzi Truffle Capital z siedzibą w Paryżu. To pierwsza inwestycja tego funduszu w naszym regionie. Rundę wspierają Uniqa Ventures, eksperci w regionie Europy Centralnej oraz poprzedni inwestor, Icebreaker.vc. Reprezentanci Truffle Capital oraz Icebreaker.vc dołączą do razy nadzorczej Cachet.
Bernard-Louis Roques, współzałożyciel i CEO Truffle Capital: “Cachet ma silną pozycję w krajach bałtyckich oraz bardzo jasną wizję tego, jak rozwiązać problemy gospodarki platformowej, z którymi mierzą się freelancerzy. Cachet stworzyło imponujące możliwości zbierania i obróbki danych dzięki unikalnymi narzędziom, własnej platformie i zaawansowanej analityce. Dzięki temu każdy freelancer jest traktowany indywidualnie przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka dla partnerów ubezpieczeniowych. To jedna z najlepiej rokujących inicjatyw na dynamicznym rynku InsurTech.”
Pozyskane środki zostaną wykorzystane do rozbudowy zespołu, usprawnienia modeli przetwarzania danych, rozwijaniu technologii oraz ekspansji do kolejnych rynków w Europie. Cachet posiada licencję na dystrybucję ubezpieczeń w większości krajów Unii Europejskiej i aktywnie funkcjonuje już w Polsce, Estonii i na Łotwie. Klienci firmy pochodzą także z Wielkiej Brytanii, Litwy i Finlandii. Poza Boltem i Uberem, wspierane są także platformy Upstream, Citybee i Cleanify. Na ojczystym rynku spółki, w Estonii, Cachet ma 40% udziału w rynku ubezpieczeń dla aplikacji do przejazdów.

Husqvarna prezentuje przełomowe pilarki łańcuchowe dla profesjonalistów

Czy dobrze rozumiesz oznaczenia na kartonach na mleko czy soki?

Pomagaj, biegając! Znamy datę startu zapisów do Poland Business Run 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.