Komunikaty PR

CADSOL dołącza do sieci dystrybutorów Universal Robots w Polsce

2020-10-06  |  11:50
Biuro prasowe

Warszawa, 6 października 2020 - Universal Robots (UR), najbardziej zaufany i najpopularniejszy na świecie producent cobotów, rozpoczął współpracę z nowym dystrybutorem w Polsce – CADSOL. Firma specjalizuje się w usługach i oprogramowaniu dla inżynierów.

 

CADSOL – od CAD do cobotów

Universal Robots poszukiwał dystrybutora, który pozwoliłby dotrzeć do nowych klientów o dużym potencjale jeśli chodzi o automatyzację z robotami współpracującymi. W większych przedsiębiorstwach coboty można wykorzystać do zadań, których wcześniej nie opłacało się automatyzować, m.in. do montażu, wykańczania powierzchni, obsługi maszyn, kontroli jakości, pick & place, pakowania czy paletyzacji.

 

„Zależy nam na wchodzeniu na nowe rynki i sukcesywnym podnoszeniu poziomu robotyzacji w Polsce. Współpraca z firmą związaną z oprogramowaniem PLM i CAx to dla nas szansa na dotarcie do dużych zakładów przemysłowych m.in z sektora motoryzacyjnego i lotniczego. Doświadczenie CADSOL jest w tym zakresie imponujące” – mówi Krzysztof Hajzyk, Channel Development Manager, Universal Robots.

 

CADSOL od blisko trzydziestu lat działa na polskim i europejskim rynku oprogramowania i usług dla przemysłu, obecnie w dwóch lokalizacjach – Raciborzu i Wrocławiu. Obserwując rosnące zapotrzebowanie na automatyzację i robotyzację, firma zidentyfikowała obszar, w którym może skutecznie wykorzystać aktualne kompetencje i dodatkowo wesprzeć klientów w doskonaleniu procesów produkcyjnych.

 

„Roboty współpracujące UR zrewolucjonizowały rynek, dając dostęp do robotyzacji także tam, gdzie nie była ona dotąd możliwa lub efektywna ekonomicznie. Naszym celem jest przeniesienie umiejętności analizy procesowej, wypracowanej podczas pracy w jedenastu gałęziach przemysłu, i zasygnalizowanie klientom, w jaki sposób ich biznes może skorzystać na wykorzystaniu cobotów Universal Robots i inwestycjom w automatyzację” – mówi Krzysztof Monczak, CTO, CADSOL.

 

CADSOL dołączył do grona dystrybutorów Universal Robots w Polsce 1 września. Pełna lista partnerów jest dostępna na stronie: www.universal-robots.com/pl/dystrybutorzy/. Globalna sieć partnerska UR obejmuje 700 partnerów – dystrybutorów i integratorów systemów, a firma sprzedała już ponad 48 000 cobotów na całym świecie.

 

O Universal Robots

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2019 r. przychód Universal Robots wyniósł 246 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/

Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl + 48 882 502 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP” Biuro prasowe
2024-07-15 | 14:35

Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”

Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, został uhonorowany prestiżową nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”. Statuetka, przyznana przez
Przemysł Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024
2024-07-11 | 11:15

Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024

Pierwszy seryjnie produkowany, automatyczny podnośnikowy wózek widłowy STILL EXV iGo zyskał uznanie jurorów i otrzymał nagrodę IFOY 2024 w kategorii robotów
Przemysł Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej
2024-07-03 | 13:55

Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej

Contec S.A. powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej     Contec, Spółka specjalizująca się w przetwarzaniu opon samochodowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.