Centrum Badawcze Lena Lighting zakończyło pierwszy etap akredytacji CTF
Laboratorium Lena Lighting przechodzi akredytację w systemie CTF. Proces jest prowadzony pod nadzorem Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki PREDOM. Centrum badawcze producenta oświetlenia z Wielkopolski zakończyło właśnie pierwszy etap procesu, uzyskując certyfikat CTF Stage 1.
Akredytacja CTF (Customers' Testing Facility) uprawnia jednostkę badawczą do przeprowadzenia procesu certyfikacji ENEC w oparciu o badania wykonywane we własnym laboratorium. Aby uzyskać akredytację trzeba spełnić szereg restrykcyjnych wymogów. Audytom podlegają zarówno procesy, jak i wszelkie elementy wyposażenia.
„Akredytacja naszego laboratorium jest dla nas nie tylko niezależnym potwierdzeniem jakości i wiarygodności prowadzonych u nas badań, ale też pozwoli nam na szybsze wprowadzanie produktów na rynek. Certyfikacja ENEC dla wyrobów oświetleniowych jest potwierdzeniem bezpieczeństwa produktów elektrycznych zgodnie z wymogami unijnymi. To program objęty nadzorem także po wydaniu certyfikatu. Dzięki akredytacji naszej własnej jednostki badawczej będziemy mogli realizować te procesy dużo szybciej niż w przypadku korzystania z usług innych laboratoriów.”- mówi Marcin Buryan, Dyrektor Produkcji Lena Lighting.
Rozwój Centrum Badawczego Lena Lighting jest jednym ze strategicznych celów spółki. Firma od lat konsekwentnie inwestuje w najnowocześniejsze wyposażenie własnych laboratoriów.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.