Komunikaty PR

Centrum Medycyny Konopnej pozyskało nowego inwestora i członka zarządu

2022-03-23  |  09:30
Biuro prasowe

Fundusz WP2 Investments został nowym udziałowcem Centrum Medycyny Konopnej - placówki wyspecjalizowanej w świadczeniu usług w oparciu o terapie medyczną marihuaną. Do zespołu zarządzającego spółki dołączył nowy członek zarządu, Grzegorz Ciężadło - manager doświadczony w rozwoju innowacyjnych biznesów na rynku medycznym. To intensywny czas dla CMK, które w najbliższych tygodniach uruchomi pierwszą klinikę stacjonarną w Warszawie.

– Cieszymy się, że do grona naszych udziałowców dołączyło WP2 Investments - fundusz inwestujący w spółki i branże, dla których innowacyjność jest motywem przewodnim. Pozyskane środki pomogą nam realizować dalsze działania związane z rozbudową marki. Przeznaczymy je m.in. na rozwój technologii ułatwiającej terapię, promocję kliniki stacjonarnej w Warszawie oraz otwarcie kolejnych placówek, które planujemy uruchamiać w innych miastach w Polsce – mówi Konrad Gładkowski, prezes Centrum Medycyny Konopnej.

WP2 Investments kapitałowo i strategicznie wspiera firmy w ich rozwoju. Najczęściej prowadzą one działalność w branżach takich jak Fintech, Biotechnologia czy Zielona Energia.

– W Centrum Medycyny Konopnej innowacyjność, potencjał biznesowy i jakość kadry managerskiej- uzupełnia realna i bardzo istotna potrzeba społeczna. Dla naszego funduszu jest to kolejny ważny krok w stronę świadomego impact investing – podkreśla Wojciech Pysiewicz, Co-Founder WP2 Investments.

Centrum Medycyny Konopnej wkrótce zaprosi pacjentów do swojej pierwszej kliniki stacjonarnej, która zlokalizowana będzie w Mennica Residence przy ul. Grzybowskiej w ścisłym centrum Warszawy. Firma będzie też kontynuować swoją działalność online, oferując pacjentom tzw. telewizyty. CMK dysponuje zespołem lekarzy i specjalistów z różnych dziedzin medycyny, łączących doświadczenie lekarskie z misją świadomego i bezpiecznego udostępniania pacjentom nowoczesnych form terapeutycznych zwłaszcza w tych obszarach, gdzie tradycyjne formy leczenia nie są wystarczające.

Intensywny rozwój Centrum Medycyny Konopnej niesie ze sobą także zmiany w zarządzie spółki. Dołączył do niego Grzegorz Ciężadło, manager z wieloletnim doświadczeniem w sektorze ochrony zdrowia i farmacji, który poprzednio pełnił funkcję Dyrektora ds. Strategii, M&A i Innowacji w Grupie Scanmed. Nowy członek zarządu będzie odpowiadać za budowanie długoterminowej strategii rozwoju firmy, realizację planowanych inwestycji oraz nadzorowanie i optymalizację kluczowych procesów operacyjnych.

To dla mnie przyjemność wspierać tak ambitny i ciekawy projekt, jakim jest Centrum Medycyny Konopnej. Terapia z wykorzystaniem medycznej marihuany jest niezwykle skuteczna, zwłaszcza jeśli chodzi o zwalczanie objawów lub opóźnienie postępu wielu chorób. Już dziś zalecana jest w leczeniu pacjentów cierpiących m.in. na depresję, migrenę, zaburzenia lękowe, a nawet w przypadku osób zmagających się nowotworami czy też chorobą Alzheimera. Na bieżąco poznajemy jej nowe zastosowania i tą wiedzą chcemy dzielić się z pacjentami – mówi Grzegorz Ciężadło, członek zarządu Centrum Medycyny Konopnej.

W Polsce terapia medyczną marihuaną jest legalna od 2017 roku. W styczniu br. sejm skierował do dalszych prac jeden z trzech projektów ustaw zmierzających do uregulowania kwestii upraw i zbioru konopi innych niż włókniste w celu uzyskania surowca farmaceutycznego. Projekt zakłada umożliwienie uprawy marihuany medycznej przez instytuty badawcze znajdujące się pod nadzorem Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Pojawił się w nim także postulat, aby dopuszczalny poziom stężenia THC w legalnych produktach z konopi wzrósł do 0,3%.

Z danych brytyjskiej firmy Prohibition Partners tworzącej opracowania o globalnej branży cannabis - wartość rynku marihuany medycznej do 2028 roku może wzrosnąć do nawet 2 mld euro.

***

O spółce:

Centrum Medycyny Konopnej to wyspecjalizowana placówka medyczna oferująca kompleksową terapię medyczną marihuaną. Firma działa od czerwca 2021 roku w modelu online, docelowo w  2022 roku planuje otworzyć placówki stacjonarne w miastach wojewódzkich. Biznesowo i operacyjnie spółkę wspiera fundusz venture buildingowy Tar Heel Capital Pathfinder, specjalizujący się w budowaniu innowacyjnych start-upów. CMK chce być pierwszą publiczną spółką w branży medycznej marihuany.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zrób sercu przysługę tego lata Biuro prasowe
2025-07-17 | 14:00

Zrób sercu przysługę tego lata

Wolny czas, plaża, grill, rower – lato to czas odpoczynku i przyjemności. To również świetny czas, by nadrobić zaległości zdrowotne, szczególnie te związane
Zdrowie Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS
2025-07-16 | 09:00

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS

– Według aktualnych zaleceń każdy pacjent z diagnozą stwardnienie zanikowe boczne (ALS/SLA) powinien mieć wykonane badania genetyczne – mówi dr hab. n. med. Maria
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.