Cersanit pomaga szpitalom w walce z koronawirusem
Do pomocy w walce z koronawirusem zaangażowała się marka Cersanit, przekazując szpitalom najpotrzebniejsze środki ochrony. Do kilkunastu placówek medycznych w okolicy Kielc, Opoczna i Krasnegostawu trafiły maseczki ochronne, płyny dezynfekujące, a także wyposażenie do łazienek – w tym m.in. umywalki i płytki.
Produkty Cersanit dla szpitali
W ramach wsparcia pracowników służby medycznej za pracę na rzecz pacjentów, marka Cersanit przekazała środki ochrony osobistej, a także wyposażenie łazienek do kilkunastu szpitali w okolicach Kielc, Opoczna i Krasnegostawu. Maseczki ochronne oraz płyny do dezynfekcji trafiły m.in. do placówek Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Wojewódzkiego Szpitalu Zespolonego w Kielcach, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie oraz Szpitala w Starachowicach.
Do placówek w Opocznie i okolicach w tym do Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego trafiły również nowe umywalki, kompakty wc wraz z deskami toaletowymi oraz płytki ścienne i podłogowe.
Zaangażowanie marki Cersanit pomoże szpitalom działać w sposób bezpieczny zarówno dla pacjentów, jak i pracowników. Marka cały czas prowadzi rozmowy z przedstawicielami placówek medycznych, które potrzebują wsparcia.
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.