Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej dla Agility Logistics
Agility Logistics, polski oddział Agility, globalnego dostawcy zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, rozszerza ofertę o obsługę firm z branży farmaceutycznej i całego sektora life science. Operator uzyskał właśnie jeden z najważniejszych międzynarodowych certyfikatów - Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD), potwierdzając wysoką jakość świadczonych usług i gotowość do obsługi tych sektorów.
Międzynarodowy certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Good Distribution Practice - GDP) przyznawany jest firmom logistycznym, obsługującym branżę life science, które spełniają restrykcyjne wymagania jakościowe określone przez WHO i Komisję Europejską. Agility Logistics w pełni przestrzega wymagań Dyrektywy KE (2013/C 341/01) i otrzymało certyfikat w dwóch zakresach - organizacji dostaw produktów farmaceutycznych drogą lotniczą, morską i drogą oraz odpraw celnych. Certyfikat obejmuje wszystkie lokalizacje firmy w Polsce – w Warszawie i Wrocławiu.
„Logistyka dla life science i farmacji jest bardzo złożona, operator musi spełnić szereg wymagań, w tym prawne, tak aby zagwarantować pełne bezpieczeństwa dostaw. Otrzymany certyfikat DPD potwierdza, że nasze oddziały w Polsce działają według najwyższych standardów. Dzięki temu będziemy mogli sprostać specyficznym potrzebom i zbudować silną pozycję na tak wymagającym rynku. Wsparciem dla nas będzie doświadczenie globalnych zespołów Agility, które już od wielu lat przygotowują dedykowane rozwiązania dla tej branży” zapewnia Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager Agility Logistics w Polsce.
Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej został przyznany Agility Logistics przez niezależną firmę certyfikująca AJA Registrars Germany na okres trzech lat. Ponowny audyt ma się odbyć w 2023 roku.
Agility dla branży life science i farmaceutycznej
Na świecie obsługa firm z branży farmaceutycznej i life science jest jedną z najważniejszych specjalizacji Agility. Operator przygotowuje dedykowane rozwiązania logistyczne, obejmujące m.in. magazynowanie w różnych zakresach temperatur, chłodnicze łańcuchy dostaw (cold chain), konsolidację ładunków czy logistykę zwrotów. Dzięki zaawansowanym technologiom monitorowania przesyłek zapewnia, co jest istotne w obsłudze tej branży, pełną widoczność łańcucha dostaw oraz raportowanie przepływu towarów w transporcie lotniczym, morskim i drogowym. W logistyce dla farmacji kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo i standaryzacja usług. Tu Agility opiera się m.in. na wytycznych i regulacjach wydawanych przez EU, WHO oraz FDA (Food and Drug Administration, amerykańska agencja rządowa), posiada też niezbędne certyfikaty, jak GDP.
W Szwajcarii działa Pharma Competence Centre Agility, które odpowiada za zarządzanie chłodniczymi łańcuchami dostaw dla produktów farmaceutycznych. Rocznie obsługiwanych jest tu ponad 20 tys. przesyłek transportowanych w temperaturze kontrolowanej.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.