Komunikaty PR

Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej dla Agility Logistics

2020-06-02  |  13:00
Biuro prasowe

Agility Logistics, polski oddział Agility, globalnego dostawcy zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, rozszerza ofertę o obsługę firm z branży farmaceutycznej i całego sektora life science. Operator uzyskał właśnie jeden z najważniejszych międzynarodowych certyfikatów - Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD), potwierdzając wysoką jakość świadczonych usług i gotowość do obsługi tych sektorów. 

Międzynarodowy certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Good Distribution Practice - GDP) przyznawany jest firmom logistycznym, obsługującym branżę life science, które spełniają restrykcyjne wymagania jakościowe określone przez WHO i Komisję Europejską. Agility Logistics w pełni przestrzega wymagań Dyrektywy KE (2013/C 341/01) i otrzymało certyfikat w dwóch zakresach - organizacji dostaw produktów farmaceutycznych drogą lotniczą, morską i drogą oraz odpraw celnych. Certyfikat obejmuje wszystkie lokalizacje firmy w Polsce – w Warszawie i Wrocławiu.

„Logistyka dla life science i farmacji jest bardzo złożona, operator musi spełnić szereg wymagań, w tym prawne, tak aby zagwarantować pełne bezpieczeństwa dostaw. Otrzymany certyfikat DPD potwierdza, że nasze oddziały w Polsce działają według najwyższych standardów. Dzięki temu będziemy mogli sprostać specyficznym potrzebom i zbudować silną pozycję na tak wymagającym rynku. Wsparciem dla nas będzie doświadczenie globalnych zespołów Agility, które już od wielu lat przygotowują dedykowane rozwiązania dla tej branży” zapewnia Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager Agility Logistics w Polsce.

Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej został przyznany Agility Logistics przez niezależną firmę certyfikująca AJA Registrars Germany na okres trzech lat. Ponowny audyt ma się odbyć w 2023 roku.

Agility dla branży life science i farmaceutycznej

Na świecie obsługa firm z branży farmaceutycznej i life science jest jedną z najważniejszych specjalizacji Agility. Operator przygotowuje dedykowane rozwiązania logistyczne, obejmujące m.in. magazynowanie w różnych zakresach temperatur, chłodnicze łańcuchy dostaw (cold chain), konsolidację ładunków czy logistykę zwrotów. Dzięki zaawansowanym technologiom monitorowania przesyłek zapewnia, co jest istotne w obsłudze tej branży, pełną widoczność łańcucha dostaw oraz raportowanie przepływu towarów w transporcie lotniczym, morskim i drogowym. W logistyce dla farmacji kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo i standaryzacja usług. Tu Agility opiera się m.in. na wytycznych i regulacjach wydawanych przez EU, WHO oraz FDA (Food and Drug Administration, amerykańska agencja rządowa), posiada też niezbędne certyfikaty, jak GDP.

W Szwajcarii działa Pharma Competence Centre Agility, które odpowiada za zarządzanie chłodniczymi łańcuchami dostaw dla produktów farmaceutycznych. Rocznie obsługiwanych jest tu ponad 20 tys. przesyłek transportowanych w temperaturze kontrolowanej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Czterodniowy tydzień pracy w transporcie Biuro prasowe
2024-09-29 | 09:00

Czterodniowy tydzień pracy w transporcie

Europa Zachodnia i duże powierzchniowo kraje jak Australia czy Kanada już od dawna wprowadzają 4-dniowy tydzień pracy. W Polsce trwa od dłuższego czasu dyskusja na ten temat i tradycyjnie
Transport Dzień Kuriera – święto branży logistycznej i otwarcie szczytu paczkowego
2024-09-27 | 01:00

Dzień Kuriera – święto branży logistycznej i otwarcie szczytu paczkowego

29 września obchodzimy dzień Kuriera i Przewoźnika – święto pracowników branży logistycznej i transportowej, które docenia zaangażowanie oraz profesjonalizm
Transport CEVA Logistics rozwija przewozy multimodalne w Afryce
2024-09-26 | 16:00

CEVA Logistics rozwija przewozy multimodalne w Afryce

Afryka jest rynkiem wschodzącym o bogatych zasobach naturalnych i rosnącym eksporcie. CEVA Logistics, globalny dostawca usług logistycznych, wspiera tu rozwój regionalnego i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.