CEVA Logistics zakończyła przejęcie Ingram Micro CLS
Grupa CMA CGM, zgodnie z umową ogłoszoną 8 grudnia 2021 roku, sfinalizowała przejęcie większej części działalności Commerce&Lifecycle Services (CLS) Ingram Micro, w tym Shipwire, w Ameryce Północnej, Europie, Indiach i niektórych krajach Ameryki Łacińskiej. Transakcja umocniła pozycję Grupy na rynku usług dedykowanych logistyce kontraktowej i e-commerce. CEVA Logistics, spółka zależna Grupy CMA CGM, stanie się czwartym co do wielkości globalnym dostawcą usług logistyki kontraktowej.
Wspólnie, CEVA Logistics i CLS będą zatrudniać ponad 98 tys. pracowników w ponad 1000 lokalizacjach w 160 krajach na świecie, dostarczając klientom responsywne rozwiązania logistyczne. Tym samym CEVA osiągnęła najwyższą pozycję w swojej historii, co prowadzi do celu, jakim jest dołączenie do TOP 5 największych globalnych firm logistycznych.
Połączony potencjał dla e-commerce
W wyniku globalnej pandemii COVID-19, wzrost popytu z strony konsumentów zdecydowanie przyspieszył rozwój handlu elektronicznego, nawet o kilka lat w stosunku do wcześniejszych prognoz. Dla CEVA e-commerce jest katalizatorem, który wpływa na cały łańcuch dostaw, dlatego wspólnie z klientami podejmuje działania, które mają im pomóc w odniesieniu sukcesu. Do 2025 roku 20 proc. globalnych przychodów CEVA może być generowanych przez obsługę firm z sektora e-commerce. CEVA stawia więc na rozwój kompleksowych rozwiązań dla tej branży, z ukierunkowaniem na wszystkie usługi i rodzaje transportu.
Dla nadawców e-commerce kluczowe znaczenie ma możliwość skorzystania z jednego dostawcy zintegrowanych usług zarządzania frachtem i logistyki kontraktowej, na każdym etapie łańcucha dostaw - od dostawców do klienta końcowego. W odpowiedzi na te potrzeby, CEVA rozwija kompleksowe usługi dla branży e-commerce - od zarządzania dostawcami i realizacji zamówień magazynowych, poprzez transport i usługi celne, aż po logistykę ostatniej mili i logistykę zwrotną.
Przejęty dział Ingram Micro Commerce&Lifecycle Services CLS specjalizuje się w logistyce kontraktowej dla e-commerce i omnichannel fulfillment, a szczególnie w zarządzaniu logistyką zwrotów, widocznością przesyłek i usługach dostaw same day. Z kolei Shipwire, platforma zamówień fullfilmentowych, zapewnia rozwiązania logistyczne w zakresie obsługi MŚP. Dzięki temu potencjałowi CEVA będzie mogła zwiększyć możliwości w zakresie obsługi e-commerce i rozszerzyć globalny zasięg, tak aby dostarczać klientom elastyczne rozwiązania logistyczne. Do zespołu CEVA dołączy 20 tys. pracowników z 43 oddziałów CLS na całym świecie. Dzięki ich doświadczeniu CEVA lepiej wykorzysta możliwości, jakie dają szybko rozwijające się rynki e-commerce, zwłaszcza w USA i Europie.
Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor generalny Grupy CMA CGM, mówi: „Przejęcie Ingram Micro CLS ma strategiczne znaczenie dla Grupy CMA CGM. Po zakończeniu reorganizacji w 2021 roku, nasza spółka zależna CEVA Logistics przyspieszy swój rozwój i dołączy do światowej pierwszej czwórki w dziedzinie logistyki kontraktowej. Jej pozycja na rynkach amerykańskim i europejskim znacznie się wzmocni, co zwiększy jej zdolność do wykorzystania możliwości, jakie daje boom na e-commerce. Grupa CMA CGM, zaangażowana w dostarczanie wiodących, kompleksowych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, będzie kontynuowała rozwój, opierając się na dwóch solidnych filarach, żegludze i logistyce, zajmując pozycję światowego lidera w obu sektorach".

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.