CEVA Logistics operatorem logistycznym IKEA w Meksyku
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, podpisał długoletni kontrakt na zarządzanie nowym, dedykowanym centrum dystrybucji IKEA w Meksyku. Tym samym CEVA ma wspierać największą na świecie firmę z branży wyposażenia wnętrz w rozwoju jej pierwszej placówki handlowej w Ameryce Łacińskiej. Otwarcie nowego magazynu daje też perspektywę rozszerzenia globalnej współpracy pomiędzy obiema firmami.
CEVA Logistics ma odpowiadać za obsługę logistyczną magazynu, z którego zaopatrywany będzie sklep IKEA w Mexico City, pierwsza placówka handlowa tej firmy w Ameryce Łacińskiej.
Do zadań zespołu CEVA należeć będzie kompleksowe zarządzanie operacjami logistycznymi przeprowadzanymi w nowym centrum dystrybucji IKEA (CEDIS). W zarządzaniu procesami magazynowymi CEVA wykorzysta własną platformę informatyczną Matrix®.
Partnerstwo pomiędzy CEVA a IKEA Mexico ma promować wzrost gospodarczy regionu oraz przyczyniać się do tworzenia nowych miejsc pracy. Nowy rynek uzupełnia też rozszerzające się portfolio działalności biznesowej CEVA, rozwijanej globalnie z IKEA w ciągu ostatnich pięciu lat.
Dominik Dittrich, wiceprezes CEVA ds. logistyki kontraktowej, Ameryka Północna, podkreśla: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania długoterminowego kontraktu z IKEA Mexico. To potwierdza nasz profesjonalizm i ekspercką wiedzę w zakresie logistyki kontraktowej w obsłudze firm z rynku retail. Teraz nasz doświadczony zespół dokłada wszelkich starań, aby wszystko było gotowe na czas przed oficjalnym uruchomieniem magazynu. Cieszymy się, że będziemy mogli wesprzeć zespół IKEA Mexico w realizacji nowego zadania".
Lider logistyki kontraktowej – na świecie i w Polsce
CEVA Logistics jest światowym liderem w logistyce kontraktowej i jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku usług logistycznych. Dzięki doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, operator obsługuje najbardziej wymagające branże, w tym motoryzacyjną, energetyczną, retail, health&care, lotniczą oraz technologiczną.
W Polsce CEVA jest jednym z najsilniejszych dostawców usług w zakresie logistyki kontraktowej. W naszym kraju zarządza obecnie magazynami w ponad 20 lokalizacjach, zatrudniając ponad 2,2 tys. pracowników.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.