CEVA Logistics rozpoczyna współpracę z GeoPost
CEVA Logistics, należąca do Grupy CMA CGM, i GeoPost, spółka zależna La Poste, podpisały 7 lutego 2023 r. porozumienie o współpracy. Będzie ona obejmować wykorzystanie wspólnych zasobów w zakresie dostaw przesyłek drobnicowych, ich transportu i magazynowania.
Porozumienie między firmami dotyczy także poszukiwania możliwości rozwoju nowych usług w ramach gospodarki obiegu zamkniętego (circular economy) i logistyki miejskiej we Francji oraz Europie. Ma to poprawić jakość i konkurencyjność usług obydwu firm.
Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor generalny Grupy CMA CGM, mówi: „Jestem bardzo zadowolony z partnerstwa z La Poste, które dwóm francuskim liderom pozwoli połączyć swoje doświadczenie i wzajemnie się wzmocnić. La Poste będzie mogła polegać na naszej międzynarodowej sieci, a także doświadczeniu naszej spółki zależnej CEVA Logistics w określonych, kluczowych dziedzinach, tak jak my będziemy mogli polegać na ich. To partnerstwo pozwoli nam rozszerzyć ofertę usług dla naszych klientów."
Razem silniejsi
Grupa CMA CGM i Grupa La Poste rozwijają wiodące obszary swoich usług w obszarze logistyki i transportu poprzez spółki zależne CEVA Logistics i GeoPost. CEVA Logistics, z 1 300 oddziałami w 170 krajach, oferuje usługi logistyki kontraktowej, spedycji oraz średnio- i długodystansowych transportów drogowych na świecie.
GeoPost jest jedną z wiodących firm w Europie wyspecjalizowanych się w doręczeniach przesyłek do firm i klientów indywidualnych, w ramach rozbudowanej europejskiej sieci dostaw. W 2021 r. firma dostarczyła na świecie 2,1 mld przesyłek, dzięki sieci ponad 1200 hubów i magazynów, ponad 86 000 samochodów i 120 000 ekspertom w zakresie organizacji dostaw.
Philippe Wahl, prezes i dyrektor generalny La Poste, powiedział: „Cieszę się, że dwie wiodące francuskie grupy wzmocnią swoje relacje przez współpracę operacyjną między CEVA i GeoPost. GeoPost wniesie swój wkład dzięki sieci dostaw ostatniej mili w Europie. Planowana współpraca w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego i miejskich usług logistycznych wpisuje się w zaangażowanie Grupy La Poste w dekarbonizację i zrównoważony rozwój we Francji i Europie”.
Obie firmy będą poszukiwać sposobów na zmniejszenie wpływu, jaki na emisję CO2 mają dostawy dla klientów, także w zakresie niskoemisyjnych dostaw miejskich. Grupa CMA CGM dąży do osiągnięcia poziomu zero netto do 2050 r. Dostawy Grupy La Poste od 2012 r. są neutralne pod względem emisji CO2. Firma mierzy ślad węglowy każdej paczki i dąży do jego maksymalnego zmniejszenia oraz kompensacji, tak aby zredukować emisję dwutlenku węgla na każdą przesyłkę o 30%, w latach 2013-2025.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.