Komunikaty PR

Chmura hybrydowa dla przemysłu – dlaczego warto na nią postawić?

2021-04-22  |  14:15
Biuro prasowe

Zgodnie z najnowszymi prognozami, globalny rynek przetwarzania w chmurze w 2025 roku przekroczy wartość 800 miliardów dolarów, podczas gdy obecnie wart jest niespełna połowę tej kwoty. Zainteresowanie chmurą dynamicznie rośnie, ponieważ niesie ona wiele korzyści, w tym możliwość szybkiej adaptacji do zmian i skalowania, co jest kluczowe szczególnie dla branży produkcyjnej. Aby odczarować mity wokół chmury i wskazać, jak dzięki niej zbudować przewagę konkurencyjną w sektorze przemysłowym, GFT zaprasza na cykl bezpłatnych webinarów z udziałem specjalistów Google Cloud. Pierwszy z nich pt. „Chmura hybrydowa dla przemysłu” odbędzie się już 27 kwietnia.

 

Dynamiczny rozwój usług chmurowych zauważalny jest nie tylko w skali globalnej, ale również w Polsce, gdzie w samym 2019 roku odnotowano 30-procentowy wzrost rynku. Jest to także związane z coraz większą dostępnością chmury, m.in. dzięki uruchomieniu w Warszawie regionu Google Cloud. Od chwili jego startu, 14 kwietnia br., firmy z Europy Środkowo-Wschodniej mogą liczyć na większą wydajność i prędkość aplikacji opartych o chmurę Google. Jednocześnie ci, którzy dopiero zastanawiają się nad wdrożeniem takiego rozwiązania, mogą spodziewać się łatwiejszej i bardziej efektywnej migracji do chmury.

 

- Mamy nadzieję, że otwarcie regionu Google Cloud w Warszawie wpłynie pozytywnie na rozwój innowacji w różnych sektorach, w tym także w przemyśle. Od dawna współpracujemy z GFT, aby wspierać digitalizację przedsiębiorstw z tej branży i powstawanie projektów z zakresu Przemysłu 4.0. Wspólnie wspieramy polskie firmy w budowaniu przewagi konkurencyjnej, dzięki rozwiązaniom chmurowym dla przemysłu – mówi Jakub Skuratowicz z Google Cloud.

 

W tym celu GFT Poland i Google Cloud w ramach partnerstwa podjęli się organizacji cyklu webinarów dla sektora przemysłowego. Mają one przedstawić korzyści i rozwiać wątpliwości związane z chmurą, a także zaprezentować na przykładach, jak rozwiązuje ona problemy firm produkcyjnych na całym świecie.

 

– Chmura może wspierać branżę przemysłową w wielu aspektach – umożliwia szybkie skalowanie i trafne symulacje, przyspiesza produkcję i ogranicza wykorzystanie zasobów. Cieszymy się, że razem z Google Cloud będziemy popularyzować rozwiązania chmurowe w przemyśle, które z pewnością przełożą się na wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw - podkreśla Tomasz Smoleński z GFT Poland.

 

Pierwsze spotkanie online pt. „Chmura hybrydowa dla przemysłu” odbędzie się już 27 kwietnia o godzinie 10:00. Eksperci GFT, Tomasz Smoleński i Andrzej Szelemetko, oraz specjalista Google Cloud Jakub Skuratowicz opowiedzą, czym jest chmura hybrydowa i jak dzięki niej efektywniej zarządzać przedsiębiorstwem. Udowodnią, że za sprawą rozwiązań hybrydowych można wejść do chmury bez komplikacji i nadmiernego ryzyka. Nie zabraknie także przykładów wdrożeń, które GFT i Google Cloud realizują na całym świecie. Webinar jest bezpłatny, zarejestrować można się na stronie: https://landing.gft.com/gftforindustry/

Kolejne odcinki serii odbędą się odpowiednio 25 maja i 15 czerwca, a dotyczyć będą m.in. cyfrowych bliźniaków (digital twins) oraz integracji globalnej produkcji w chmurze. Więcej szczegółów już wkrótce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.