Komunikaty PR

Chroń siebie i najbliższych przed niebezpiecznymi produktami. Aplikacja Monite w

2020-04-28  |  11:20
Biuro prasowe

Każdego roku na półki sklepowe trafiają wadliwe produkty, które mogą stanowić zagrożenie dla konsumentów. Z myślą o unikaniu tego niebezpieczeństwa powstała aplikacja Monite, monitorująca na bieżąco wszystkie komunikaty dotyczące artykułów groźnych dla zdrowia. Narzędzie stworzone przez polską firmę działa już na 15 europejskich rynkach, a od 24 kwietnia br. dostępna jest jego odświeżona wersja z nowymi funkcjonalnościami.

Co roku do sprzedaży trafiają tysiące niebezpiecznych produktów, niestety śledzenie informacji o nich pochłania dużo czasu, ponieważ wymaga regularnego monitorowania wielu źródeł. W świadomym podejmowaniu decyzji zakupowych pomaga aplikacja Monite. To opracowane przez polską firmę narzędzie wyświetla użytkownikowi komunikaty zebrane z ok. 50 rzetelnych i oficjalnych źródeł m.in. Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego czy instytucji unijnych. Każda pojawiająca się w aplikacji informacja jest opatrzona źródłem, wskazuje również kraj producenta i kategorię.

Jako konsumenci coraz bardziej świadomie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa. O szkodliwych i niebezpiecznych produktach zwykle dowiadujemy się z mediów lub od samych producentów. Docierają do nas wybrane informacje, a mało kto wie, że groźne dla naszego zdrowia produkty znajdują się na półkach sklepowych. Aplikacja, którą stworzyliśmy zbiera wszystkie komunikaty w jednym miejscu i na bieżąco powiadamia użytkownika o potencjalnych zagrożeniach. Umożliwia również dzielenie się tymi informacjami ze znajomymi. W ten sposób pomaga w podejmowaniu świadomych i bezpiecznych wyborów - mówi Bartłomiej Płodzik, współtwórca aplikacji Monite. Dodaje: Użytkownik za pomocą aplikacji uzyskuje możliwość monitoringu produktów niebezpiecznych, ma także nieograniczony dostęp do alertów z jednego kraju, otrzymuje powiadomienia push na telefon, może również skorzystać z wyszukiwarki i skanera kodów kreskowych, dzięki czemu może w prosty sposób potwierdzić bezpieczeństwo wybranego towaru.

Tylko w poprzednim miesiącu (marcu 2020 r.) aplikacja zebrała 232 alerty w 10 krajach o niebezpiecznych produktach, bazując na oficjalnych źródłach rządowych oraz informacjach od producentów i sklepów. Najwięcej z nich dotyczyło motoryzacji, farmaceutyków, żywności i zabawek, a więc produktów, które możemy znaleźć w większości gospodarstw domowych. Kolejne 44 alerty pochodziły ze źródeł unijnych w 10 europejskich krajach.

Nowa wersja aplikacji monitoruje informacje o zagrożeniach z 15 krajów i jest dostępna również w wersji premium z rozbudowanymi funkcjami, zapewniającymi pełną kontrolę nad monitorowaniem produktów.

Wersja premium pozwala użytkownikom otrzymywać spersonalizowane alerty, wyszukiwać ostrzeżenia i skanować kody kreskowe produktów bez limitu, a także dostawać powiadomienia z dowolnej liczby krajów i monitorować zagrożenia z nawet 15 krajów jednocześnie. Umożliwia również śledzenie alertów po wybranych słowach kluczowych, dodawanie interesujących nas powiadomień do obserwowanych. Użytkownik, na podstawie własnych potrzeb, decyduje jakie produkty i sklepy brać pod lupę. - wyjaśnia Bartłomiej Płodzik.

Monite działa na urządzeniach z systemem Android oraz iOS, a poza Polską jest dostępna też w: Niemczech, Francji, Czechach, Danii, Hiszpanii, Słowenii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Finlandii, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz na Węgrzech. Pomaga monitorować informacje o produktach nawet, gdy jesteśmy w podróży lub przy zamawianiu zakupów online.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.