City break w pałacowym stylu
Wszyscy widzimy jaką popularnością cieszą się city breaki. Na kilkudniowy weekend poza miejscem zamieszkania podróżni wybierają najczęściej duże miasta, które proponują wiele atrakcji. Planując wyjazd do Warszawy warto dobrze zaplanować trasę zwiedzania i zatrzymać się w wyjątkowych wnętrzach hotelu Bellotto – wizyta w historycznym pałacu zdecydowanie wzbogaci odpoczynek, a lokalizacja obiektu zadowoli wszystkich, nawet najbardziej wymagających gości.
Aby poznać dobrze Warszawę trzeba by było spędzić w niej kilka tygodni. Jeśli jednak praca nie pozwala na dłuższy urlop warto zatrzymać się w niej, chociaż na weekend. Nawet tak krótki wypoczynek w stolicy pozwoli oderwać się od codzienności.
TOP miejsca w Warszawie
Latem w stolicy warto odwiedzić Multimedialny Park fontann. W weekendy odbywają się w nim spektakularne pokazy światła, dźwięku i wody.
Miłośników historii miasta zachęci Muzeum Powstania Warszawskiego upamiętniające wydarzenie, które przesądziło o losach stolicy w czasie II wojny światowej. W budynku dawnej elektrowni tramwajowej można zobaczyć kalendarium walk, posłuchać opowieści powstańców, a nawet wejść do kanału, podobnego do tych, którymi przemieszczali się powstańcy.
Z kolei w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN można zanurzyć się w tysiącletnią opowieść o wspólnych losach dwóch narodów – polskiego i żydowskiego.
Warta odwiedzenia jest także stała ekspozycja Muzeum Narodowego obejmująca dzieła sztuki polskiej i światowej, wśród nich słynną „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki.
Dla rodzin podróżujących z dziećmi szczególnie polecane jest Centrum Nauki Kopernik, gdzie można poeksperymentować i odkryć tajemnice natury. Sprawdzić wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów czy możliwości swojego ciała. Na wystawie „Przyszłość jest dziś – Cyfrowy Mózg?” można obejrzeć innowacje, które być może znajdą zastosowanie w naszych domach.
Nocleg w historycznym pałacu wyróżniony w konkursach
Nie mniej ważne od miejsc, które zwiedzimy jest miejsce, w którym przenocujemy. Hotel Bellotto stoi w samym sercu Warszawy, kilka minut od Starego Miasta, sąsiadując z Teatrem Wielkim i Operą Narodową. Ostatnio został nominowany wśród kilku innych obiektów do grona najlepszych hoteli miejskich „Poland’s Leading City Hotel” w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu World Travel Awards 2023. Konkurs ten uchodzi za wyraz najwyższego uznania, jakie może otrzymać markowy produkt czy usługa turystyczna.
– Eksperci, którzy przyznali nominacje docenili jakość i komfort, jakie oferujemy naszym Klientom. Cieszymy się, że jesteśmy w zacnym gronie nominowanych obiektów w Polsce – komentuje dyrektor hotelu Maciej Wołoszczak
Pałac, w którym mieści się hotel od zawsze przyjmował w swoich murach najwytworniejszych gości ze świata politycznych elit i showbiznesu. Na gości hotelu czeka dwadzieścia ekskluzywnych i przestronnych pokoi i apartamentów. Ich wystrój nawiązuje do oryginalnych, renesansowych wnętrz. Każdy urządzony z dużą dbałością o detale tak, aby jak najlepiej oddawał klimat zabytkowego miejsca. Dla osób pragnących relaksu i odpoczynku po długim zwiedzaniu miasta dostępna jest siłownia oraz centrum SPA. Bellotto to także wyśmienita włoska restauracja Focaccia oraz Cukiernia Miodowa.
Dla gości nastawionych na zwiedzanie nie tylko Warszawy, hotel oferuje organizację tematycznych wycieczek po okolicach np. po Mazowszu śladami Chopina, wycieczkę do Treblinki czy Białowieskiego Parku Narodowego.

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.