Komunikaty PR

Co użytkownicy sądzą o monitorze interaktywnym Newline Lyra Pro?

2024-10-03  |  14:00
Biuro prasowe

Poprawa procesu nauczania to temat, który zwykle powraca jesienią. Nieodłączną częścią tego procesu, wpływającą na efektywność, są pomoce dydaktyczne. Szkolne klasy są już w większości wyposażone w tablice interaktywne, a coraz częściej również w interaktywne monitory. Czym różnią się te urządzenia, jakie możliwości daje monitor, a co najważniejsze - jak oceniają go użytkownicy - zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.
Na wszystkie te pytania odpowiada cykl materiałów wideo przygotowany przez Newline Interactive.

Do obejrzenia filmów zaprasza Radosław J. Potrac,  nauczyciel historii, wychowania do życia w rodzinie, nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r. w Warszawie, laureat konkursu Nauczyciel Roku 2023.

 

Filmy nagrano w trzech szkołach podstawowych i liceum ogólnokształcącym. Nauczyciele i uczniowie opowiedzieli o swoich doświadczeniach  z monitorem interaktywnym Newline Lyra PRO.  Wszyscy nauczyciele podkreślali wzrost aktywności uczniów na zajęciach. Doceniali możliwość korzystania z aplikacji i narzędzi uatrakcyjniających lekcje oraz multimedialne rozwiązania.

Podłączony do Internetu monitor interaktywny pozwala na korzystanie z różnych źródeł treści. Czerpania z serwisów informacyjnych, portali edukacyjnych czy Youtube. Materiały można opatrzeć komentarzami i wysłać do uczniów. Ta możliwość sprawia, że wszyscy mogą być skupieni na zajęciach bez konieczności notowania.

Najmłodsi docenili naukę poprzez zabawę i możliwość pracy z popularnymi aplikacjami, a także szybkie działanie urządzenia. Licealiści chętnie korzystali z udostępniania treści za pośrednictwem Newlina Cast+ i zauważyli, że monitor interaktywny daje szanse na realizowanie zajęć innych niż dotychczas. Praca na monitorze okazała się równie łatwa jak na tablecie.

Często pojawiały się też porównania do tablicy interaktywnej. Uczniowie podkreślali krótszy czas uruchamiania monitora, wyraźniejszy obraz, który jest dobrze widoczny nawet bez zasłaniania okien i większe możliwości interakcji.

 

Szkoły korzystają z 75-calowego monitora interaktywnego Newline LyraPRO. Oferuje on rozdzielczość (3840 x 2160 pikseli)  4K  i szeroki kąt widzenia 178°. Dźwięk dobrej jakości dostarczają zintegrowane 2 głośniki o mocy 20W każdy.

Dzięki implementacji Android 13 monitor oferuje zwiększoną wydajność, bezpieczeństwo oraz intuicyjną, płynną pracę. Certyfikat Google EDLA jest gwarancją integracji z ekosystemem Google. Można korzystać ze Sklepu Google Play z aplikacjami co daje bardzo szerokie możliwości. Zestaw złączy obejmuje USB-C, które daje dostęp do danych, audio, wideo, a także ładowania 65W. Wbudowany moduł Wi-Fi 6 gwarantuje łączność nawet 30 urządzeniom co jest bardzo ważne do bezprzewodowej i wygodnej współpracy podczas lekcji.

Użytkownicy mają do dyspozycji ekosystem Newline, który obejmuje: WHITEBOARD, CAST+, CLASSROOM TOOLS, DISPLAY MANAGEMENT oraz ENGAGE.

WHITEBOARD – to tablica, która nigdy się nie kończy. Korzystając z dobrze znanych gestów można przesuwać palcem, powiększać i pomniejszać, zmazywać dłonią i oczywiście pisać bez żadnych ograniczeń. Może być powierzchnią, która się nie kończy, albo zestawem elektronicznych kartek

CAST+ jest kompletnym rozwiązaniem służącym do przesyłania i nadawania treści

CLASSROOM TOOLS to zestaw narzędzi wspierających pracę podczas lekcji – takich jak stoper, kalendarz, podświetlenie czy kurtyna.

DISPLAY MANAGEMENT daje możliwość zdalnego zarządzania monitorami

ENGAGE 3.0 pozwala importować gotowe, przygotowane wcześniej lekcje oraz korzystać z bogatego zestawu gotowych gier i szablonów edukacyjnych.

 

Wszystkie filmy można znaleźć na kanale 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.