Cold Jet dostarcza rozwiązania w zakresie krytycznej dystrybucji szczepionek
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
W oparciu o obecne prognozy, w 2020 roku na całym świecie rozprowadzonych zostanie do 50 mln dawek szczepionek, a do końca 2021 roku - do 1,3 mld. Niektóre aktualnie opracowywane szczepionki na COVID-19 muszą zachować stałą, bardzo niską temperaturę -70°C ±10°C podczas magazynowania i transportu, aby utrzymać ich stabilność i trwałość. Stanowi to wyzwanie logistyczne w globalnej dystrybucji szczepionek. Firma Cold Jet oferuje idealne rozwiązanie
w tym zakresie.
Cold Jet, światowy lider w zakresie produkcji urządzeń do wytwarzania suchego lodu oraz do czyszczenia suchym lodem, wspiera przemysł i organizacje rządowe w bezpiecznej dystrybucji miliardów dawek szczepionek przeciwko COVID-19 na całym świecie.
Przedstawiciele sektora farmaceutycznego, dostawcy usług logistycznych, a także agencje rządowe muszą zaplanować łańcuch chłodniczy o ultra niskiej temperaturze, aby utrzymać szczepionki poniżej zera. Obecnie istniejąca infrastruktura transportu chłodniczego i łańcucha dostaw nie jest przygotowana do obsługi tego typu przesyłek. Suchy lód, wykonany z przetworzonego CO2, będzie miał zasadnicze znaczenie dla bezpiecznej dystrybucji każdej dawki szczepionki. Sublimuje on bez tworzenia odpadów
i pozostałości, dzięki czemu jest idealnym medium chłodniczym do ich transportu.
„Dozowanie suchego lodu bezpośrednio do termicznych opakowań z kontrolowaną temperaturą jest jedynym sposobem na utrzymanie wymaganego poziomu temperatury podczas transportu
i przechowywania” - powiedział Wim Eeckelaers, Dyrektor Zarządzający EMEA w Cold Jet. „Na każdym etapie łańcucha chłodniczego transportu i dystrybucji szczepionek, do utrzymania właściwej temperatury, potrzebny jest suchy lód”- dodał Eeckelaers.
Suchy lód od dawna ma istotny wkład w globalną gospodarkę. W obecnych czasach suchy lód objął nową rolę w walce ludzkości z COVID-19. W momencie kiedy szczepionka dotrze do lokalnych społeczności, będzie musiała być dalej rozdzielona i wysyłana do ośrodków szczepień, publicznych i mobilnych klinik, szpitali i aptek. Firma Cold Jet współpracuje z lokalnymi dystrybutorami na całym świecie, aby upewnić się, że są oni w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich społeczności, niezależnie od tego, czy znajdują się one w centrum miasta, czy na trudno dostępnych obszarach.
Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje niedostateczną wydajność łańcucha chłodniczego jako główny problem w dystrybucji szczepionek w gospodarkach rozwijających się. W ostatnich latach miliony dawek zostały zmarnowane z powodu awarii właśnie łańcucha chłodniczego. Hub do produkcji suchego lodu firmy Cold Jet pomaga rozwiązać ten problem. "Chcemy mieć pewność, że każda osoba na świecie, bez względu na miejsce zamieszkania, jest w stanie otrzymać bezpieczną i skuteczną szczepionkę chroniącą przed koronawirusem" - powiedział Dennis Hjort, Wiceprezes Cold Jet, Dział Systemów do Produkcji Suchego Lodu.
Urządzenia do produkcji suchego lodu firmy Cold Jet są w stanie wyprodukować do 750 kg suchego lodu na godzinę. Są przystosowane do pracy przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Maszyny te produkują suchy lód na wszystkich etapach łańcucha chłodniczego dystrybucji szczepionek. Od linii pakujących w międzynarodowej firmie farmaceutycznej po centra dystrybucji w globalnych firmach logistycznych i lokalnie w setkach miejscowości na całym świecie.
"Wpływ pandemii COVID-19 na zdrowie ludzkie i gospodarkę był niezwykle bolesny na całym świecie. Jesteśmy dumni, że jako firma Cold Jet możemy odegrać tak istotną rolę w procesie dystrybucji szczepionki." - powiedział Eeckelaers.

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.