Colt zwiększa zasięg światłowodów w Polsce do ponad 3000 budynków
Colt Technology Services zwiększa zasięg polskiej metropolitalnej sieci komputerowej (MAN) w 6 miastach w całej Polsce: Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu. W ramach tej ekspansji Colt umożliwił bezpośrednie połączenie światłowodowe z ponad 3000 budynkami posiadającymi dostęp do własnej infrastruktury sieciowej i 4 nowymi centrami danych w Poznaniu, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu.
Globalne zapotrzebowanie na przepustowość sieci wciąż rośnie, a coraz więcej przedsiębiorstw polega na infrastrukturze hostowanej w chmurze. Zróżnicowana łączność jest dla organizacji bardzo ważna. Polska ekspansja pozwala na spełnienie globalnych i lokalnych wymagań przedsiębiorstw w zakresie łączności. Jest kontynuacją działań Colt obejmujących wspieranie cyfrowej transformacji zarówno krajowych jak i międzynarodowych firm, jako że Polska znajduje się w okresie wzrostu gospodarczego.
– Łączność ma kluczowe znaczenie dla przyszłości każdej gospodarki. Colt może odegrać ważną rolę w zwiększaniu konkurencyjności, produktywności i spełnianiu przyszłych wymagań jakim będą musiały sprostać polskie przedsiębiorstwa – powiedziała Keri Gilder, dyrektor generalny Colt Technology Services.
– W ciągu ostatniego roku popyt na nasze usługi sieciowe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej znacznie wzrósł. Zmieniający się krajobraz biznesowy wymaga od nas większej elastyczności, skrócenia czasu wprowadzania produktów na rynek i szybszego niż kiedykolwiek wprowadzania innowacji dla klientów. Polska jest dla Colta bardzo ważna i chcemy mieć pewność, że Colt IQ Network jest w stanie sprostać rosnącym wymaganiom łączności dla rynkowych graczy korzystających z chmury otwierających regionalne huby, jednocześnie zaspokajając potrzeby przedsiębiorstw, łączących się z biur w Warszawie lub Poznaniu aż po Nowy Jork czy Frankfurt – dodała.
Globalne środowisko biznesowe stale się rozwija, a organizacje dostosowują swoje struktury biznesowe, do nowych rynków i pojawiających się możliwości. W 2018 roku Colt Technology Services rozszerzył swoją sieć Colt IQ Network w Europie Środkowo-Wschodniej, łącząc główne huby w regionie, takie jak Warszawa i Sofia, z ponad 7000 km nowej infrastruktury światłowodowej.
Colt kontynuuje inwestycje w swoją sieć Colt IQ Network, nieustannie rozszerzając swoją globalną ofertę, która obejmuje ponad 29 000 budynków z dostępem do infrastruktury sieciowej i ponad 900 centrów danych. Najnowsza ekspansja jest zgodna z nadrzędną strategią Colta dotyczącą zapewniania wysokich przepustowości. Oznacza to globalne, elastyczne i bezpieczne rozwiązania sieciowe i głosowe na żądanie, o dużej przepustowości. Dzięki temu cały region będzie miał większą zdolność do łączenia się z resztą świata.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.