Columbus zaprasza na darmowy webinar o najbardziej opłacalnych dotacja
Columbus Energy
9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/
Czy jest sposób, żeby zwiększyć dotację na fotowoltaikę i pompę ciepła? Przekonają się o tym uczestnicy webinaru, który 29 czerwca br. poprowadzą eksperci Columbus.
Osoby zastanawiające się, czy obecne dofinansowania są wystarczające, aby inwestycja w OZE szybko się zwróciła, mogą to łatwo zweryfikować podczas najbliższego spotkania online z ekspertami Columbus. Spotkanie będzie darmowe i zostanie w całości poświęcone dostępnym opcjom finansowania fotowoltaiki i pompy ciepła.
W trakcie webinaru zostaną omówione różne aspekty programów wsparcia, ze wskazaniem jak zwiększyć kwotę dotacji. Eksperci Columbus - Michał Kopyść i Marcin Kwiecień, porównają też warunki dotacji i przeprowadzą obliczenia, na podstawie których podpowiedzą, jaki wariant dopasować do swoich potrzeb. Poruszony zostanie także gorący temat prefinansowania, czyli wypłaty dofinansowania jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Eksperci odpowiedzą też na wszelkie pytania uczestników w sesji Q&A.
Otwarty, bezpłatny webinar, pod hasłem “Policzyliśmy! Mój Prąd vs Czyste Powietrze. Sprawdź, z jakiej dotacji lepiej skorzystać”, odbędzie się w formie online dnia 29 czerwca o godz. 18.00, na profilu społecznościowym Columbus. Zapisów można dokonać na dedykowanej stronie Columbus.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.