Commvault i Oracle wspólnie oferują rozwiązanie Metallic DMaaS na platformie OCI

SIGMA International (Poland)
SIGMA International (Poland)
ul. Olesińska 2
02-548 Warszawa
sigma|sigma.com.pl| |sigma|sigma.com.pl
+48 22 626 96 74
sigma.com.pl
Platforma OCI w połączeniu z rozwiązaniem Metallic Data Management as a Service (DMaaS) ułatwia przedsiębiorstwom ochronę danych przed zagrożeniami cybernetycznymi, dostosowanie się do lokalnych przepisów dotyczących rezydencji danych oraz zarządzanie danymi i ich odzyskiwanie
Firma Commvault, uznany lider globalnego rynku inteligentnych usług przetwarzania danych w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS, rozszerzyła partnerską współpracę z firmą Oracle, aby włączyć rozwiązanie Metallic DMaaS do chmury Oracle. W ramach wielochmurowej strategii firmy Commvault usługi Metallic będą oferowane na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI) i udostępniane na całym świecie, we wszystkich regionach, w których sprzedawana jest ta platforma.
Dzięki swojej partnerskiej współpracy Commvault i Oracle będą mogły zaoferować rozszerzone, wbudowane zabezpieczenia o bardzo dobrym wskaźniku cena-wydajność, a także uproszczone rozwiązania do odzyskiwania danych i zarządzania nimi. Oferta ta jest przeznaczona dla firm, które chcą przyspieszyć migrację na platformę OCI. Pamięć masowa dostępna na platformie OCI zapewnia zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami typu ransomware, łącznie z fizyczną separacją przechowywanych danych. Dzięki temu użytkownicy systemów Oracle mogą teraz chronić swoje newralgiczne zasoby danych przechowywane lokalnie lub w chmurze. Równocześnie zachowają możliwość elastycznego korzystania z pamięci masowej zarządzanej przez klienta lub zabezpieczeń danych udostępnianych jako usługa (SaaS), łącznie z zarządzaną pamięcią masową w chmurze.
Metallic DMaaS chroni dane klientów przed uszkodzeniem, dostępem ze strony osób nieupoważnionych i innymi zagrożeniami w tak ważnych sektorach, jak ubezpieczenia, usługi finansowe, produkcja przemysłowa i obronność. Jest bardzo skutecznym narzędziem przeciwdziałania cyberatakom, w szczególności zagrożeniom typu ransomware. Za pomocą rozwiązania Metallic DMaaS klienci mogą łatwo tworzyć kopie zapasowe swoich zasobów cyfrowych niezależnie od modelu ich używania (od systemów lokalnych po natywne rozwiązania chmurowe), takich jak bazy danych, maszyny wirtualne, aplikacje Kubernetes oraz plikowe i obiektowe pamięci masowe.
Połączenie rozwiązania Metallic DMaaS z platformą OCI przynosi duże korzyści klientom, którzy potrzebują mobilności, elastyczności i bezpieczeństwa danych, gdy łączą swoje lokalne rozwiązania Oracle z OCI i rozwijają możliwości w zakresie zarządzania danymi – powiedział Vinny Choinski, starszy analityk ESG (Enterprise Strategy Group), komentując współpracę między obiema firmami.
Rozwiązanie Metallic może teraz zarówno chronić dane na platformie OCI, jak i z niej korzystać. W rezultacie zapewnia ochronę maszyn wirtualnych OCI, baz danych Oracle, usługi Oracle Container Engine (OKE) i systemu Oracle Linux. Jest dostępne dla ponad 400 000 przedsiębiorstw używających produktów Oracle i przeszło 100 000 klientów, którzy zaufali technologii Commvault, a teraz chcą wykorzystać platformę OCI, aby chronić swoje dane o znaczeniu newralgicznym. Jako członkowie sieci partnerów Oracle (Oracle Partner Network) Commvault i Oracle będą wspólnie promować i sprzedawać Metallic DMaaS, co przyspieszy globalną ekspansję firmy Metallic. Ponadto rozwiązanie Metallic DMaaS będzie dostępne w sklepie Oracle Cloud Marketplace.
Bardzo nas cieszy, że możemy współpracować z firmą Commvault oraz pomagać klientom w odtwarzaniu i odzyskiwaniu cennych danych przechowywanych w chmurze – powiedział Clay Magouyrk, wiceprezes wykonawczy ds. platformy Oracle Cloud Infrastructure w firmie Oracle. Przedsiębiorstwa muszą dziś sprostać wielu wymaganiom dotyczącym ochrony danych i zgodności z przepisami. Dlatego uważamy, że wbudowane, zawsze dostępne funkcje zabezpieczeń na platformie OCI w połączeniu z rozwiązaniem Metallic DMaaS zapewnią naszym wspólnym klientom jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa.
Odporność systemów informatycznych jeszcze nigdy nie była tak ważna jak dziś – powiedział Sanjay Mirchandani, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault. Nasi partnerzy oferują niezawodne, wysokiej klasy rozwiązania, które ułatwiają klientom zarządzanie coraz większą ilością danych, ochronę tych danych przed coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami i coraz szybsze przenoszenie krytycznych zasobów cyfrowych do chmury.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.