Commvault upraszcza odzyskiwanie danych po awarii w chmurze hybrydowej
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, przedstawił nowe funkcje swojego rozwiązania Commvault® Disaster Recovery. Rozwiązanie umożliwia ciągłą replikację i automatyzację przełączania obciążeń z środowisk Vmware. Obsługuje też orkiestracje zadań DR do i ze środowisk lokalnych i chmurowych Microsoft Azure i Amazon Web Services (AWS), a także między tymi środowiskami.
Commvault Disaster Recovery to łatwe w obsłudze, skalowalne rozwiązanie automatyzujące procesy replikacji i procedury DR na jednej, rozszerzalnej platformie z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Automatyczne przełączanie typu failover i failback umożliwia odzyskiwanie danych w sposób możliwy do zweryfikowania, co wraz z kompleksowymi funkcjami raportowania pozwala na efektywne monitorowanie środowiska informatycznego i zachowanie zgodności z przepisami. Ponadto Commvault Disaster Recovery umożliwia ciągłą, niezawodną replikację danych w oparciu o w pełni zautomatyzowane i skoordynowane funkcje DR. W rezultacie docelowy okres dopuszczalnej utraty danych RPO (Recovery Point Objectives) jest krótszy niż minuta, a docelowy czas odtworzenia RTO (Recovery Time Objectives) bliski zeru.
„Rozwiązanie Commvault Disaster Recovery, od samego początku, wywarło na nas bardzo dobre wrażenie” ― powiedział Steven Hannah, Backup Recovery/Storage Solutions Architect, w firmie Meridian IT. „Połączenie elastycznej funkcji DR z prostotą narzędzia Commvault Command Center, umożliwia klientom korzystanie z efektywnego systemu odzyskiwania danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Dodatkowa obsługa chmur Microsoft Azure i Amazon Web Services dla obciążeń VMware jest wynikiem naturalnego rozwoju produktu i zwiększa jego atrakcyjność”.
Commvault zapewnia automatyzację DR na platformach Microsoft Azure i AWS w strefach lub między regionami, a także prostą obsługę migracji między chmurami. Commvault obsługuje wiele chmur, aby zapewnić klientom wybór i elastyczność, która jest dziś niezbędna ze względu na ciągle zmieniające się wymagania dotyczące DR. Dzięki Commvault możliwe jest odtwarzanie po awarii w różnych lokalizacjach przy użyciu jednego rozwiązania.
„Na rynku rozwiązań Disaster Recovery pojawia się dziś wiele ciekawych ofert. Rozwiązania DR firmy Commvault obsługują środowiska wielochmurowe i umożliwiają szybką konwersję między chmurami, dzięki czemu są wyjątkowo efektywne” ― powiedział Christophe Bertrand, Senior Analyst w firmie ESG. „Ze względu na to, co dzieje się dziś na świecie, każda firma jest zagrożona. Bardzo ważne jest więc wdrożenie narzędzi do obsługi wielu chmur. Ma to kluczowe znaczenie dla ograniczenia ryzyka utraty danych i natychmiastowego podjęcia działań w celu ich odzyskania”.
Nowe rozszerzenia rozwiązania Commvault Disaster Recovery umożliwiają obsługę dodatkowych przypadków użycia, takich jak migrację do chmury, integrację z replikacją pamięci masowej, ochronę przed atakami ransomware, sprawdzanie poprawności inteligentnych aplikacji, stosowanie metodyki DevOps z maskowaniem danych i wiele innych.
„Ciągłość działania w przypadku ataków ransomware i problemów z witrynami to dziś sprawa najwyższej wagi w każdym przedsiębiorstwie” ― powiedział Rahul Pawar, Vice President, Product Management w firmie Commvault. „Nowe dodatki do Commvault Disaster Recovery to duży krok naprzód w zapewnieniu naszym klientom niezawodnego odtwarzania przy pełnym wykorzystaniu elastyczności chmur publicznych”.
Więcej informacji o ofercie firmy Commvault w zakresie inteligentnego zarządzania danymi można znaleźć tutaj.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.