Consdata i Credit Agricole Bank Polska - Low-codowe Śniadanie Technologiczne
Consdata S.A.
ul. Bolesława Krysiewicza 9/14
61-825 Poznań
fstepien|consdata.com| |fstepien|consdata.com
+48614151000
https://consdata.com/
Śniadanie Technologiczne, które jest inicjatywą Forum Technologii Bankowych (FTB) oraz Związku Banków Polskich (ZBP), gromadzi przedstawicieli branży bankowej z obszarów biznesu i IT. W kwietniu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Consdata S.A. wraz z Credit Agricole Bank Polska.
Podczas spotkania w Klubie Bankowca obecnych było 45 uczestników, a dodatkowe 30 osób śledziło wydarzenie online. Wysoka liczba uczestników wskazuje na duże zainteresowanie wykorzystaniem technologii low-code w tworzeniu zaawansowanych aplikacji bankowych.
Agenda spotkania zawierała dwie prezentacje. Pierwsza, przygotowana przez zespół Credit Agricole Bank Polska, dotyczyła realizacji procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny zdalnie, który powstał na platformie Eximee. Druga prezentacja skupiała się na korzyściach płynących z wykorzystania technologii low-code do budowania procesów i aplikacji bankowych.
Kredyt hipoteczny z kanapy
Mariola Willman, Menadżer Zespołu Kredytów Hipotecznych w Credit Agricole Bank Polska, wprowadziła uczestników w tematykę kredytu hipotecznego, podkreślając jego skomplikowaną naturę. Wskazała na największe wyzwania przy projektowaniu takich procesów i kluczowe funkcje, które udostępniono klientom, takie jak możliwość śledzenia postępów sprawy i załączanie dokumentów. Platforma Eximee umożliwiła osiągnięcie głównego celu biznesowego banku, którym było zdalne przeprowadzenie całego procesu kredytowego.
Wpływ banku na rozwój Eximee
Po sesji pytań i odpowiedzi, Tomasz Ampuła, Eximee Product Owner z Consdata, przedstawił przebieg współpracy z bankiem przy projektowaniu i developmencie tak rozbudowanego procesu. Wyjaśnił, jak wykorzystać gotowy produkt jakim jest Eximee do tworzenia elastycznych procesów przez zespół bankowy. Podkreślił, że kluczowy wpływ na rozwój platformy mają opinie banków. Każda nowo wdrożona funkcja to odpowiedź na konkretną potrzebę banku, który od razu może ją wykorzystywać w procesie developmentu.
Elastyczność platformy low-code
Grzegorz Rębacz, Technical Tribe Owner w Credit Agricole Bank Polska, wyjaśnił powody, dla których bank wybrał platformę Eximee. Podkreślił brak vendor locka, możliwość niezależnego rozwoju funkcjonalności oraz korzystania z usług zewnętrznych dostawców. Wspomniał również proces wdrożenia platformy Eximee w banku. Początkowo zespół low-code liczył 5 osób, ale w ciągu dwóch lat pracowało w nim już 13 osób. Obecnie zespoły pracują niezależnie nad różnymi projektami i rozwiązaniami.
Potencjał low-code w bankowości
Podczas drugiego panelu, Tomasz Framski, Prezes Consdata, przedstawił zalety wykorzystania low-code w tworzeniu aplikacji bankowych. Omówił, jak zaawansowane platformy low-code wspierają banki, np. we wdrażaniu rozwiązań w różnych kanałach technologicznych i biznesowych, tworzeniu procesów omnikanałowych i jak zapewniają skalowalność i wydajność procesów. Podkreślił też, jak ważna jest synergia między zespołami IT a biznesem, którą umożliwia low-code, m.in. dzięki narzędziom BPM.
Low-code na Śniadanie Technologiczne
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie, zwłaszcza podczas sesji pytań i odpowiedzi, oraz Credit Agricole Bank Polska za współpracę i otwartość na dzielenie się wiedzą. Nasze spotkanie pokazało, że technologia low-code nie tylko kształtuje przyszłość, ale już teraz jest standardem w sektorze bankowym.
Osoby zainteresowane dalszą dyskusją w temacie low-code podjętej podczas spotkania zachęcamy do kontaktu przez stronę www.eximee.com i na adres hello@eximee.com

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.