Komunikaty PR

Consdata i Credit Agricole Bank Polska - Low-codowe Śniadanie Technologiczne

2024-04-30  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Fabian Stępień
Consdata S.A.

ul. Bolesława Krysiewicza 9/14
61-825 Poznań
fstepien|consdata.com| |fstepien|consdata.com
+48614151000
https://consdata.com/

Śniadanie Technologiczne, które jest inicjatywą Forum Technologii Bankowych (FTB) oraz Związku Banków Polskich (ZBP), gromadzi przedstawicieli branży bankowej z obszarów biznesu i IT. W kwietniu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Consdata S.A. wraz z Credit Agricole Bank Polska.

Podczas spotkania w Klubie Bankowca obecnych było 45 uczestników, a dodatkowe 30 osób śledziło wydarzenie online. Wysoka liczba uczestników wskazuje na duże zainteresowanie wykorzystaniem technologii low-code w tworzeniu zaawansowanych aplikacji bankowych.

Agenda spotkania zawierała dwie prezentacje. Pierwsza, przygotowana przez zespół Credit Agricole Bank Polska, dotyczyła realizacji procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny zdalnie, który powstał na platformie Eximee. Druga prezentacja skupiała się na korzyściach płynących z wykorzystania technologii low-code do budowania procesów i aplikacji bankowych.
 

Kredyt hipoteczny z kanapy

Mariola Willman, Menadżer Zespołu Kredytów Hipotecznych w Credit Agricole Bank Polska, wprowadziła uczestników w tematykę kredytu hipotecznego, podkreślając jego skomplikowaną naturę. Wskazała na największe wyzwania przy projektowaniu takich procesów i kluczowe funkcje, które udostępniono klientom, takie jak możliwość śledzenia postępów sprawy i załączanie dokumentów. Platforma Eximee umożliwiła osiągnięcie głównego celu biznesowego banku, którym było zdalne przeprowadzenie całego procesu kredytowego.

 

Wpływ banku na rozwój Eximee 

Po sesji pytań i odpowiedzi, Tomasz Ampuła, Eximee Product Owner z Consdata, przedstawił przebieg współpracy z bankiem przy projektowaniu i developmencie tak rozbudowanego procesu. Wyjaśnił, jak wykorzystać gotowy produkt jakim jest Eximee do tworzenia elastycznych procesów przez zespół bankowy. Podkreślił, że kluczowy wpływ na rozwój platformy mają opinie banków. Każda nowo wdrożona funkcja to odpowiedź na konkretną potrzebę banku, który od razu może ją wykorzystywać w procesie developmentu. 

 

Elastyczność platformy low-code

Grzegorz Rębacz, Technical Tribe Owner w Credit Agricole Bank Polska, wyjaśnił powody, dla których bank wybrał platformę Eximee. Podkreślił brak vendor locka, możliwość niezależnego rozwoju funkcjonalności oraz korzystania z usług zewnętrznych dostawców. Wspomniał również proces wdrożenia platformy Eximee w banku. Początkowo zespół low-code liczył 5 osób, ale w ciągu dwóch lat pracowało w nim już 13 osób. Obecnie zespoły pracują niezależnie nad różnymi projektami i rozwiązaniami.

 

Potencjał low-code w bankowości

Podczas drugiego panelu, Tomasz Framski, Prezes Consdata, przedstawił zalety wykorzystania low-code w tworzeniu aplikacji bankowych. Omówił, jak zaawansowane platformy low-code wspierają banki, np. we wdrażaniu rozwiązań w różnych kanałach technologicznych i biznesowych, tworzeniu procesów omnikanałowych i jak zapewniają skalowalność i wydajność procesów. Podkreślił też, jak ważna jest synergia między zespołami IT a biznesem, którą umożliwia low-code, m.in. dzięki narzędziom BPM.
 

Low-code na Śniadanie Technologiczne

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie, zwłaszcza podczas sesji pytań i odpowiedzi, oraz Credit Agricole Bank Polska za współpracę i otwartość na dzielenie się wiedzą. Nasze spotkanie pokazało, że technologia low-code nie tylko kształtuje przyszłość, ale już teraz jest standardem w sektorze bankowym.

 

Osoby zainteresowane dalszą dyskusją w temacie low-code podjętej podczas spotkania zachęcamy do kontaktu przez stronę www.eximee.com i na adres hello@eximee.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Consdata S.A.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.