Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej

Anna Goławska
CONTEC S.A.
Al. Jerozolimskie 142a
02-305 Warszawa
a.golawska|contec.tech| |a.golawska|contec.tech
694 832 655
https://contec.tech
Contec S.A. powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej
Contec, Spółka specjalizująca się w przetwarzaniu opon samochodowych na surowce ponownie wykorzystywane w przemyśle, ogłasza powołanie Dominiki Żelazek na stanowisko Dyrektorki Finansowej oraz Członkini Zarządu. To strategiczne posunięcie ma na celu wzmocnienie zespołu zarządzającego i przyspieszenie realizacji ambitnych planów rozwojowych firmy.
Innowacje i ekspansja w centrum uwagi
Contec specjalizuje się w chemicznym recyklingu opon, przekształcając je w cyrkularne surowce dzięki technologii Molten®. Ta innowacyjna metoda, wykorzystująca stopioną sól jako medium transferu ciepła, zapewnia bezpieczniejszą, wydajniejszą i ekonomicznie opłacalną produkcję. Odzyskana sadza wytwarzana przez Contec ma o ponad 80% mniejszy ślad węglowy niż jej konwencjonalny odpowiednik.
Krzysztof Wróblewski, CEO Contec, podkreśla: Spółka koncentruje się obecnie na realizacji ambitnych planów ekspansji poprzez budowę kolejnych zakładów oraz dalszy rozwój produktów. Dołączenie Dominiki do naszego zespołu jest kluczowym elementem tej strategii, mającym na celu wsparcie działań fundraisingowych. Jako firma zaangażowana w promowanie zrównoważonego rozwoju, Contec dąży do pozyskania wsparcia ze strony państwowych i europejskich funduszy, które obecnie mocno koncentrują się na wzmacnianiu działań z obszarów gospodarki obiegu zamkniętego.
Doświadczenie i wsparcie w realizacji strategii
Dominika Żelazek wnosi do Contec ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami w wymagających i regulowanych branżach. Przez ostatnie 15 lat pełniła kluczowe funkcje w Arriva Polska, gdzie jako Wiceprezeska Zarządu i Dyrektorka Finansowa nadzorowała finanse, IT oraz komunikację i relacje zewnętrzne. Jej kompetencje obejmują również doświadczenie w sektorze petrochemicznym.
“Dołączenie do Contec to dla mnie szansa na wykorzystanie moich kompetencji finansowych do wsparcia spółki w kluczowym momencie jej rozwoju," mówi Dominika Żelazek. “Contec, ze swoją innowacyjną technologią i jasno określonymi celami zrównoważonego rozwoju, ma potencjał, by stać się liderem w dynamicznie rozwijającym się sektorze Clean Tech.”
Realizacja strategii i plany na przyszłość
Spółka planuje intensyfikację działań w zakresie pozyskiwania funduszy, zarówno od inwestorów prywatnych, jak i ze źródeł państwowych oraz europejskich, skupiających się na wspieraniu gospodarki obiegu zamkniętego. Zamierza wykorzystać te środki na rozbudowę mocy produkcyjnych poprzez budowę nowych zakładów, wzmocnienie pozycji na rynku europejskim i ekspansję na nowe rynki.
Powołanie Dominiki Żelazek do zarządu, w połączeniu z niedawno zakończoną rozbudową zakładu w Szczecinie, stanowi solidną podstawę do realizacji ambitnych planów wzrostu Contec i umacniania pozycji jako lidera w branży recyklingu opon i dostawcy zrównoważonych surowców dla przemysłu.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.