Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej

Anna Goławska
CONTEC S.A.
Al. Jerozolimskie 142a
02-305 Warszawa
a.golawska|contec.tech| |a.golawska|contec.tech
694 832 655
https://contec.tech
Contec S.A. powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej
Contec, Spółka specjalizująca się w przetwarzaniu opon samochodowych na surowce ponownie wykorzystywane w przemyśle, ogłasza powołanie Dominiki Żelazek na stanowisko Dyrektorki Finansowej oraz Członkini Zarządu. To strategiczne posunięcie ma na celu wzmocnienie zespołu zarządzającego i przyspieszenie realizacji ambitnych planów rozwojowych firmy.
Innowacje i ekspansja w centrum uwagi
Contec specjalizuje się w chemicznym recyklingu opon, przekształcając je w cyrkularne surowce dzięki technologii Molten®. Ta innowacyjna metoda, wykorzystująca stopioną sól jako medium transferu ciepła, zapewnia bezpieczniejszą, wydajniejszą i ekonomicznie opłacalną produkcję. Odzyskana sadza wytwarzana przez Contec ma o ponad 80% mniejszy ślad węglowy niż jej konwencjonalny odpowiednik.
Krzysztof Wróblewski, CEO Contec, podkreśla: Spółka koncentruje się obecnie na realizacji ambitnych planów ekspansji poprzez budowę kolejnych zakładów oraz dalszy rozwój produktów. Dołączenie Dominiki do naszego zespołu jest kluczowym elementem tej strategii, mającym na celu wsparcie działań fundraisingowych. Jako firma zaangażowana w promowanie zrównoważonego rozwoju, Contec dąży do pozyskania wsparcia ze strony państwowych i europejskich funduszy, które obecnie mocno koncentrują się na wzmacnianiu działań z obszarów gospodarki obiegu zamkniętego.
Doświadczenie i wsparcie w realizacji strategii
Dominika Żelazek wnosi do Contec ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami w wymagających i regulowanych branżach. Przez ostatnie 15 lat pełniła kluczowe funkcje w Arriva Polska, gdzie jako Wiceprezeska Zarządu i Dyrektorka Finansowa nadzorowała finanse, IT oraz komunikację i relacje zewnętrzne. Jej kompetencje obejmują również doświadczenie w sektorze petrochemicznym.
“Dołączenie do Contec to dla mnie szansa na wykorzystanie moich kompetencji finansowych do wsparcia spółki w kluczowym momencie jej rozwoju," mówi Dominika Żelazek. “Contec, ze swoją innowacyjną technologią i jasno określonymi celami zrównoważonego rozwoju, ma potencjał, by stać się liderem w dynamicznie rozwijającym się sektorze Clean Tech.”
Realizacja strategii i plany na przyszłość
Spółka planuje intensyfikację działań w zakresie pozyskiwania funduszy, zarówno od inwestorów prywatnych, jak i ze źródeł państwowych oraz europejskich, skupiających się na wspieraniu gospodarki obiegu zamkniętego. Zamierza wykorzystać te środki na rozbudowę mocy produkcyjnych poprzez budowę nowych zakładów, wzmocnienie pozycji na rynku europejskim i ekspansję na nowe rynki.
Powołanie Dominiki Żelazek do zarządu, w połączeniu z niedawno zakończoną rozbudową zakładu w Szczecinie, stanowi solidną podstawę do realizacji ambitnych planów wzrostu Contec i umacniania pozycji jako lidera w branży recyklingu opon i dostawcy zrównoważonych surowców dla przemysłu.

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.