Cooler Master: MasterBox NR600P - obudowa dla stacji roboczych wchodzi do sprzed
Cooler Master MasterBox NR600P to obudowa o nieco ascetycznym wyglądzie, adresowana do osób ceniących przestronność i funkcjonalność. Nie posiada ona podświetlenia RGB czy szklanego okna, pozwala natomiast na instalację płyt obsługujących dwa procesory, trzech zestawów AiO i wymianę dysków “w locie”.
Cooler Master MasterBox NR600P to pozbawiona ozdobników obudowa z segmentu midi tower. Jej wnętrze pozwala na montaż płyt głównych w formacie E-ATX, a także SSI-EEB. Dzięki temu użytkownicy mogą skorzystać z procesorów klasy serwerowej, jak Intel Xeon czy AMD Epyc. Wnętrze pomieści też najmocniejsze karty graficzne (do 410 mm) i zasilacze (do 276 mm). Dwa z dziewięciu dysków można wymieniać “w locie”, a opcjonalne klatki pozwalają na montaż kolejnych nośników.
Obudowa Cooler Master MasterBox NR600P posiada w zestawie dwa wentylatory o średnicy 140 mm, które zasysają chłodne powietrze do wnętrza poprzez przedni panel typu mesh. Fabryczne, tylne śmigło o średnicy 120 mm wyprowadza ciepło na zewnątrz. Entuzjaści mogą dołożyć kolejne trzy wentylatory lub wymienić je na chłodnice wody. Konstrukcja pozwala na montaż trzech zestawów AiO. Na przedniej ściance zmieści się radiator o długości do 280 mm, górny może mieć 360 mm, a tylny 120 mm.
Wszystkie wloty powietrza zabezpieczono filtrami przeciwkurzowymi, dzięki którym utrzymanie wnętrza w czystości powinno być prostsze. Obudowę Cooler Master MasterBox NR600P wyposażono w rozbudowany panel I/O. Oprócz nowoczesnych interfejsów USB (jeden typu C, dwa 3.0) i gniazda audio typu combo, oferuje on też szybki czytnik kart pamięci SD, który korzysta z interfejsu USB 3.0.
Obudowa Cooler Master MasterBox NR600P trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi około 699 zł.
Dane techniczne:
- model: MasterBox NR600P
- wymiary: 493 x 220 x 506 mm
- materiał: stal, tworzywa sztuczne
- obsługiwane formaty płyt głównych: E-ATX, ATX, m-ATX, m-ITX, SSI CEB, SSI EEB
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 171 mm
- maks. długość karty graficznej:
- 410 mm bez klatki na HDD,
- do 280 mm z dodatkową klatką na HDD
- maks. długość zasilacza: 276 mm (zalecane 180 mm)
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 4
- liczba zatok 3,5”: 1
- liczba zatok 3,5” / 2,5” Combo: 2 (1 x klatka na dyski)
- liczba zatok typu hot-swap 2,5” / 3,5”: 2
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm lub 2 x 140 mm na górze
- 2 x 120/140 mm z przodu (zainstalowane 2 x 140 mm)
- 1 x 120 mm z tyłu (zainstalowany 1 x 120 mm)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- chłodnica 120/240/360 mm na górze (do 43 mm wysokości)
- chłodnica 120/140 mm lub 240/280 mm po demontażu klatki na dyski z przodu
- chłodnica 120 mm (z tyłu)
- wyprowadzone złącza:
- 1 x USB-C
- 2 x USB 3.0
- 1 x wejście/wyjście słuchawkowe
- 1 x czytnik kart pamięci SD/MMC
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.