Cooler Master MM711 Retro - snajper w oldschoolowym wydaniu

Cooler Master MM711 Retro to mysz dla graczy, w której topowe parametry i niską wagę doprawiono nutą nostalgii i wspomnień starych, dobrych czasów. Nowy wariant gryzonia to realizacja jednego z projektów… społeczności. Jego autorem jest projektant Aleksandar Cvorovic, który wygrał designerski challenge.
Cooler Master MM711 Retro to połączenie klasyki i nowoczesności. Przygaszona biel, jasny niebieski i wyblakła czerwień to paleta budząca uczucie nostalgii i wspomnienie przeszłości. Jednocześnie jest to w dalszym ciągu ultralekka, ważąca mniej niż sześćdziesiąt gramów mysz. Z sensorem PixArt PMW3389 o rozdzielczości 16 000 DPI ma zapewnić graczom szybkość i precyzję.
Obudowa myszy Cooler Master MM711 Retro skrywa japońskie przełączniki Omron, których żywotność ma przekraczać 20 milionów kliknięć. Na trwałość nikt więc nie powinien narzekać. Zabarwiony wyblakłą czerwienią przewód, mimo nieco oldschoolowego wyglądu, w dalszym ciągu ma być niemal niezauważalny dla graczy. Przezierające przez matową, ażurową obudowę podświetlenie logo i rolki można dostosować korzystając z oprogramowania MasterPlus+.
Iluminacja może też stanowić wskaźnik aktualnie ustawionej czułości. Cooler Master MM711 Retro ma sunąć gładko po każdej powierzchni dzięki stopkom PTFE. Tak skomponowana całość trafi do sprzedaży jeszcze w tym kwartale. Na razie nie ujawniono jej ceny, ale raczej nie powinna ona w znaczący sposób różnić się od tej, w jakiej oferowane są inne modele myszy Cooler Master MM711.
Dane techniczne:
- Typ myszy: przewodowa
- Typ chwytu: claw, palm i fingertip
- Sensor: PixArt PMW3389
- Rozdzielczość: do 16000 DPI
- dostępne poziomy czułości: 400, 800, 1200(domyślny), 1600, 3200, 6400, 16000 DPI
- Szybkość śledzenia: 400 IPS
- Przyspieszenie: do 50 G
- Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
- Lift-Off Distance: < 2 mm
- Wbudowana pamięć: 512 kB
- Procesor: ARM Cortex M0+
- Liczba przycisków: 6
- Przełączniki i żywotność przycisków: OMRON, do 20 milionów kliknięć dla przycisków głównych (lewy i prawy)
- Podświetlenie: dwustrefowe RGB LED (16,7 mln kolorów)
- Materiał: plastik ABS
- Dostępne kolory i wersje wykończeniowe:
- czarny (matowy lub błyszczący),
- biały (matowy lub błyszczący),
- niebieski (nowość, metalizowane)
- złoty (nowość, matowy lub błyszczący)
- Przewód: 1,8 m USB
- Wymiary: 116,6 x 62,6 x 38,3 mm
- Waga: <60 g (bez przewodu)
- Gwarancja: 2 lata

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.