Cooler Master Mobius 120 OC — premiera nowego wentylatora dla wymagających

Firma Cooler Master znana z komponentów komputerowych i urządzeń peryferyjnych zaprezentowała właśnie nowy wentylator Mobius 120 OC. Produkt wyróżnia się kilkoma ciekawymi funkcjami i może stanowić interesującą propozycję dla entuzjastów.
Cooler Master Mobius 120 OC prezentuje się bardzo niepozornie — całość zachowana jest w matowym ciemnym kolorze. Wentylator ma średnicę 120 mm i charakteryzuje się oryginalną konstrukcją z dziewięcioma łopatkami, która powinna cechować się sztywnością i ukierunkowanym przepływem powietrza. Omawiany model otrzymał gumowe nóżki montażowe mające na celu ograniczenie wibracji, a także zapewnienie stabilności oraz ciszy. Co więcej, rotor posiada podwójne łożysko kulkowe pozwalające na osiągnięcie prędkości obrotowej 3200 ±10% RPM.
Wentylator wyróżnia się także kilkoma przydatnymi funkcjami. Mobius 120 OC został wyposażony w fizyczny przełącznik prędkości, który pozwala użytkownikowi na wybór jednego z trzech profili. To oznacza, że nie trzeba już polegać na specjalnym oprogramowaniu. Warta uwagi jest także piasta wykonana z metalu, która została objęta dożywotnią gwarancją. Firma Cooler Master dołożyła więc wszelkich starań, by model Mobius 120 OC był godnym reprezentantem całej rodziny wentylatorów Mobius.
Model Cooler Master Mobius 120 OC został wyceniony na ok. 150 zł.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.