Cosentino i Planika - ogień ujarzmiony
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Biokominek staje się coraz popularniejszym wyborem do mieszkań i domów. Pozwala cieszyć się wyjątkowym blaskiem ognia, bez konieczności podłączania urządzenia do komina, czy przyłącza gazowego. Planika - od ponad 20 lat światowy lider w branży - oferuje najnowocześniejsze tego typu kominki BEV. Będąc otwartą na świeże pomysły, zaprosiła do współpracy hiszpańską firmę Cosentino. Do wykonania nowych modeli wykorzystano popularne spieki Dekton, okładziny doskonale znane ze swej różnorodności zastosowań.
Zazwyczaj kominek stanowi centralny punkt salonu, wokół którego aranżuje się pozostałą przestrzeń. Często mówi się o nim, że jest sercem domu i trudno się z tym nie zgodzić. To tu spotykają się domownicy, na nim też koncentruje się główna uwaga odwiedzających nas gości. Dlatego warto dobrze przemyśleć, z jakiego materiału wykonana będzie jego zewnętrzna obudowa, mając na względzie nie tylko aspekt estetyczny, ale także funkcjonalny. Miłośnicy eleganckich materiałów i architekci szczególnie upodobali sobie wykończenia ze spieków kwarcowych.
Obserwując tę tendencje, dwie doskonale znane firmy - Planika i Cosentino - postanowiły połączyć swoje siły, tworząc automatyczne kominki BEV z obudową ze spieku Dekton. Wszechstronność zastosowania tego materiału wykończeniowego, jego doskonałe parametry techniczne i efektowny wygląd sprawiają, że Dekton można stosować na wiele różnych sposobów. Poza blatami kuchennymi i łazienkowymi, okładzinami ścian, podłóg i fasad, ta ultrakompaktowa powierzchnia od lat doskonale sprawdza się właśnie jako obudowa kominków. W efekcie współpracy Cosentino z Planiką, powstały zachwycające modele Stone, Rock, Cabo, Porto, Box oraz Galaxy, zachwycające nowoczesną formą, elegancją i kunsztem wykonania.
Ekologia i bezpieczeństwo
Dbałość o szczegóły na każdym etapie produkcji, staranny dobór materiałów i szacunek dla natury pozwoliły stworzyć produkty, które są zgodne z bliską Cosentino ideą produkcji w duchu zrównoważonego rozwoju. Gospodarka odpadami, oszczędność energii i wody, troska o powietrze – to świadome wybory Cosentino, firmy, która bardzo odpowiedzialnie traktuje wszystkie te obszary.
Firma Planika także stawia na zrównoważony rozwój. Pracując nad kontrolowanym, bezpiecznym i wydajnym układem spalania, w którym nie ma bezpośredniego kontaktu paliwa z płomieniem, stworzyła innowacyjną technologię BEV (Burning Ethanol Vapours). Mikroprocesor steruje tu ilością dostarczanego do komory spalania paliwa, a czujniki bezpieczeństwa eliminują ryzyko popełnienia błędów podczas obsługi. Dzięki tej technologii proces spalania jest czysty i wydajny, bez dymu, przykrych zapachów, sadzy czy popiołu. W związku z tym kominek nie wymaga montażu specjalnej instalacji kominowej. Proces spalania etanolu w technologii BEV jest całkowicie neutralny węglowo i nie przyczynia się do powstawania smogu oraz zużywania nieodnawialnych źródeł energii.
Więcej na www.cosentino.com

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.