Komunikaty PR

CYBERŚWIADOME SPOŁECZEŃSTWO w 4 webinarach

2020-06-05  |  16:00
Biuro prasowe

Cyberbezpieczeństwo to bardzo ważny aspekt codzienności prawie każdego z nas, bo przecież większość społeczeństwa korzysta z sieci, czy to w podstawowym użytkowaniu jak surfowanie po sieci, czy dokonywanie płatności online za rachunki albo wymarzoną torebkę. Często w takich sytuacjach jak upolowanie dobrej oferty za intratną cenę może nas bardzo łatwo zwieść na manowce.

Istnieje kilka bardzo ważnych kroków pozwalających uchronić się przed niespodziewanymi atakami hakerów. Warto też mieć świadomość, jak skonstruować hasło do usług internetowych by było bezpieczne, albo jak weryfikować strony internetowe na których - no właśnie znalazłeś usługę czy przedmiot. za który planujesz zapłacić. Na te wszystkie pytania, można uzyskać odpowiedź od Fundacji na Rzecz Rozwoju Rynku Informacji i Społeczeństwa Informacyjnego „INFOBROKERSKA”, która przygotowała cykl bezpłatnych webinarów edukacyjnych dotyczących technologicznych aspektów cyberbezpieczeństwa. Webinaria skierowane są do dorosłych, młodzieży i osób nietechnicznych. Dla wszystkich zainteresowanych. 

Webinary zostały podzielone na cztery obszary tematyczne, które swoją premierę będą miały co tydzień, poniżej opis każdego z nich (pierwszy webinar odbył się 3.06.2020): 


10.06.2020 godz. 19

Bezpieczne zakupy i płatności online

W trakcie drugiego webinaru poznasz sposoby na to, jak nie dać się złapać w sidła internetowych oszustów. Skorzystamy z przykładów przeprowadzonych kiedyś ataków w sieci polegających na wyłudzaniu pieniędzy, aby krok po kroku przeprowadzić Cię przez metody stosowane przez oszustów. Prostym językiem wytłumaczymy, na co zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać.
 

17.06.2020  godz. 19

Bezpieczne media społecznościowe

W jaki sposób zabezpieczyć swoje konto w social mediach to jedno z zagadnień omawianych w trakcie trzeciego spotkania. Nie zabraknie również takich tematów jak szerząca się w social mediach dezinformacja i rozpowszechnianie fake newsów oraz sposoby na tworzenie bezpiecznego profilu. Na przykładach, powiemy również o tym jakie ryzyka wiążą się z korzystaniem z Facebooka, Instagrama czy TikToka oraz wyjaśnimy, dlaczego sam dla siebie jesteś zagrożeniem w mediach społecznościowych...


24.06.2020  godz. 19

Bezpieczeństwo dzieci i rodziców w Internecie

W tej części nie zabraknie przykładów zagrożeń, które czekają na rodzica i dziecko w sieci. Na podstawie dostępnych systemów i aplikacji służących kontroli rodzicielskiej omówimy sposoby podnoszenia bezpieczeństwa dzieci w korzystaniu z internetu. Poznasz narzędzia, które pozwolą Ci monitorować aktywność dziecka w sieci oraz ustawić blokady na dokonywanie zakupów czy limit czasu w korzystaniu z internetu.

 

Zapisy możliwe na stronie Fundacji: https://infobrokerska.pl/fundacja/cyberswiadome-spoleczenstwo/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.