CYBERŚWIADOME SPOŁECZEŃSTWO w 4 webinarach
Cyberbezpieczeństwo to bardzo ważny aspekt codzienności prawie każdego z nas, bo przecież większość społeczeństwa korzysta z sieci, czy to w podstawowym użytkowaniu jak surfowanie po sieci, czy dokonywanie płatności online za rachunki albo wymarzoną torebkę. Często w takich sytuacjach jak upolowanie dobrej oferty za intratną cenę może nas bardzo łatwo zwieść na manowce.
Istnieje kilka bardzo ważnych kroków pozwalających uchronić się przed niespodziewanymi atakami hakerów. Warto też mieć świadomość, jak skonstruować hasło do usług internetowych by było bezpieczne, albo jak weryfikować strony internetowe na których - no właśnie znalazłeś usługę czy przedmiot. za który planujesz zapłacić. Na te wszystkie pytania, można uzyskać odpowiedź od Fundacji na Rzecz Rozwoju Rynku Informacji i Społeczeństwa Informacyjnego „INFOBROKERSKA”, która przygotowała cykl bezpłatnych webinarów edukacyjnych dotyczących technologicznych aspektów cyberbezpieczeństwa. Webinaria skierowane są do dorosłych, młodzieży i osób nietechnicznych. Dla wszystkich zainteresowanych.
Webinary zostały podzielone na cztery obszary tematyczne, które swoją premierę będą miały co tydzień, poniżej opis każdego z nich (pierwszy webinar odbył się 3.06.2020):
10.06.2020 godz. 19
Bezpieczne zakupy i płatności online
W trakcie drugiego webinaru poznasz sposoby na to, jak nie dać się złapać w sidła internetowych oszustów. Skorzystamy z przykładów przeprowadzonych kiedyś ataków w sieci polegających na wyłudzaniu pieniędzy, aby krok po kroku przeprowadzić Cię przez metody stosowane przez oszustów. Prostym językiem wytłumaczymy, na co zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać.
17.06.2020 godz. 19
Bezpieczne media społecznościowe
W jaki sposób zabezpieczyć swoje konto w social mediach to jedno z zagadnień omawianych w trakcie trzeciego spotkania. Nie zabraknie również takich tematów jak szerząca się w social mediach dezinformacja i rozpowszechnianie fake newsów oraz sposoby na tworzenie bezpiecznego profilu. Na przykładach, powiemy również o tym jakie ryzyka wiążą się z korzystaniem z Facebooka, Instagrama czy TikToka oraz wyjaśnimy, dlaczego sam dla siebie jesteś zagrożeniem w mediach społecznościowych...
24.06.2020 godz. 19
Bezpieczeństwo dzieci i rodziców w Internecie
W tej części nie zabraknie przykładów zagrożeń, które czekają na rodzica i dziecko w sieci. Na podstawie dostępnych systemów i aplikacji służących kontroli rodzicielskiej omówimy sposoby podnoszenia bezpieczeństwa dzieci w korzystaniu z internetu. Poznasz narzędzia, które pozwolą Ci monitorować aktywność dziecka w sieci oraz ustawić blokady na dokonywanie zakupów czy limit czasu w korzystaniu z internetu.
Zapisy możliwe na stronie Fundacji: https://infobrokerska.pl/fundacja/cyberswiadome-spoleczenstwo/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.