CYBERŚWIADOME SPOŁECZEŃSTWO w 4 webinarach
Cyberbezpieczeństwo to bardzo ważny aspekt codzienności prawie każdego z nas, bo przecież większość społeczeństwa korzysta z sieci, czy to w podstawowym użytkowaniu jak surfowanie po sieci, czy dokonywanie płatności online za rachunki albo wymarzoną torebkę. Często w takich sytuacjach jak upolowanie dobrej oferty za intratną cenę może nas bardzo łatwo zwieść na manowce.
Istnieje kilka bardzo ważnych kroków pozwalających uchronić się przed niespodziewanymi atakami hakerów. Warto też mieć świadomość, jak skonstruować hasło do usług internetowych by było bezpieczne, albo jak weryfikować strony internetowe na których - no właśnie znalazłeś usługę czy przedmiot. za który planujesz zapłacić. Na te wszystkie pytania, można uzyskać odpowiedź od Fundacji na Rzecz Rozwoju Rynku Informacji i Społeczeństwa Informacyjnego „INFOBROKERSKA”, która przygotowała cykl bezpłatnych webinarów edukacyjnych dotyczących technologicznych aspektów cyberbezpieczeństwa. Webinaria skierowane są do dorosłych, młodzieży i osób nietechnicznych. Dla wszystkich zainteresowanych.
Webinary zostały podzielone na cztery obszary tematyczne, które swoją premierę będą miały co tydzień, poniżej opis każdego z nich (pierwszy webinar odbył się 3.06.2020):
10.06.2020 godz. 19
Bezpieczne zakupy i płatności online
W trakcie drugiego webinaru poznasz sposoby na to, jak nie dać się złapać w sidła internetowych oszustów. Skorzystamy z przykładów przeprowadzonych kiedyś ataków w sieci polegających na wyłudzaniu pieniędzy, aby krok po kroku przeprowadzić Cię przez metody stosowane przez oszustów. Prostym językiem wytłumaczymy, na co zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać.
17.06.2020 godz. 19
Bezpieczne media społecznościowe
W jaki sposób zabezpieczyć swoje konto w social mediach to jedno z zagadnień omawianych w trakcie trzeciego spotkania. Nie zabraknie również takich tematów jak szerząca się w social mediach dezinformacja i rozpowszechnianie fake newsów oraz sposoby na tworzenie bezpiecznego profilu. Na przykładach, powiemy również o tym jakie ryzyka wiążą się z korzystaniem z Facebooka, Instagrama czy TikToka oraz wyjaśnimy, dlaczego sam dla siebie jesteś zagrożeniem w mediach społecznościowych...
24.06.2020 godz. 19
Bezpieczeństwo dzieci i rodziców w Internecie
W tej części nie zabraknie przykładów zagrożeń, które czekają na rodzica i dziecko w sieci. Na podstawie dostępnych systemów i aplikacji służących kontroli rodzicielskiej omówimy sposoby podnoszenia bezpieczeństwa dzieci w korzystaniu z internetu. Poznasz narzędzia, które pozwolą Ci monitorować aktywność dziecka w sieci oraz ustawić blokady na dokonywanie zakupów czy limit czasu w korzystaniu z internetu.
Zapisy możliwe na stronie Fundacji: https://infobrokerska.pl/fundacja/cyberswiadome-spoleczenstwo/

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.