Cyfryzacja bez ryzyka – potrzeby i wyzwania MŚP
Monday
Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl
Technologie zmieniają biznes, a rewolucja ta nie omija także mniejszych i średnich firm. Dla wielu przedsiębiorców wdrażanie cyfrowych rozwiązań oznacza koszty, bez jasno określonych zysków. Aby pokazać możliwości i efekty cyfryzacji, dla firm z sektora MŚP organizowana jest druga edycja spotkań w całej Polsce. Eksperci omówią rolę digitalizacji, planowane zmiany prawne, a także przeanalizują studia przypadków. Organizatorem cyklu jest Symfonia, a Partnerem głównym Fundacja Digital Poland.
Celem spotkań jest wsparcie firm w efektywnej cyfryzacji procesów biznesowych, a w efekcie przygotowanie ich do zmian oraz wyposażenie w narzędzia do budowania ich przewagi konkurencyjnej.
Przedsiębiorcy MŚP szukają przede wszystkim sposobów na zwiększanie zysków, między innymi poprzez optymalizację kosztów prowadzonej działalności. Potrzebują dodatkowej wiedzy, aby podjąć konkretne, uporządkowane kroki w kierunku cyfryzacji, w której widzą szansę na rozwój. Chcą przykładów korzyści z zastosowania narzędzi cyfrowych, a także oczekują, że inwestycja będzie w zasięgu ich możliwości finansowych. – mówi Bogdan Zatorski, kierownik do spraw analiz biznesowych i wymagań prawnych w Symfonii.
Uczestnicy spotkań dowiedzą się, jak pokonać typowe wyzwania cyfryzacji, takie jak opór przed zmianami czy brak kompetencji technologicznych. Eksperci przedstawią sposoby, by zabezpieczyć dane w obliczu rosnących zagrożeń cybernetycznych oraz wykorzystać cyfryzację do poprawy obsługi klienta i zwiększenia jego lojalności. Omówione zostaną sposoby zarządzania kosztami cyfryzacji i maksymalizowania zwrotów z inwestycji oraz przykłady udanych transformacji cyfrowych.
W programie spotkań, organizowanych w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Sosnowcu, Sopocie, Łodzi, Zielonej Górze i Szczecinie znalazły się takie tematy jak:
- Strategia transformacji cyfrowej wewnątrz firmy – przewodnik po cyfryzacji z przykładami firm, które przeszły przez ten proces z sukcesem, a także analiza nieudanych przypadków, celem zdobycia świadomość wyzwań.
- Technologia w cyfryzacji – jakie technologie najskuteczniej wspierają proces cyfryzacji.
- Wdrożenie cyfryzacji w małej i dużej firmie – zwrot z inwestycji w rozwiązaniach cyfrowych.
- Cyberbezpieczeństwo – jego rola w dzisiejszym prowadzeniu firmy.
Spotkania dla przedsiębiorców z sektora MŚP są bezpłatne, po wcześniejszej rejestracji. Szczegółowa agenda i możliwość zapisania się znajdują się na stronie https://symfonia.pl/blog/sniadania-cyfryzacja/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.