Cyfryzacja bez ryzyka – potrzeby i wyzwania MŚP
Monday
Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl
Technologie zmieniają biznes, a rewolucja ta nie omija także mniejszych i średnich firm. Dla wielu przedsiębiorców wdrażanie cyfrowych rozwiązań oznacza koszty, bez jasno określonych zysków. Aby pokazać możliwości i efekty cyfryzacji, dla firm z sektora MŚP organizowana jest druga edycja spotkań w całej Polsce. Eksperci omówią rolę digitalizacji, planowane zmiany prawne, a także przeanalizują studia przypadków. Organizatorem cyklu jest Symfonia, a Partnerem głównym Fundacja Digital Poland.
Celem spotkań jest wsparcie firm w efektywnej cyfryzacji procesów biznesowych, a w efekcie przygotowanie ich do zmian oraz wyposażenie w narzędzia do budowania ich przewagi konkurencyjnej.
Przedsiębiorcy MŚP szukają przede wszystkim sposobów na zwiększanie zysków, między innymi poprzez optymalizację kosztów prowadzonej działalności. Potrzebują dodatkowej wiedzy, aby podjąć konkretne, uporządkowane kroki w kierunku cyfryzacji, w której widzą szansę na rozwój. Chcą przykładów korzyści z zastosowania narzędzi cyfrowych, a także oczekują, że inwestycja będzie w zasięgu ich możliwości finansowych. – mówi Bogdan Zatorski, kierownik do spraw analiz biznesowych i wymagań prawnych w Symfonii.
Uczestnicy spotkań dowiedzą się, jak pokonać typowe wyzwania cyfryzacji, takie jak opór przed zmianami czy brak kompetencji technologicznych. Eksperci przedstawią sposoby, by zabezpieczyć dane w obliczu rosnących zagrożeń cybernetycznych oraz wykorzystać cyfryzację do poprawy obsługi klienta i zwiększenia jego lojalności. Omówione zostaną sposoby zarządzania kosztami cyfryzacji i maksymalizowania zwrotów z inwestycji oraz przykłady udanych transformacji cyfrowych.
W programie spotkań, organizowanych w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Sosnowcu, Sopocie, Łodzi, Zielonej Górze i Szczecinie znalazły się takie tematy jak:
- Strategia transformacji cyfrowej wewnątrz firmy – przewodnik po cyfryzacji z przykładami firm, które przeszły przez ten proces z sukcesem, a także analiza nieudanych przypadków, celem zdobycia świadomość wyzwań.
- Technologia w cyfryzacji – jakie technologie najskuteczniej wspierają proces cyfryzacji.
- Wdrożenie cyfryzacji w małej i dużej firmie – zwrot z inwestycji w rozwiązaniach cyfrowych.
- Cyberbezpieczeństwo – jego rola w dzisiejszym prowadzeniu firmy.
Spotkania dla przedsiębiorców z sektora MŚP są bezpłatne, po wcześniejszej rejestracji. Szczegółowa agenda i możliwość zapisania się znajdują się na stronie https://symfonia.pl/blog/sniadania-cyfryzacja/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.