Komunikaty PR

Dachser Polska z nową krajową siedzibą w Strykowie k. Łodzi

2020-06-19  |  01:00
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Dachser Polska, globalny operator logistyczny, przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu w Strykowie o powierzchni ponad 2 200 mkw. Znajduje się w nim krajowe biuro Dachser Polska oraz strykowski oddział firmy. Równolegle w podłódzkiej miejscowości trwa kolejny etap inwestycji Dachser –  rozbudowa magazynu przeładunkowego.

 

„Nowy biurowiec powstał zgodnie ze standardami Dachser, a dla nas liczą się solidna jakość, najlepsze materiały i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Przeprowadzka do większego budynku w Strykowie to nie tylko inny widok za oknem, ale również nowe, lepsze perspektywy dla  firmy i najlepsi specjaliści pod jednym dachem. Nasze inwestycje są projektowane bowiem nie tylko z myślą o biznesie, ale również po to, by tworzyć przyjazne i ergonomiczne środowisko pracy. Na razie w strykowskim biurowcu ze względu na epidemię koronawirusa pracuje część osób, a pozostały zespół administracyjny działa zdalnie. Kiedyś jednak te trudne dla wszystkich czasy miną i będziemy mogli pracować na miejscu w pełnym składzie. Wtedy z całą pewnością docenimy zakres i przyjazność tej inwestycji”, mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.


Nowo otwarty obiekt Dachser w Strykowie to dokładnie 2 230 mkw. do dyspozycji ok. 100 pracowników firmy oraz klientów. Oprócz biura regionalnego Dachser Polska i biura oddziału Dachser Stryków, będzie się tu także mieściła agencja celna operatora. Nowoczesny trzykondygnacyjny budynek w barwach Dachser to m.in. duże, otwarte przestrzenie biurowe oraz kilka sal konferencyjnych i szkoleniowych czy wydzielone strefy relaksu. Na każdym z pięter biurowca znajduje się też aneks kuchenny, a na parterze kantyna z tarasem zewnętrznym. W budynku zastosowano system odzysku ciepła z wentylacji, energooszczędne oświetlenie oraz nowoczesną strukturę sieci informatycznych. Do dyspozycji pracowników i klientów jest też 180 miejsc parkingowych.

Za realizację strykowskiej inwestycji Dachser odpowiada firma budowlana MCKB, która jest jednym z największych generalnych wykonawców obiektów dla handlu, przemysłu i logistyki w Polsce. Obecnie MCKB prowadzi także rozbudowę istniejącej hali przeładunkowej Dachser w Strykowie. W ramach tej inwestycji powierzchnia strykowskiego terminala zwiększy się o kolejne 2 500 mkw. Planowany termin zakończenia prac przypada na październik 2020 r.

„Budownictwo to dla nas znacznie więcej niż wznoszenie solidnych konstrukcji. Cieszę się, że w Strykowie udało nam się stworzyć przyjazną przestrzeń do pracy dla pracowników firmy Dachser. Jestem dumny z tego, iż inwestor docenił najwyższą jakość świadczonych przez nas usług i powierzył nam realizację kolejnego etapu rozbudowy”, mówi Piotr Grabowicz, Prezes Zarządu MCKB.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.