Komunikaty PR

Dachser Polska z nową krajową siedzibą w Strykowie k. Łodzi

2020-06-19  |  01:00
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Dachser Polska, globalny operator logistyczny, przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu w Strykowie o powierzchni ponad 2 200 mkw. Znajduje się w nim krajowe biuro Dachser Polska oraz strykowski oddział firmy. Równolegle w podłódzkiej miejscowości trwa kolejny etap inwestycji Dachser –  rozbudowa magazynu przeładunkowego.

 

„Nowy biurowiec powstał zgodnie ze standardami Dachser, a dla nas liczą się solidna jakość, najlepsze materiały i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Przeprowadzka do większego budynku w Strykowie to nie tylko inny widok za oknem, ale również nowe, lepsze perspektywy dla  firmy i najlepsi specjaliści pod jednym dachem. Nasze inwestycje są projektowane bowiem nie tylko z myślą o biznesie, ale również po to, by tworzyć przyjazne i ergonomiczne środowisko pracy. Na razie w strykowskim biurowcu ze względu na epidemię koronawirusa pracuje część osób, a pozostały zespół administracyjny działa zdalnie. Kiedyś jednak te trudne dla wszystkich czasy miną i będziemy mogli pracować na miejscu w pełnym składzie. Wtedy z całą pewnością docenimy zakres i przyjazność tej inwestycji”, mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.


Nowo otwarty obiekt Dachser w Strykowie to dokładnie 2 230 mkw. do dyspozycji ok. 100 pracowników firmy oraz klientów. Oprócz biura regionalnego Dachser Polska i biura oddziału Dachser Stryków, będzie się tu także mieściła agencja celna operatora. Nowoczesny trzykondygnacyjny budynek w barwach Dachser to m.in. duże, otwarte przestrzenie biurowe oraz kilka sal konferencyjnych i szkoleniowych czy wydzielone strefy relaksu. Na każdym z pięter biurowca znajduje się też aneks kuchenny, a na parterze kantyna z tarasem zewnętrznym. W budynku zastosowano system odzysku ciepła z wentylacji, energooszczędne oświetlenie oraz nowoczesną strukturę sieci informatycznych. Do dyspozycji pracowników i klientów jest też 180 miejsc parkingowych.

Za realizację strykowskiej inwestycji Dachser odpowiada firma budowlana MCKB, która jest jednym z największych generalnych wykonawców obiektów dla handlu, przemysłu i logistyki w Polsce. Obecnie MCKB prowadzi także rozbudowę istniejącej hali przeładunkowej Dachser w Strykowie. W ramach tej inwestycji powierzchnia strykowskiego terminala zwiększy się o kolejne 2 500 mkw. Planowany termin zakończenia prac przypada na październik 2020 r.

„Budownictwo to dla nas znacznie więcej niż wznoszenie solidnych konstrukcji. Cieszę się, że w Strykowie udało nam się stworzyć przyjazną przestrzeń do pracy dla pracowników firmy Dachser. Jestem dumny z tego, iż inwestor docenił najwyższą jakość świadczonych przez nas usług i powierzył nam realizację kolejnego etapu rozbudowy”, mówi Piotr Grabowicz, Prezes Zarządu MCKB.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Dzień Kuriera – święto branży logistycznej i otwarcie szczytu paczkowego Biuro prasowe
2024-09-27 | 01:00

Dzień Kuriera – święto branży logistycznej i otwarcie szczytu paczkowego

29 września obchodzimy dzień Kuriera i Przewoźnika – święto pracowników branży logistycznej i transportowej, które docenia zaangażowanie oraz profesjonalizm
Transport CEVA Logistics rozwija przewozy multimodalne w Afryce
2024-09-26 | 16:00

CEVA Logistics rozwija przewozy multimodalne w Afryce

Afryka jest rynkiem wschodzącym o bogatych zasobach naturalnych i rosnącym eksporcie. CEVA Logistics, globalny dostawca usług logistycznych, wspiera tu rozwój regionalnego i
Transport Girteka dzieli się wnioskami z testów w pełni elektrycznego ciągnika z naczepą
2024-09-24 | 12:00

Girteka dzieli się wnioskami z testów w pełni elektrycznego ciągnika z naczepą

Girteka, największy w Europie przewoźnik drogowy z własną flotą, przy współpracy z Nestlé, Volvo, Schmitz Cargobull i BP Pulse, przeprowadziła pilotażowy program testowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.