Dachser Polska ze stałymi połączeniami do Moskwy, Kaliningradu i Niżnego Nowogro
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Dachser, globalny operator logistyczny, rozszerza swoją sieć Cargoplus, czyli połączeń drogowych do Rosji, ze względu na rosnące zainteresowanie unijnych eksporterów tym kierunkiem. W oddziale w Strykowie Dachser Polska utworzył punkt przeładunkowy, gdzie przesyłki z Polski i innych krajów UE są konsolidowane, a następnie wysyłane do oddziałów Dachser w Rosji. Operator obejmuje zasięgiem całą Rosję i inne kraje WNP.
Rosja jest piątym partnerem eksportowym Unii Europejskiej i czwartym, jeśli chodzi o import. W 2019 r. wartość unijnego eksportu do tego kraju wyniosła 87,8 mld euro. Najwięcej do Rosji sprzedają Niemcy – w zeszłym roku za blisko 26,7 mld euro. Polska jest na trzecim miejscu spośród państw unijnych pod względem wartość eksportu do Rosji. W 2019 r. krajowe firmy sprzedały rosyjskim odbiorcom towar o wartości 7,4 mld euro. Z naszego kraju za rosyjską granicę trafiają m.in. maszyny, urządzenia, produkty chemiczne oraz inne towary przemysłowe.
„Otrzymywaliśmy coraz więcej zapytań dotyczących transportu przesyłek z państw unijnych, do Rosji i to przełożyło się na decyzję o utworzeniu w Strykowie nowej platformy konsolidacyjnej obsługującej ten kierunek. Oczywiście, z usługi korzystają także eksporterzy z Polski. Obsługujemy zarówno przesyłki drobnicowe, częściowe, jak i całopojazdowe. Nasz średni czas dostawy ze Strykowa do Moskwy to 7 dni, zakładając, że nie ma zbyt długiego postoju na granicy, a dokumenty celne są poprawnie wypełnione. Oprócz stałego połączenia do Moskwy, uruchomiliśmy również linię do Kaliningradu i Niżnego Nowogrodu. Każdą przesyłkę traktujemy indywidualnie, szukamy najlepszych rozwiązań dla naszych klientów, a naszą przewagą jest bezpośredni kontakt z naszymi oddziałami w Rosji”, wyjaśnia dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.
Dachser, jako operator obsługujący przesyłki międzynarodowe, prowadzi także własną agencję celną, która świadczy kompleksowe usługi odpraw towarów. Klienci Dachser mogą korzystać z odpraw celnych w systemie uproszczonym, procedury tranzytu i odpraw przy wykorzystaniu technologii informatycznych. Firma dysponuje także magazynami czasowego składowania, a jeden z nich znajduje się właśnie w Strykowie.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.