DACHSER rozszerza program czarterowy między Europą a Azją
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Z początkiem września program czarteru premium DACHSER Air & Sea Logistics został poszerzony o połączenie na trasie Hongkong – Frankfurt. Towary są następnie dystrybuowane po całej Europie przez DACHSER European Logistics za pośrednictwem firmowej sieci transportu drogowego. Określone czasy przewozu, ich dokładne zaplanowanie oraz wysokie standardy jakości to cechy charakterystyczne zintegrowanego łańcucha dostaw.
DACHSER reaguje na mniejszą przepustowość spowodowaną kryzysem związanym z koronawirusem, rozszerzając swój program czarteru premium o trasę Hongkong – Frankfurt. Pod koniec lipca operator logistyczny zainicjował także trasę Frankfurt – Chicago. Podobnie jak w tym przypadku, specjalnie wyczarterowany samolot towarowy lata co tydzień z Hongkongu do Niemiec. Czarter, który ruszył na początku września, będzie operował do końca 2020 roku.
„Widzimy, że rynek azjatycki ponownie przyspiesza, a poziom stawek rośnie, co skutkuje zmniejszoną dostępnością możliwości przewozowych”. Dzięki tej usłudze odpowiadamy na bieżące warunki i oferujemy naszym klientom solidne i niezawodne usługi lotnicze premium między Hongkongiem a Europą”. - mówi Timo Stroh, Head of Global Air Freight at DACHSER.
Powiązanie lądu i powietrza
Dzięki ściśle powiązanej sieci transportu drogowego, DACHSER dystrybuuje towary z Frankfurtu po całej Europie w dokładnie określonym czasie przewozu, utrzymując wysokie standardy jakości. Klienci korzystają ze zintegrowanego rozwiązania transportowego, dostarczanego przez jedną firmę obejmującego cały łańcuch dostaw od nadawcy do odbiorcy. „Łącząc europejską sieć logistyczną DACHSER z dedykowanymi usługami DACHSER Air & Sea Logistics, tworzymy inteligentne rozwiązania dla potrzeb naszych klientów, nawet w trudnych warunkach rynkowych” - mówi Alexander Tonn, Managing Director European Logistics Germany, który nadzoruje w Niemczech przewozy artykułów przemysłowych przez firmę DACHSER.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.