Dachser uruchamia cotygodniowy czarter do USA
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Od końca lipca Dachser Air & Sea Logistics obsługuje połączenie na trasie Frankfurt - Chicago w ramach rozszerzonego programu czarterowego rejsów premium. Teraz rotacyjne loty Dachser przez Atlantyk będą się odbywały w każdy weekend. Dzięki temu klienci firmy skorzystają ze stałych terminów dostaw, a także lepszego planowania przestrzeni ładunkowej i kosztów.
Kryzys wywołany przez koronawirusa doprowadził do poważnych problemów w dostępie do przestrzeni cargo. To między innymi dlatego dostawca usług logistycznych Dachser zdecydował się na rozszerzenie swojego programu czarterowego – teraz Boeingi 747-400s w pełnym wymiarze obsługują dostawy między Frankfurtem oraz Chicago.
„Dziś niezawodność oraz elastyczność są szczególnie ważne w przemyśle lotniczym. Dzięki naszemu dedykowanemu rozwiązaniu możemy zaoferować klientom solidną obsługę lotów premium między Europą a USA w obu kierunkach” – mówi Timo Stroh, szef Global Air Freight w Dachser.
Doskonałe połączenie poprzez transport drogowy
Gęsta sieć połączeń drogowych Dachser umożliwia transport towarów z Frankfurtu do całej Europy w ramach stałych terminów dostaw i przy zachowaniu wysokich standardów jakości. W USA operator obsługuje również Środkowy Zachód, organizując za pośrednictwem partnerów serwisowych transport ciężarowy z lotniska w Chicago.
Pełne czartery Dachser zapewniają doskonałą przepustowość, niezależnie od niestabilnych zmian rynkowych. Wśród ich zalet należy także wymienić możliwość dostarczenia ładunków wielkogabarytowych czy towarów niebezpiecznych, jak np. baterie, a także produktów z branży biomedycznej wymagających transportów w kontrolowanej temperaturze. Stałe terminy wylotów - we Frankfurcie wypadające zawsze w soboty - pozwalają na późne dostawy towarów pod koniec tygodnia, umożliwiając tym samym lepsze planowanie.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.