Darmowe koncerty Clean Bandit i Bastille
Jak się bawić, to tylko w Wilnie. To niewielkie miasto oferuje więcej, niż może nam się wydawać. Jeśli chcesz być na bieżąco z trendami, wibrującym nocnym życiem, musisz tam być!
Wilno to miasto słynące nie tylko z historii i kultury. Zyskuje ono coraz większą renomę jako miejsce, w którym panuje dobra, zachęcająca do zabawy atmosfera, szczególnie wieczorami. To wtedy otwierają się puby, bary, restauracje, kluby i inne miejsca rozrywki. Dla wszystkich, którzy kochają dynamiczny styl życia i poszukują nowych, inspirujących, ale też alternatywnych miejsc spotkań i imprezowania, stolica Litwy wydaje się być idealną destynacją.
Warte zapamiętania są w szczególności nazwy trzech ulic: Vilniaus, Islandijos i Vokiečių. To trio reprezentuje główne obszary życia nocnego i to tam można spotkać największe tłumy. Warto ponieść się imprezowym szaleństwom i odwiedzić kilka najciekawszych punktów. Jednym z takich miejsc jest „Opium Club”, w którym dominują rytmy house i techno. Jego nowoczesny design, najnowsze technologie dźwiękowe i występy międzynarodowych DJ-ów przyciągają tłumy młodych ludzi. Trendy miejscem jest też Gallery 1986, klub usytuowany w postindustrialnej przestrzeni, gdzie DJ-e serwują wyszukane, elektroniczne sety. Spotkać tam można podążających za modą mieszkańców Wilna czy influencerów. Stare, nieczynne już więzienie na Łukiszkach to również jedno z najbardziej obleganych miejsc na mapie miasta. Odbywają się tam koncerty, stand-upy czy wystawy, a budynek zagrał w czwartym sezonie serialu Netflixa „Stranger Things”.
Wilno to miejsce z mnóstwem designerskich barów i pubów, gdzie spróbować można m.in. lokalnych drinków z sokiem z buraka lub popularną „pigwówką”. Najlepszych drinków spróbujecie w „Alchemikas Bar”, „Apotece”, która przypomina nowojorską aptekę w stylu vintage czy „Distireliji” – jednym z najmodniejszych, viralowych miejsc. Jeśli chcecie spędzić wieczór bardziej alternatywnie, warto wybrać się do „Fabryki Sztuki Loftas”, która jest najbardziej aktywną przestrzenią na Litwie. Realizowane są tam projekty muzyczne, filmowe i artystyczne. Druga destynacja to Zarzecze (Užupis), dzielnica stanowiąca centrum wileńskiej bohemy i nazywana republiką artystów. Czasami porównywana jest do paryskiej dzielnicy Montmartre.
25 lipca, w ramach jubileuszu 700-lecia miasta Wilna, odbędzie się największy muzyczny festiwal „Młody jak Wilno”. Plenerowa impreza w Parku na Zakrecie, gościć będzie znanych wykonawców. Headlinerem będzie m.in. brytyjski zespół Bastille, który część teledysku do hitu „Things We Lost in Fire” nakręcił częściowo w Wilnie. Na festiwalu wystąpi również Clean Bandit, który łączy muzykę elektroniczną, klasyczną, R&B i pop. Zespół za utwór „Rather Be” otrzymał nagrodę Grammy. Nagrywali z takimi artystami jak Demi Lovato czy Sean Paul. Wybierz się więc na piknik na łące, odkryj nowego ulubionego artystę lub daj się ponieść dźwiękom muzyki.
Więcej wydarzeń tutaj: https://www.700vilnius.lt/pl/program-jubileuszowy/program-na-2023-rok/

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.