Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Lab w walce z COVID-19
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Dassault Systèmes wykorzystuje naukową symulację przepływu cząstek podczas kichania w celu wsparcia projektów dotyczących środków ochrony indywidualnej (ang. PPE) realizowanych przez społeczność online 3DEXPERIENCE Lab OPEN COVID-19. To kolejne działania firmy w ramach wspólnych wysiłków na rzecz szybkiego zaspokojenia pilnych potrzeb podczas pandemii COVID-19. Kichanie to jedna z dróg rozprzestrzeniania się patogenów, w tym koronawirusa. Symulacje służą do zademonstrowania, co dokładnie dzieje się podczas kichnięcia – pozwala to lepiej zrozumieć skuteczność różnych środków ochrony indywidualnej oraz pomóc w ulepszeniu ich projektowania.
Dassault Systèmes wykorzystał swoje oprogramowanie SIMULIA PowerFLOW do opracowania obliczeniowej symulacji kichnięcia, aby zapewnić wgląd w fizykę przepływu cząstek podczas kichnięć. SIMULIA jest już szeroko stosowana w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym do generowania dynamicznej symulacji przepływu płynu i powietrza.
Naukowa symulacja kichnięcia za pomocą SIMULIA opiera się na opublikowanych danych, w tym prędkości gazu opuszczającego usta w funkcji czasu trwania kichnięcia, a także informacji dotyczących wielkości cząstek oraz ich dystrybucji. Rezultatem jest realistyczny model kichnięcia, pokazany na filmie, który analizuje trajektorię różnych cząstek aerozolu generowanego podczas kichania, oraz osadzanie się cząstek na kichającej osobie oraz osobach znajdujących się w pobliżu. Symulacje są wydajne obliczeniowo, pozwalając na szybkie badanie przestrzeni projektowej, która może obejmować długość, szerokość i odległość między poszczególnymi elementami.
Laboratorium 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes uruchomiło wiele inicjatyw wykorzystujących współpracę oraz kolektywną inteligencję projektantów, inżynierów, naukowców, twórców i innych osób - w tym specjalistów w dziedzinie symulacji - na platformie 3DEXPERIENCE, w celu szybkiego pozyskiwania, kwalifikacji, projektowania, inżynierii i produkcji rozwiązań, które mogą rozwiązać problemy i przynieść korzyści lokalnym szpitalom podczas pandemii.
Więcej informacji na temat wyników naukowych symulacji kichania przy wykorzystaniu różnych środków ochrony indywidualnej, przeprowadzonych przez społeczność OPEN COVID-19, znajduje się na: https://go.3ds.com/opencovid19
Bezpieczne przechowywanie danych klientów – wyzwania i rozwiązania dla właścicieli e-sklepów
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.