Komunikaty PR

Dassault Systèmes wprowadza rozwiązanie do oceny cyklu życia produktu

2022-02-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Nazarewicz
East Side Consulting GmbH

Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/

Firma Dassault Systèmes ogłosiła wprowadzenie "Sustainable Innovation Intelligence", rozwiązania do oceny cyklu życia produktu, które umożliwia firmom zminimalizowanie negatywnego wpływu produktów, materiałów i procesów na środowisko oraz przyczynia się do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym. Dostępne w ramach platformy 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes chmurowe rozwiązanie obejmuje cały łańcuch wartości i w unikalny sposób integruje bazę ecoinvent zawierającą dane o ponad 18 000 procesach przemysłowych i rolniczych, w ramach wirtualnego projektowania, rozwoju produktu, inżynierii produkcji, operacji i logistyki.

"Wspólne budowanie stabilnej gospodarki wymaga przekształcenia procesu zrównoważonej innowacyjności, od wydobycia surowców po ich wykorzystanie, ponowne użycie i recykling" - powiedziała Florence Verzelen, wiceprezes wykonawczy ds. przemysłu, marketingu i zrównoważonego rozwoju w Dassault Systèmes. "W obszarach produkcji, infrastruktury i architektury miejskiej oraz w naukach przyrodniczych, doświadczenia data science, które łączą możliwości LCA z technologią wirtualnych bliźniaków, oferują firmom nowe sposoby tworzenia innowacji poprzez ocenę, jak ich decyzje wpływają na zasoby naturalne, ekosystemy i zdrowie.  Poprzez naszą platformę 3DEXPERIENCE chcemy pomóc firmom przyczynić się do realizacji Dekady działań Organizacji Narodów Zjednoczonych i jednocześnie skutecznie prosperować."

Wiele firm pracuje nad ograniczeniem emisji zgodnie z wiedzą naukową na temat klimatu i dąży do stworzenia bardziej cyrkularnych modeli biznesowych do roku 2030 poprzez przeprojektowanie linii produktów i systemów produkcyjnych. Jednak większość rozwiązań biznesowych dostępnych obecnie na rynku nadal koncentruje się na pomiarze śladu pozostawionego przez gospodarkę do tej pory. Aby wprowadzić przełomowe, zrównoważone innowacje, firmy muszą włączyć zasady ekoprojektu do głównego nurtu myślenia o swoich przyszłych produktach i procesach, zanim jeszcze dojdzie do jakiegokolwiek oddziaływania na środowisko w świecie rzeczywistym. Wirtualne światy dają taką możliwość.

Łącząc dane LCA z technologią wirtualnych bliźniaków, "Sustainable Innovation Intelligence" umożliwi specjalistom LCA, projektantom przemysłowym, inżynierom produktu i produkcji tworzenie cykli życia o obiegu zamkniętym. Będzie to możliwe dzięki  wczesnemu określaniu wymagań w zakresie zrównoważonego rozwoju i ich wspólnej realizacji na wszystkich etapach projektowania, rozwoju produktu i inżynierii produkcji. Rozwiązanie integruje dostawy materiałów, projektowanie, produkcję, logistykę, sprzedaż, marketing i zarządzanie wycofaniem z eksploatacji, zapewniając wgląd w czasie rzeczywistym, co pozwala zespołom na identyfikację problemów lub wprowadzanie ulepszeń praktycznie przed podjęciem działań, a także zapewnia możliwość śledzenia zmian i niezawodność.

"Sustainable Innovation Intelligence" opiera się na bazie danych inwentaryzacji cyklu życia produktu opracowanej przez ecoinvent, stowarzyszenie non-profit, którego zbiory danych mierzą i dostarczają informacji na temat zasobów naturalnych pobieranych ze środowiska, zanieczyszczeń uwalnianych do wody i gleby, emisji uwalnianych do powietrza, produktów wymaganych w innych procesach oraz produktów ubocznych, a także odpadów wytwarzanych w różnych sektorach na poziomie globalnym i regionalnym.

"Nasze partnerstwo z Dassault Systèmes jest pierwszą współpracą z firmą software’ową, w której  nasza baza danych jest wykorzystywana już na wczesnym etapie procesów inżynierii produktu i produkcji do oceny zrównoważonego rozwoju" - powiedziała Emilia Moreno Ruiz, Interim Director, ecoinvent Association. "LCA dostarcza metryki potrzebne do oceny wpływu na środowisko w całym cyklu życia produktu.  Zintegrowanie ich z technologią wirtualnych bliźniaków otwiera nowe możliwości, pozwalające na zajęcie się ich znaczeniem już na wczesnym etapie."

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: East Side Consulting GmbH
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.