DB Energy z nagrodą od Związku Pracodawców Polska Miedź

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
14 października, podczas gali 25-lecia Związku Pracodawców Polska Miedź (ZPPM), zostały rozdane specjalne nagrody – ASY 25-lecia. Doceniono w ten sposób innowacyjne firmy, których osiągnięcia wyróżniają się na tle branży i przyczyniają się do szybszego tempa wzrostu sektora. DB Energy, które zajmuje się efektywnością energetyczną i strategiami zeroemisyjnymi, zostało nagrodzone za dynamiczny rozwój. Z rąk Beaty Staszków, Prezesa Związku oraz Jerzego Nadolnego, Prezesa Zarządu Mine Master nagrodę odebrał Dominik Brach, wiceprezes Zarządu DB Energy SA.
ZPPM docenia model biznesowy DB Energy
Związek Pracodawców Polska Miedź ocenia firmy pod względem wzrostu wartości przedsiębiorstwa i powiązanych z tym wyników. Spółka DB Energy SA została nagrodzona za dynamiczny rozwój.
Firma ta może poszczycić się dobrymi efektami zarówno w kontekście wygenerowanych oszczędności dla klientów, jak i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Potwierdzeniem sukcesu są wyniki finansowe uzyskiwane w ostatnich latach. W ciągu 11 lat działalności firma przeprowadziła ponad 1200 audytów efektywności energetycznej. Pozwoliło to wygenerować projekty inwestycyjne z potencjałem oszczędności na poziomie 1,7 mld zł rocznie i potencjałem redukcji zużycia energii o ok. 8,3 TWh. DB Energy kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie wiedzy, tworząc innowacyjne rozwiązania. Dobrym przykładem jest projekt badawczo-rozwojowy DiagSys, czyli nowatorskie oprogramowanie pomiarowe służące do diagnostyki napędów.
Od firmy doradczej do kompleksowej obsługi
Jak podkreślają przedstawiciele DB Energy, nagroda AS 25-lecia od Związku Pracodawców Polska Miedź jest dużym wyróżnieniem i uznaniem dla efektów pracy całego zespołu.
– Dziękujemy Związkowi Pracodawców Polska Miedź za docenienie naszego dynamicznego rozwoju, który można zobrazować średnim wskaźnikiem wzrostu naszych przychodów i EBITDA. W ostatnich 4 latach osiągały one poziomy powyżej 50% rocznie. W trakcie naszej obecności w ZPPM przeszliśmy drogę od firmy doradczej do firmy, która obsługuje cały proces wdrażania inwestycji energooszczędnych w przemyśle. Kompleksowo współpracujemy z naszymi klientami – od identyfikacji inwestycji, przez projektowanie, po realizację i finansowanie w modelu ESCO, czyli modelu, gdzie naszym wynagrodzeniem jest część oszczędności osiągniętych przez klienta – mówi Dominik Brach, wiceprezes Zarządu DB Energy.
Plan: wejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych
W rozwoju spółki kluczowe były w szczególności dwa wydarzenia – debiut na rynku New Connect oraz sfinalizowanie partnerstwa z funduszem inwestycyjnym SUSI Partners, dzięki czemu może ona finansować inwestycje energooszczędne w modelu ESCO. W planach przedsiębiorstwa jest również wejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych oraz dalsza ekspansja na rynki zagraniczne.
DB Energy została też nominowana w bieżącej, 18. edycji konkursu Dolnośląski Gryf w kategorii Dolnośląski Produkt Roku. Wyniki poznamy już 27 października.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.