Dealerzy Po Godzinach, czyli o pieniądzach się rozmawia
“Dealerzy Po Godzinach” to nowy cykl podcastów o pieniądzach, który właśnie pojawił się w sieci. Prowadzą go dealerzy walutowi serwisu wymiany walut InternetowyKantor.pl. Data wystartowania podcastu jest nieprzypadkowa, bo październik to miesiąc oszczędzania, a w niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania.
Eksperci walutowi InternetowyKantor.pl od ponad 10 lat komentują aktualne wydarzenia ekonomiczne w ogólnopolskich mediach.
- By wyjść naprzeciw nowym mediom i ułatwić dostęp do wiedzy o ekonomii i rynku walutowym dla szerszego grona, postanowiliśmy przekazywać wiedzę naszych ekspertów także w formie podcastów - mówi Marta Przewoźna, Senior Marketing Specialist InternetowyKantor.pl.
Program poprowadzą znani z mediów branżowych eksperci walutowi: Maciej Przygórzewski, Adam Fuchs, Krzysztof Pawlak i Krzysztof Adamczak. Podcast “Dealerzy Po Godzinach” ma formę lekkiej rozmowy i dyskusji o sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie, o walutach, o oszczędzaniu pieniędzy. Prowadzony jest w przystępny, zrozumiały sposób, niejednokrotnie z nutką humorystyczną.
- Planujemy też odcinki edukacyjne, w których nasi eksperci opowiedzą o ważnych pojęciach z zakresu ekonomii i ich wpływie na rynki, oraz odcinki komentujące aktualną sytuację gospodarczą i jej wpływ na waluty - dodaje Marta Przewoźna.
Podcastów słuchać można, począwszy od 29 października, na stronie InternetowyKantor.pl, oraz w kanałach: Spotify, Google Podcast, Apple Podcast, Youtube.com.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.