Delock wprowadza do oferty przełącznik DisplayPort 8K
Monitory 8K powoli trafiają pod strzechy i np. do salek konferencyjnych. Co jednak zrobić, gdy ekran jest jeden a chcemy przełączać się między dwoma źródłami sygnału? Można żonglować przewodami lub kupić switch firmy Delock.
Delock 87750 to przełącznik wyposażony w cztery wejścia DisplayPort 1.4 oraz dwa wyjścia w tym samym standardzie. Taka konfiguracja daje użytkownikom szereg możliwości. Posiadacze wyświetlaczy 8K mogą sparować je z dwoma urządzeniami. Wybór źródła sygnału odbywa się wówczas z poziomu dołączonego pilota lub poprzez przycisk na obudowie przełącznika.
Switch Delock 87550 może być też ciekawym rozwiązaniem dla osób, które dysponują dwoma komputerami i dwoma monitorami 4K. Zamiast żonglować przewodami za każdym razem, gdy chcą skorzystać z drugiego urządzenia, mogą one posłużyć się przełącznikiem. Wówczas cały proces będzie wygodniejszy i szybszy, a utrzymanie porządku w okablowaniu łatwiejsze.
Przełącznik Delock 87750 ma wyłącznie wyjścia DP. Producent zastosował jednak wersję dwutrybową (DP++). Dzięki temu posiadacze monitorów z interfejsami HDMI i DVI mogą podłączyć je do switcha z wykorzystaniem przejściówek. Niezależnie od wybranego standardu, długość przewodu łączącego PC ze switchem nie powinna przekraczać dwóch metrów, a pomiędzy przełącznikiem a monitorem dziesięciu.
Switch Delock 87750 pojawił się już w pierwszych sklepach i można oczekiwać, że jego dostępność będzie się poprawiać. Na chwilę obecną jest on oferowany w cenie około 600 zł.
Dane techniczne:
- model: 87750
- wymiary: 130 x 74 x 30 mm
- wejścia: 2 x 2 DisplayPort
- wyjścia: 2 x Display Port
- maks. obsługiwana rozdzielczość: 7680 x 4320 @ 30 Hz
- wersja DisplayPort: 1.4
- kompatybilność wsteczna z DisplayPort 1.3, 1.2 i 1.1.
- obsługa dual-mode DP++
- transfer sygnałów audio i wideo
- wymagane dodatkowe zasilanie (zasilacz w zestawie)
Zawartość opakowania
- przełącznik DisplayPort
- pilot
- zewnętrzny zasilacz
- instrukcja obsługi

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.