Demo Booze Master zadebiutuje na Festiwalu Steam Next 2022
W trakcie Festiwalu Steam 2022 światło dzienne ujrzy demo gry Booze Master. Tytuł, nad którym na zlecenie Gaming Factory pracuje studio Asmodev, został znacząco rozbudowany względem pierwotnych założeń. Po prezentacji dema ruszyć ma również kampania promocyjna, natomiast premiera gry zaplanowana jest na przełom 2022/2023 r.
Festiwal Steam Next jest kilkudniową imprezą, na której gracze mogą wypróbować setki gier w wersji demo oraz uzyskać od twórców najświeższe informacje o postępach prac. Następna edycja wydarzenia startuje 21 lutego i potrwa do końca miesiąca.
- Liczymy na ciepłe przyjęcie wersji demo Booze Master. Oczywiście nie miałbym nic przeciwko, aby ten fragment gry został przyjęty równie dobrze co Priest Simulator: Heavy Duty. Do tej pory gracze nie otrzymywali wiele materiałów z gry, ale po Festiwalu Steam sytuacja ulegnie zmianie i chcemy zacząć intensywnie promować ten tytuł, ponieważ widzimy w nim spory potencjał. Prace nad ukończeniem projektu powinny potrwać do końca 3 kwartału, ale priorytetem będzie dla nas jakość tytułu i wiem, że takie samo podejście ma zespół Asmodev. Celujemy w grę z bardzo pozytywnymi ocenami, zatem na ten moment nie jesteśmy w stanie oszacować daty premiery z dokładnością co do miesiąca, ale z pewnością będzie to przełom 2022/2023 roku – komentuje Mateusz Adamkiewicz prezes zarządu Gaming Factory.
Booze Master jest fabularyzowanym symulatorem osadzonym w świecie nielegalnej produkcji oraz sprzedaży alkoholu. Gracz, jako początkujący bimbrownik, ma za zadanie zbudowanie własnego imperium i zostanie wiejskim magnatem. W trakcie produkcji tytuł został mocno rozbudowany względem pierwotnych założeń.
- Według pierwotnej koncepcji Booze Master miał być jałowym symulatorem, ale pierwotne koncepcje mają w Asmodevie ciężkie życie. Projekty nasiąkają fascynacjami telewizją, kinem i literaturą, nabierając organicznego charakteru. Pod wieloma względami jesteśmy konserwatywnymi developerami, zazwyczaj unikamy ryzyka w rejonach stricte mechanicznych i korzystamy z rozwiązań zastosowanych przez uznanych twórców, jednak lubimy poszaleć z narracją – informuje Michał Jodłowiec, prezes zarządu studia Asmodev. - Jeżeli mamy segregować tytuły gatunkami, Priesta i Booze'a musimy umieścić w różnych szufladach. Mimo to wszystkich zadowolonych z Heavy Duty zachęcam do wypróbowania naszego nowego dema podczas festiwalu. Jeżeli podobały się Wam groteskowe przygody księdza Orloka, zagrajcie w Booze Master – dodaje.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.