Komunikaty PR

Deweloper aktywnie wspiera dzielnicę. SGI przekazało drogę

2022-02-22  |  20:00

Spółka deweloperska SGI jest obecna na warszawskim Mokotowie już od kilku lat. Szczególnie bliskie jest jej osiedle Siekierki, gdzie powstały już trzy projekty, aktualnie w budowie jest czwarty, a w planach są kolejne. Firma aktywnie wspiera także rozwój samej okolicy. W ostatnich dniach deweloper przekazał na własność dzielnicy wybudowaną wzdłuż inwestycji Nova Bluszczańska drogę publiczną. Powstała ulica Piniowa ma długość ok. 300 metrów i zawiera niezbędną infrastrukturę. Koszt realizacji wyniósł ok. 1,7 mln. zł.

Ulica Piniowa realizowana była równolegle z inwestycją Nova Bluszczańska na warszawskich Siekierkach. Blisko rok temu spółka SGI do użytku oddała ciąg pieszo-jezdny o szerokości 6 metrów, co umożliwiło spacery oraz ruch i postój pojazdów. Wjazd znajduje się od strony ulicy Bluszczańskiej. Oprócz jezdni, deweloper zapewnił odpowiednie oświetlenie, chodnik i pasmo zieleni.

Droga od momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie była dostępna dla wszystkich. Aktualnie została przekazana na własność dzielnicy. Dodatkowo celem inwestycji było usprawnienie i poprawa komunikacji w tej części Mokotowa. Całkowity jej koszt wyniósł ok. 1,7 mln zł. SGI już zapowiedziało kolejne tego typu realizacje na Siekierkach.

– W SGI jednym z głównych filarów, na których opieramy biznes jest bycie odpowiedzialnym inwestorem. Oprócz wysokiej jakości mieszkań i domów, chcemy dostarczać jeszcze więcej. Wiemy jak ważna dla mieszkańców jest najbliższa okolica i jej funkcjonalne zagospodarowanie, dlatego dodatkowo realizujemy między innymi drogi, z całą ich niezbędną infrastrukturą. Stale sprawdzamy jakie są potrzeby, zarówno mieszkańców jak i samej dzielnicy, aby móc aktywnie wspierać jej rozwój – wyjaśnia Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI.

                                                                                  ***

SGI to firma deweloperska, która specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań i apartamentów. Działa na polskim rynku jako podmiot z prywatnym kapitałem od 1990 roku. Wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych. Do tej pory zrealizowała 49 projektów deweloperskich, w których oddane zostało 5.900 lokali mieszkalnych, prawie 50.000 m2 powierzchni biurowo - handlowej. SGI jest częścią holdingu Willet, inwestującego na rynku kapitałowym oraz nieruchomości.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego? Biuro prasowe
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Praca

Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób

Baza magazynowa zbóż w Witoldowie to obiekt zarządzany od 30 lat przez spółkę Top Farms Wielkopolska, która prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych z Zasobów Skarbu Państwa. Teraz baza ma zostać rozebrana, a wydzierżawiona ziemia – trafić do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Spółka Top Farms wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich strategicznych obiektów rolniczych. Brak decyzji KOWR jest zagrożeniem dla stabilności dużych, nowoczesnych gospodarstw towarowych, a tym samym również dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski.

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.

Bankowość

Rynek oczekuje pierwszego cięcia stóp procentowych w Polsce w maju. Są ku temu przesłanki ekonomiczne

Na podstawie ostatnich wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego, przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej, ekonomiści oczekują, że już na posiedzeniu 7 maja może zapaść pierwsza od ponad półtora roku decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w dół. RPP dostosuje się w ten sposób do polityki głównych banków centralnych oraz słabnącej presji inflacyjnej. Zdaniem prezesa Q Value będzie to działanie w dobrym kierunku, choć spóźnione i być może spowodowane czynnikami politycznymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.