Dobra wiadomość dla fanów Medieval Dynasty – gra zyska kolejne aktualizacje
Nowe wyzwania od króla, możliwość nazwania swojej wioski, herby i dekoracje oraz dodatkowe ubrania – to tylko niektóre nowości jakie czekają na graczy Medieval Dynasty. Producent gry – Render Cube – opublikował właśnie najnowszy teaser, w którym przedstawia nadchodzące dodatki. To kolejny etap rozwoju sprzedażowego hitu łódzkiego studia. Na tym nie koniec – spółka podtrzymuje plany długoterminowego rozwoju Medieval Dynasty.
- Medieval Dynasty ma bardzo długi cykl życia sprzedażowego, co wynika z charakterystyki rozgrywki i profilu gracza. Gracze, którzy pokochali ten tytuł, wciąż do niego wracają, a żeby chcieli robić to dalej, dbamy o urozmaicanie rozgrywki. Dlatego zgodnie z zaprezentowanym teaserem, planujemy wprowadzić nowe wyzwania, możliwość nadania nazwy swojej wiosce, a także ubrania, dekoracje i herby. Te ostatnie pozwolą spersonalizować swoją wioskę. Unikalny herb wybierzemy spośród szerokiej gamy kształtów, kolorów i emblematów. Można go następnie dumnie prezentować na różnych nowych dekoracjach. – mówi Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube. Już niebawem pokażemy drugą część teasera nowości, która będzie składać się na aktualizację: "armors, crests, shields and more", który obejmie nowe elementy uzbrojenia. Będzie to nasza największa aktualizacja zaraz po Co-Op update – dodaje.
Zgodnie z zapowiedzią studia Medieaval Dynasty będziemy rozwijana przez kolejne lata, poprzez płatne oraz darmowe dodatki. Nowe aktualizacje napędzają wyniki sprzedaży gry. Grudniowa premiera trybu Co-Op znacząco podbiła popularność projektu.
- Pod koniec minionego roku ogłosiliśmy, że ogólna sprzedaż Medieaval Dynasty wyniosła 1,75 mln sztuk brutto, a na koniec kwietnia br. podzieliliśmy się informacją, że liczba ta przekroczyła 2 mln. To wzrost o 250 tys. Widać wyraźnie, że w porównaniu do poprzednich okresów, dynamika sprzedaży wzrosła. Tryb wieloosobowy był strzałem w dziesiątkę czego dowodem jest sprzedaż gry w pierwszym miesiącu premiery trybu wieloosobowego. Co-Op zdecydowanie zwiększył zasięgi naszej produkcji, a także zaangażowanie graczy. – dodaje Damian Szymański.
Poza rozwojem Medieval Dynasty Render Cube pracuje nad nowym projektem. Obecnie zespół jest na etapie prac koncepcyjnych i badawczych. Gra ma być zbliżona gatunkowo do flagowej produkcji. Start developmentu planowany jest na początek przyszłego roku. Spółka nie wyklucza, że produkcja od początku będzie tworzona z myślą o trybie multiplayer. Prawdopodobnie będzie to gra z elementami RPG.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.