Dobre wyniki CA Immo Poland w pierwszej połowie 2021 roku
- W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku CA Immo sfinalizowało 14 transakcji najmu w projektach biurowych w Warszawie.
- Łącznie wynajęto niemal 9000 mkw. nowoczesnej powierzchni komercyjnej.
- Średni wskaźnik najmu w warszawskich nieruchomościach CA Immo kształtuje się obecnie na poziomie ok. 90,5 %.
W pierwszym półroczu 2021 roku CA Immo podpisało łącznie 14 umów najmu w swoich projektach biurowych w Warszawie, zacieśniając przy tym współpracę z dotychczasowymi, wieloletnimi partnerami biznesowymi oraz pozyskując nowych najemców. Łącznie wynajęto niemal 9000 mkw. wysokiej klasy powierzchni do pracy w siedmiu biurowcach.
Największa transakcja, która w ostatnim czasie została sfinalizowana przez CA Immo, dotyczyła przedłużenia umowy najmu przez firmę z branży FinTech w biurowcu Sienna Center. Najemca zdecydował się pozostać w obiekcie przez kolejne 5 lat, wynajmując przy tym niemal 3000 mkw. powierzchni. Na kontynuowanie swojej działalności w Warsaw Towers zdecydowała się z kolei spółka PGE Systemy. Ekspansji dokonała natomiast Grupa Ekoenergetyka SA – producent stacji ładowania pojazdów elektrycznych, wynajął dodatkowe 1000 mkw. na V piętrze biurowca Postępu 14. Pozostałe umowy przedłużenia najmu podpisano w budynkach Saski Point, Saski Crescent, Bitwy Warszawskiej Business Center oraz Wspólna 47/49. Nowych najemców pozyskały Bitwy Warszawskiej Business Center (firma IMOL) oraz Sienna Center (Westrock).
„Pierwsze półrocze 2021 roku zamykamy odnotowując stabilne wyniki z działalności operacyjnej. Biorąc pod uwagę utrzymujący się na rynku stan spowolnienia i niepewności co do potencjalnego wpływu pracy zdalnej i nowych wariantów wirusa, osiągnęliśmy dobre wyniki wynajmu. Rezultaty te wskazują również, że praca zdalna, jak dotychczas, nie zmieniła radykalnie zapotrzebowania na biura, które dla większości firm pozostają centralnym miejscem pracy, komunikacji oraz wymiany wiedzy i doświadczenia. W CA Immo konsekwentnie koncentrujemy się na pozyskiwaniu najwyższej jakości nieruchomości biurowych, zarządzaniu nimi oraz na utrzymywaniu partnerskich relacji z naszymi najemcami, co w tych niepewnych ekonomicznie czasach jest szczególnie ważne” – powiedział Andrzej Mikołajczyk, Managing Director w CA Immo Poland.
Warszawa to jeden z głównych rynków CA Immo, na którym firma jest obecna od 2001 roku. Wśród inwestycji należących do polskiego portfela firmy znajdują się: Warsaw Spire (Budynki B i C), Postępu 14, Warsaw Towers, Sienna Center, Saski Crescent, Saski Point, Bitwy Warszawskiej Business Center oraz Wspólna 47/49. Łączna powierzchnia aktywów wchodzących w skład portfolio CA Immo w Polsce wynosi ponad 170 000 mkw., a ich wartość to ok. 590 mln euro, co stanowi około 10% łącznej wartości portfela Grupy CA Immo.
Podobnie jak w latach ubiegłych, CA Immo zamierza nadal realizować strategiczny plan rotacji kapitału, w ramach którego Grupa sprzedaje nieruchomości nieposiadające znaczenia strategicznego, a wpływy z ich sprzedaży przeznacza na działalność deweloperską, bądź na zakup biurowców o potencjale wzrostu wartości. Celem obranej przez CA Immo strategii jest optymalizacja oraz ciągłe zwiększanie atrakcyjności portfela inwestycyjnego, między innymi w aspekcie zrównoważonego rozwoju. W ramach tych działań CA Immo na bieżąco monitoruje kluczowe dla swojej działalności rynki w celu pozyskania atrakcyjnych i przynoszących wysoki dochód aktywów.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.