Dom pod miastem? Tak, ale w skandynawskim stylu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Polacy chcą mieszkać w spokojnych strefach podmiejskich otaczających duże miasta. Interesują ich głównie mieszkania z własnymi ogródkami oraz domy jednorodzinne na zamkniętych osiedlach. Jedno z nich buduje Grupa BY MADE w podwrocławskich Księginicach. To HVILLE – inspirowane stylem skandynawskim osiedle domów w zabudowie bliźniaczej, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Właśnie ruszyła sprzedaż drugiego etapu.
W podwrocławskich Księginicach niemal wszystkie domy na osiedlu HVILLE z pierwszego etapu znalazły już swoich właścicieli. Deweloper właśnie udostępnia do sprzedaży kolejnych 17 domów – takich samych jak te już sprzedane, a więc o wielkości 133 metrów kwadratowych, z garażem i ogrodem, wyposażone w pompy ciepła i instalację pod fotowoltaikę.
Kolejna odsłona skandynawskiej osady
Na skandynawskim osiedlu będzie można zamieszkać już w przyszłym roku. Pierwszy etap zostanie ukończony w pierwszym kwartale 2022 roku, a równolegle będą trwały prace nad kontynuacją inwestycji. – W wakacje przyszłego roku przekażemy klucze pierwszym lokatorom. Przyszli mieszkańcy będą mogli mieszkać w ciszy i pełnym komforcie, ponieważ w tym samym czasie, gdy będą realizować prace wykończeniowe w swoich domach, będzie trwała budowa drugiego etapu, który jest przesunięty w czasie jedynie o kilka miesięcy w stosunku do pierwszego. Wszystkie prace budowlane z ciężkim sprzętem zostaną ukończone jeszcze zanim wprowadzą się pierwsi mieszkańcy – zapewnia Ewa Skibińska, marketing manager z Grupy BY MADE.
W obu etapach wybudowane zostaną łącznie 34 domy inspirowane stylem skandynawskim. Architektura osiedla ma nawiązywać do niego nie tylko z nazwy. – Moda na skandynawskość wciąż trwa. Przyszłym mieszkańcom pierwszego etapu HVILLE podoba się taki design: prosta forma, jasne barwy i naturalne materiały wykończeniowe. Zwracają również uwagę na funkcjonalne układy oraz intymność inwestycji – podkreśla Ewa Skibińska. Cały projekt ma prywatny charakter: osiedle zostanie otoczone ogrodzeniem, a wjedzie się na nie przez automatyczną bramę. – W norweskiej sztuce odpoczynku, jak rozumiemy hvile, ta prywatność i kameralność jest niezwykle ważna. Zamknięte osiedle to także wyższy poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które mogą swobodnie bawić się nie tylko w swoim ogrodzie, ale też na terenie całej osady – wyjaśnia.
Komfort życia pod miastem
Budowane w bliskiej odległości Bielan Wrocławskich osiedle HVILLE potwierdza rosnącą popularność domów poza granicami dużych aglomeracji, jednak wciąż w pobliżu dużych miast. W latach 2016-2020 udział zakupów nieruchomości w takich lokalizacjach wzrósł z 26% do 33%*. – Polacy szukają domów w spokojnej okolicy, ale z dobrym dojazdem do dużego miasta, które zapewnia im szeroki wachlarz usług, sklepów i miejsc rozrywki. Z pewnością kuszą także niższe koszty życia niż w aglomeracji i możliwość wygodnej pracy z własnego domu czy ogrodu – mówi Ewa Skibińska.
Na co szczególnie warto zwrócić uwagę, szukając domu pod miastem? Przede wszystkim na okoliczną infrastrukturę: czy w pobliżu są sklepy, żłobki, przedszkola oraz przystanki komunikacji zbiorowej. Okazuje się, że równie ważny jest dostęp do internetu. – Nasi klienci bardzo często o to pytają, łącze internetowe jest w dzisiejszych czasach niezbędne, a w mniejszych miejscowościach bywa z tym kłopot. Na naszym osiedlu standardem jest światłowód, który zapewnia szybki i niezawodny internet – wyjaśnia Ewa Skibińska.
Dynamiczny rozwój Grupy BY MADE
Nie tylko pierwszy etap osiedla HVILLE zakończy się wiosną przyszłego roku. Oddane z pełnym wyposażeniem i gotowe do zamieszkania będą apartamenty inwestycyjne w budynku Legnicka 60C, który Grupa BY MADE stawia we Wrocławiu. Ten projekt jest realizowany tuż przy centrum handlowym Magnolia Park, blisko centrum miasta, w Zachodniej Strefie Biznesu. Zaawansowanie prac w tej inwestycji sięga 80%.
Deweloper stawia na zróżnicowanie swojego portfela inwestycyjnego i zintensyfikowanie działań. Plany BY MADE są ambitne: – Po sukcesie domów jednorodzinnych w Księginicach zamierzamy kontynuować ten kierunek rozwoju. Planujemy dużą inwestycję w strefie podmiejskiej w okolicach Wrocławia – zdradza Ewa Skibińska. – Równolegle szukamy nowych gruntów budowlanych pod kolejne inwestycje, nie tylko we Wrocławiu – dodaje.
Grupa BY MADE, założona w roku 2019, prężny rozwój w Polsce opiera na dywersyfikacji działalności. Jest samodzielnym inwestorem, w jej skład wchodzą projektanci, a oprócz tego występuje w roli operatora obiektów hotelowych, a także inwestora zastępczego.
* Analiza sektorowa „Puls nieruchomości” PKO Banku Polskiego.
BY MADE
Grupa BY MADE została założona w 2019 roku. Aktualnie realizuje dwie inwestycje: Legnicka 60C we Wrocławiu oraz HVILLE w gminie Kobierzyce. Legnicka 60C to dwa budynki z mikroapartamentami inwestycyjnymi – łącznie 4532 mkw. powierzchni użytkowej. W pierwszym z nich znajdzie się 129 lokali wykończonych pod klucz w wysokim standardzie. Planowany termin zakończenia prac to I kwartał 2022 roku. HVILLE to zespół 34 domów w zabudowie bliźniaczej, zaprojektowanej w stylu skandynawskim. Zakończenie tej inwestycji planowane jest także na I kwartał 2022 r. W skład grupy wchodzą inwestorzy z 20-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości oraz architekci z pracowni AP Szczepaniak – twórcy pierwszych mikroapartamentów w Polsce. Inwestorzy BY MADE zrealizowali szereg projektów mieszkaniowych we Wrocławiu i Oławie o łącznej liczbie 352 lokali. W związku z dynamicznym rozwojem BY MADE poszykuje gruntów pod kolejne budynki z lokalami mieszkalnymi lub inwestycyjnymi. BY MADE dostarcza kompleksowe i strategiczne wsparcie w zakresie projektowania, budowania i zarządzania nieruchomościami. Świadczy także usługi inwestora zastępczego. Działając w porozumieniu z właścicielem gruntu, inwestorzy BY MADE przeprowadzają proces przez wszystkie etapy – od początku do końca. Inwestycją zajmują się kompleksowo, w tym projektem, budową, marketingiem i sprzedażą, a także kwestiami technicznymi i formalnymi związanymi z gruntem.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.