Domy w Szczytnikach dostępne w dwóch wariantach projektowych
W podpoznańskich Szczytnikach dobiega końca I etap projektu deweloperskiego „Domy w Szczytnikach”. Do końca tego roku realizacja zostanie zakończona. Dostępne są dwa warianty projektowe, różniące się m.in. układem pomieszczeń na piętrze. Dla przyszłych nabywców oznacza to możliwość wyboru lokalu idealnie spełniającego oczekiwania. Tym bardziej, że ostatnie domy są w sprzedaży.
Budowa osiedla „Domy w Szczytnikach” postępuje według wcześniej założonego harmonogramu. – W pierwszym czterolokalowym budynku skończono instalacje, tynkowanie i kładzenie posadzek. Również elewacja zewnętrzna jest niemalże ukończona. Natomiast w pozostałych budynkach trwa montaż instalacji oraz tynkowanie – mówi Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach. Wszystkie prace, wraz z otoczeniem budynku będą sfinalizowane w IV kwartale tego roku. Dostępne są cztery z ośmiu lokali.
Jedna inwestycja, dwa projekty
Do dyspozycji przyszłych mieszkańców jest osiem lokali w czterech domach w zabudowie bliźniaczej. W ofercie znalazły się dwa warianty powierzchni: 104,70 m kw. (po podłodze 120,40) i 126,10 m kw. Przestrzeń każdego lokalu dwupoziomowego została podzielona na dwie strefy – parter i piętro. W strefie dziennej zaprojektowano salon z aneksem kuchennym 30 m kw. i toaletę. Przyszły nabywca ma do wyboru dwa warianty projektowe dotyczące przestrzeni wypoczynkowej na piętrze. W lokalu typu A zaplanowano dwa pokoje obok siebie, jeden 17, a drugi 9,30 m kw., łazienkę o powierzchni 4 m kw., a także dodatkową sypialnię blisko 13 m kw., z balkonem. Natomiast lokal B wyróżnia się dwoma pokojami obok siebie o zbliżonym metrażu 10 m kw., łazienką 4,8 m kw., a także dodatkowym pokojem ponad 20 m kw. Ten wariant projektowy to aż dwa dostępne balkony, zlokalizowane od dwóch różnym stron świata, co nie jest rozwiązaniem popularnym, a na pewno ucieszy przyszłych mieszkańców. - Te dwie propozycje różnią się usytuowaniem poszczególnych pomieszczeń, w tym łazienki, która jest po prawej, bądź po lewej stronie od klatki schodowej. Naszym zdaniem na piętrze można też zaaranżować garderobę, czyli pomieszczenie coraz modniejsze, wracające do łask – opisuje Michał Rozwadowski.
Przestrzeń na piętrze każdego domu została dodatkowo doświetlona przestronnymi oknami zlokalizowanymi w pokryciu dachowym. Dzięki temu mieszka się przyjemniej, a każdy pokój sprawia wrażenie jeszcze bardziej przestronnego. Wszystkie lokale posiadają dodatkowe funkcjonalności, dostępne w cenie samego domu, np. ogrzewanie podłogowe zainstalowane na całym parterze, a także elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne przy oknach.
Inwestycja powstaje przy ul. Choinkowej w podpoznańskich Szczytnikach. Na miejscu, kilkaset metrów od osiedla jest przedszkole i żłobek, a w pobliskich Kamionkach – szkoła podstawowa. Trasa szybkiego ruchu S11 pozwala sprawnie, w kwadrans dojechać do Poznania.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.