Domy w Szczytnikach dostępne w dwóch wariantach projektowych
W podpoznańskich Szczytnikach dobiega końca I etap projektu deweloperskiego „Domy w Szczytnikach”. Do końca tego roku realizacja zostanie zakończona. Dostępne są dwa warianty projektowe, różniące się m.in. układem pomieszczeń na piętrze. Dla przyszłych nabywców oznacza to możliwość wyboru lokalu idealnie spełniającego oczekiwania. Tym bardziej, że ostatnie domy są w sprzedaży.
Budowa osiedla „Domy w Szczytnikach” postępuje według wcześniej założonego harmonogramu. – W pierwszym czterolokalowym budynku skończono instalacje, tynkowanie i kładzenie posadzek. Również elewacja zewnętrzna jest niemalże ukończona. Natomiast w pozostałych budynkach trwa montaż instalacji oraz tynkowanie – mówi Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach. Wszystkie prace, wraz z otoczeniem budynku będą sfinalizowane w IV kwartale tego roku. Dostępne są cztery z ośmiu lokali.
Jedna inwestycja, dwa projekty
Do dyspozycji przyszłych mieszkańców jest osiem lokali w czterech domach w zabudowie bliźniaczej. W ofercie znalazły się dwa warianty powierzchni: 104,70 m kw. (po podłodze 120,40) i 126,10 m kw. Przestrzeń każdego lokalu dwupoziomowego została podzielona na dwie strefy – parter i piętro. W strefie dziennej zaprojektowano salon z aneksem kuchennym 30 m kw. i toaletę. Przyszły nabywca ma do wyboru dwa warianty projektowe dotyczące przestrzeni wypoczynkowej na piętrze. W lokalu typu A zaplanowano dwa pokoje obok siebie, jeden 17, a drugi 9,30 m kw., łazienkę o powierzchni 4 m kw., a także dodatkową sypialnię blisko 13 m kw., z balkonem. Natomiast lokal B wyróżnia się dwoma pokojami obok siebie o zbliżonym metrażu 10 m kw., łazienką 4,8 m kw., a także dodatkowym pokojem ponad 20 m kw. Ten wariant projektowy to aż dwa dostępne balkony, zlokalizowane od dwóch różnym stron świata, co nie jest rozwiązaniem popularnym, a na pewno ucieszy przyszłych mieszkańców. - Te dwie propozycje różnią się usytuowaniem poszczególnych pomieszczeń, w tym łazienki, która jest po prawej, bądź po lewej stronie od klatki schodowej. Naszym zdaniem na piętrze można też zaaranżować garderobę, czyli pomieszczenie coraz modniejsze, wracające do łask – opisuje Michał Rozwadowski.
Przestrzeń na piętrze każdego domu została dodatkowo doświetlona przestronnymi oknami zlokalizowanymi w pokryciu dachowym. Dzięki temu mieszka się przyjemniej, a każdy pokój sprawia wrażenie jeszcze bardziej przestronnego. Wszystkie lokale posiadają dodatkowe funkcjonalności, dostępne w cenie samego domu, np. ogrzewanie podłogowe zainstalowane na całym parterze, a także elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne przy oknach.
Inwestycja powstaje przy ul. Choinkowej w podpoznańskich Szczytnikach. Na miejscu, kilkaset metrów od osiedla jest przedszkole i żłobek, a w pobliskich Kamionkach – szkoła podstawowa. Trasa szybkiego ruchu S11 pozwala sprawnie, w kwadrans dojechać do Poznania.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.